Adını Hatırlayamadığımız Oyunlar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AndySelvaa

Üyecik
Hepimiz zamanında bir çok oyun oynamışızdır ve hâlâ oynuyoruzdur. Yıllar önce oynadığımız oyunları hatırlaması biraz zor olabiliyor kimi zaman. Bu konu altında hangi platformda olursa olsun oynayıp da adını hatırlayamadığınız oyunlarla ilgili hatırladığınız her şeyi yazarak, o oyunu oynamış ve oyunun adını hatırlayan başka kişilerin cevabıyla bir bilinmezliği daha ortadan kaldırmış olacağız.

Enesatcn

Üyecik
Bir platform oyunu vardı böyle farklı bölümleri vardı her oyun bir kilitle açılıyor yani aşamalı bir oyundu karakter sonice benziyordu işte ya ormanda oluyordu yada su altında bir sürü bölümleri vardı. Bir türlü çıkaramadım

mehmethayri40

Üyecik
Merhaba arkadaşlar
2006-2009 arası tam hatırlamıyorum bir demo oynamıştım. Oyun Chipin o zamanki sayılarıyla verdiği oyunlardan çıkmıştı. Aynı cd'de GOTHİC 2 nin demosuda vardı.
Oyunun detaylarını hatırlamıyorum. Oyuna başladığımız yeşil bir alan etrafımızda kale surları gibi büyük beyaz duvarlar var. Elimizde bir tabanca bölüm ilerledikçe güzel silahlar alıyorsunuz. Oyunda herhangi bir bilim kurgu veya fantastik bir canavar yok normal savaş oyunu. Oyunun sonunda uçağın arka kapısı açılıyor ve bizde atlıyorduk. Belki demo olduğu için bana öyle geldi başka bölüme başlıyor da olabilir. ama bitiyor teması vardı müziğiyle falan hatta yazılarda yazmıştı. Belki birisi hatırlar. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamün Aleyküm, Bir tane Oyun vardı Benim için önemi çok büüyk bir türlü bulamıyorum. Bir araba oyunu, Çok büyük bir oyun değil. Küçük boyutlu PC oyunu. Biraz eski olması lazım 1995-2005 arası herhangi bir tarihte çıkmış olabilir. Oyun detayına gelicek olursak, Minecraft a benziyor. Çim , ve Mavi atlamalı parkurlar yapıyoruz ve ordan araba uçuyordu. Off road tarzı bir araba. Böyle Mavi Menü Teması vardı. kısaca off road tarzı bir araba ile yüksek parkurlardan atlıyorduk. Çok hatırlamıyorum hatırladıklarım bu kadar, Please...
--- Gönderi Güncellendi ---
Selamün Aleyküm, Bir tane Oyun vardı Benim için önemi çok büüyk bir türlü bulamıyorum. Bir araba oyunu, Çok büyük bir oyun değil. Küçük boyutlu PC oyunu. Biraz eski olması lazım 1995-2005 arası herhangi bir tarihte çıkmış olabilir. Oyun detayına gelicek olursak, Minecraft a benziyor. Çim , ve Mavi atlamalı parkurlar yapıyoruz ve ordan araba uçuyordu. Off road tarzı bir araba. Böyle Mavi Menü Teması vardı. kısaca off road tarzı bir araba ile yüksek parkurlardan atlıyorduk. Çok hatırlamıyorum hatırladıklarım bu kadar, Please...

erenpal

Üyecik
Beyler çok eskiden oynadığım bir oyun vardı. 2000 li yıllarda çıkmıştı ve çok serisi vardı 8 tane falan, 2D, pixel ve tamamen üstten bakmalı gölgelendirme gibi birşeyler bulunmayan. Steam gibi bir platformdada bulunmuyor kendi internet sitesi vardı.

Oyunda hatırladığım birşeyler var yardımcı olursanız sevinirim.

Oyunda hareket etmek için yön tuşlarını kullanıyoruz ve Q ve E tuşlarıyla dönüyoruz. hareketimiz kare kare ilerliyor ve her hareketimizde düşmanlarda hareket ediyor. Biz bir erkeğiz ve sinekleri öldürüyoz oyunun en başında ilerleyen bölümde bi tane adam geliyor adamın elinde sopa var aynı bizim kılıç işlevi görüyor ondan kaçmaya çalışıyoruz sadece belirli yerlerde öldürebiliyoruz ve bizi takip edeceği rota ekranda gözüküyor.

Yardımcı olursanız sevinirim belki bileniz vardır.

nymus93

Üyecik
Merhaba,

Final Fantasy VI ya benziyor aradığım oyun, benim bilgisayarımda Adventures ayda Tales of Robert diye geçiyordu, bir defa başka yerde Grune olarak görmüştüm adını.

