Adım Adım Wing Chun Deneyimleri

Bu konuyu okuyanlar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Biliyorum anlayanlar ne saçma soru diyeceklerde insan merak ediyor 3 ay da nasıl bir yere gelebilirim ne öğrenebilirim.Birde kurs fiyatları nasıl giden varsa gittiği şehirdeki ders sayısına göre fiyatları söylerse sevinirim.

@eronis abi sen bir genel itibariyle toparlasan.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Biliyorum anlayanlar ne saçma soru diyeceklerde insan merak ediyor 3 ay da nasıl bir yere gelebilirim ne öğrenebilirim.Birde kurs fiyatları nasıl giden varsa gittiği şehirdeki ders sayısına göre fiyatları söylerse sevinirim.

@eronis abi sen bir genel itibariyle toparlasan.
Eronis maalesef gitti.

Yaşadığın şehire en yakın bölgeyi tespit et internetten. Aylık 200-250TL ödeme istiyorlar.
Bildiğim kadarıyla faydaları:
  • Kişiye olacakları tahmin etme olasılığı kazandırır.Bu sayede kişi tehlikeden uzak durur.
  • Şiddete maruz kaldığında korunma güdüsü kazandırır.Düşünmek yerine refleksle birlikte korunma güdüsü aktif hale gelir.
  • Stressli olduğunuzda normal durumdaymış gibi kendinizi nasıl yöneteceğinizi öğrenirsiniz.
  • Yapılan saldırılara karşı etkili ver gerçekçi bir dövüş sistemi öğrenirsiniz.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Eronis maalesef gitti.

Yaşadığın şehire en yakın bölgeyi tespit et internetten. Aylık 200-250TL ödeme istiyorlar.
Bildiğim kadarıyla faydaları:
  • Kişiye olacakları tahmin etme olasılığı kazandırır.Bu sayede kişi tehlikeden uzak durur.
  • Şiddete maruz kaldığında korunma güdüsü kazandırır.Düşünmek yerine refleksle birlikte korunma güdüsü aktif hale gelir.
  • Stressli olduğunuzda normal durumdaymış gibi kendinizi nasıl yöneteceğinizi öğrenirsiniz.
  • Yapılan saldırılara karşı etkili ver gerçekçi bir dövüş sistemi öğrenirsiniz.
Sakıncası yoksa neden gitti

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
2 gün sonra Avcı Wing Tsun'a başlıyorum. Gelişmelerden sizleride haberdar edeceğim.Gördüğüm kadarıyla internet üzerinden detaylı anlatan kimse yok.Giden o kadar öğrenci var ancak kimse gelip de arkadaşlar şu şöyle bu böyle diye anlatmamış.Hani yurt dışında nofap yapanlar var ya onlar gibi şu aydayım bu aydayım şöyle gelişmeler var şunu yapabiliyorum gibisinden yazacağım.Belki soru sormak isteyenler olur.Onlarda foruma üye olarak soru sorabilir.Görüyormusunuz yönetim duyun bunları duyun.Ha unutmadan ben 180 tl ödeyeceğim.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Bugün gideceğim bakalım neler öğretiyorlar.Zamanla yazacağımı söylemiştim bu gitmeden önceki son yazım olsun.İlk derste büyük ihtimalle çok yormazlar.Derslerden sonra da ne öğrendiğimi (eğer internette bulabilirsem) buraya hareketin videosunu koyarımki gitmek isteyen insanlar ne zaman ne öğreneceğini bilsinler.Hadi bakalım hayırlısı.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bugün gideceğim bakalım neler öğretiyorlar.Zamanla yazacağımı söylemiştim bu gitmeden önceki son yazım olsun.İlk derste büyük ihtimalle çok yormazlar.Derslerden sonra da ne öğrendiğimi (eğer internette bulabilirsem) buraya hareketin videosunu koyarımki gitmek isteyen insanlar ne zaman ne öğreneceğini bilsinler.Hadi bakalım hayırlısı.
Kuzenimin kayınpederi wing chun da türkiyenin en iyilerinden biri. Bu spora ciddi bi emek gerektiğini ve rakibin ne kadar güçlü olursa işinin o kadar kolay olacağını söylemişti. Bi türlü başlayamadım çok havalı görünüyor ilk izlenimleriniz nasıl ?