Araştırırken aynı yaratıkları gördüm: Crawler, Hornet, Bandit, Lobo gibi,
Karakter isimleri : Robert (ana karakter), Nikita, Cedric/Gothica mi ne cleric vardı ikinci şehirde,
Başladığımız şehrin adı: Alaren di sanırım yada ikinci şehir buydu,

Hikaye, Bir şehirde evimizde başlıyoruz sağı solu gezip saraya gitmemiz gerektiğini anlıyoruz kraldan görevimizi alıyoruz, Nikita kralın kızı yada onun emrinde çalışan biri vs, şehirden çıkınca haritada ana karakter simülasyon gibi yürüyor yavaş yavaş rastgele savaş çıkıyor yaratıklarla, görevimiz şehrin doğusunda, sağında kalan bir mağaradaki boss u öldürmek sonra krala dönüp konuşuyoruz ve gemi gözüküyor bununla başka bir adaya gidiyoruz kuzeyde, sahilde bir şehir var, bu şehirde hatırladığım kadarıyla bi palyaço yüzk satıyor adı Memento Ring, 50.000 altın, şehrin kuzeyinde yeşil arazi ormanlık var batısında dağlar o toprakları ikiye bölüyor dağlardan geçerken bir iskelet boss var diye hatırlıyorum sonrasını epey az hatırlıyorum.

Yardımcı olabilirseniz o çok çok memnun olurum çünkü bu oyunu 10 yıldır arıyorum. Hafızamdan bir parça kopmuş, geçmişimden bir şeyler silinmiş gibi hissediyorum...

Abdulkadir61

Üyecik
Merhaba Arkadaşlar benim için çok önemli olan eskiden kızaklı samsung telefonlarda yaygın olan oynadığım ve aradığım eski java oyun. şöyle anlatayım yardımcı olursanız sevinirim.

Tek kişilik bir oyun. Merdivenlerden çıkıyorsun amaç cıkabildikce yükseğe çıkmak önüne gelen düşmanları yok etmek. Tuşlu telefonda oynardık zıplama yok sadece karşıya atlamak için 3 tuşuna basıyorduk düşmanları yok etmek için ise 5 e basıyorduk bir beyblade atıyordu düşmana vurup kendine geri geliyordu ilk basta kılıç kullanıyorduk tabi. yükseldikçe kırsal bir alana çıkıp en sonunda karlı bir mekana çıkıyorduk. Gittikçe beyblade daha çok güçleniyor rengi daha belirgin oluyordu.
Hatta İTEM Kutuları var onlardan fazladan güçlendirme alıyorduk beyblade bu kutulardan çıkıyordu.
Şunu da eklemek istiyorum.
Oyunun belirli bölgelerinde gizli yerler vardı belirli katlarda ve tam gizli yere gelip 5 tuşuna bastığın zaman gözlerin görünecek şekilde gizleniyorsun.
Saldiriya karşı korunmak için hatta sana düşman yaratıklar birşeyler fırlatıyor onlardan korunmak için gizli yerden çıkıp beybladenle hemen öldürüp üst katlara ilerlemeye devam ediyorsun. Çıkarken de merdivenlerden çıkıyorsun zıplama yok çünkü.
Eski kızaklı samsung telefonlarda vardı. 2005 - 2010 yıllardan bahsediyorum teşekkürler. :)

NEYSE ANLATABİLDİĞİM KADAR ANLATTIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ARKADAŞLAR LÜTFEN BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ.

ÎYİ GÜNLER. :) :)

FlexsNutella

Doçent
1: 2005 2012 arası bir oyun Sniper oyunu bir ormanda başlıyorsunuz her yer orman çimenlik açık alana bırakılıp önünüzde düz bir yol oluyor oradan giderken önünüze 3 veya 4 tane düşman geliyor eğer öldürmez saklanırsanız otların içine sizi görmeyip devam ediyorlar ve bırakıldığınız yere gelince saklanan arkadaşlarınızı öldürüyorlar üzerinizde kamuflaj var.

2: Diğer oyun trende başlıyor galiba demosunu oynamıştım bi trenden diğerine atlayıp içine giriyordunuz karanlık bi odaya girip karşı vagona geçmeye çalışıyordunuz (BEN ORAYA KADAR GİDEBİLDİM İLERİSİNİ BİLMİYORUM :D) vagonun içi 20 kişi dolu hepsini çağırıp çağırıp gizlice öldürüyordunuz duvara saklanıp bazen görülüp öldürüyorlardı oyun Tom Clancy's oyunu gibi ama eski oyunun fotoğrafında gece görüşü gözlüğü takan bi adam var elinde silah tutuyor.

2 oyun ek : Susturuculu silahınız var vagona giriş yaptığınızda ilk başta karanlık olmuyor ufak ışıklar var onları patlatıp karanlık yapıyordunuz adam hemen görmesin diye. Karanlık yaptığınızda soldan gidiş oluyor kapı oradan giderken karşı vagonu görüyorsunuz içi adam dolu hepsini kendinize çekip öldürüyordunuz.

Bulanların gözlerinden öperim...

stat counter