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Kuzenimin kayınpederi wing chun da türkiyenin en iyilerinden biri. Bu spora ciddi bi emek gerektiğini ve rakibin ne kadar güçlü olursa işinin o kadar kolay olacağını söylemişti. Bi türlü başlayamadım çok havalı görünüyor ilk izlenimleriniz nasıl ?
Şu an tam kapısının önündeyim saatleri var zamanında açılıyormuş onu bekliyorum.Bir geçsin ders sonra dediğim gibi zaman aralaıklarıyla yazacağım buraya.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Şimdi ilk dersle başlayalım.İlk olarak wing chundaki temel şeylerden biri olan iras duruşunu öğrendik.(bu arada ben avcı wing tsun'a gidiyorum videolarla bir bağlantım yok prowes'te iyi ona da gidebilirsiniz)

Sonrasında ise adım çalışması yaptık.Ayaklarımızı 45 derecelik açı yapacak şekilde bir hale soktuk ve ağırlığımızı arka ayağa vererek adımlar attık.(Bütün açıklamalarıyla anlatmayacağım sadece ne tür bişey yaptığımızı bilin diye yazıyorum)
Bunun amacı ise hocamızın gösterdiği kadarıyla gelebilecek savunmalara karşı rahat manevra ve savunma yapabilmemizmiş.

Daha sonrasında ise kollarımızı konuşurken veya farklı bir şekilde yukarıda bileklerimizden yakalayan birine karşı yapacağımız bir hareketti.Daha sonrasında ise aynı hareketin devamı gibi bir hareket daha yaptık.Bir bakıma öncekinin tamamlayıcısı sayılır.

Daha sonra ise tek bilekten tutan birine karşı elimizi kurtarmayı ve atağa geçmeyi öğrendik.

Biraz daha adım çalışması yapıp bitirdik.

Duygularımı sorarsanız başta eğlenceli ortalarda ve sona yakın biraz sıkıcı (hocada ilk derslerin biraz sıkıcı olabileceğini söyledi zaten) ancak salondan çıktığımda mutluydum.

Hocanın bilgisini ve tekniğini gördükçe zaten sizdeki öğrenme isteğide artıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şimdi ilk dersle başlayalım.İlk olarak wing chundaki temel şeylerden biri olan iras duruşunu öğrendik.(bu arada ben avcı wing tsun'a gidiyorum videolarla bir bağlantım yok prowes'te iyi ona da gidebilirsiniz)

Sonrasında ise adım çalışması yaptık.Ayaklarımızı 45 derecelik açı yapacak şekilde bir hale soktuk ve ağırlığımızı arka ayağa vererek adımlar attık.(Bütün açıklamalarıyla anlatmayacağım sadece ne tür bişey yaptığımızı bilin diye yazıyorum)
Bunun amacı ise hocamızın gösterdiği kadarıyla gelebilecek savunmalara karşı rahat manevra ve savunma yapabilmemizmiş.

Daha sonrasında ise kollarımızı konuşurken veya farklı bir şekilde yukarıda bileklerimizden yakalayan birine karşı yapacağımız bir hareketti.Daha sonrasında ise aynı hareketin devamı gibi bir hareket daha yaptık.Bir bakıma öncekinin tamamlayıcısı sayılır.

Daha sonra ise tek bilekten tutan birine karşı elimizi kurtarmayı ve atağa geçmeyi öğrendik.

Biraz daha adım çalışması yapıp bitirdik.

Duygularımı sorarsanız başta eğlenceli ortalarda ve sona yakın biraz sıkıcı (hocada ilk derslerin biraz sıkıcı olabileceğini söyledi zaten) ancak salondan çıktığımda mutluydum.

Hocanın bilgisini ve tekniğini gördükçe zaten sizdeki öğrenme isteğide artıyor.
Ha yazmayı unutmuşum birde siu nim tao denilen şeyide yaptık.

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Evet kurs devam ediyor.2.gün yorumları akşama gelir büyük ihtimal.Ancak şunu söylemeliyim ilk dersin ertesi günü bileğim acayip ağrıdı gün sonunda azaldı ertesi gün yok denecek kadar azdı.Hoca da zaten demişti vücudunuz zamanla alışacak diye.Bilin istedim.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Evet şimdi gelelim ikinci dersin detaylarına ilk olarak escrima ile başladık.Ne olduğunu merak edenler internete yazabilirler.Escrima duruşu ile wing tsun duruşu farklı olduğu için escrima duruşunu öğrendik ve onun üzerine gard vuruş ve manevra çalışmaları yaptık.Daha sonra WT ye geri döndük.Siu nim tao tekrarı yaptık bolca.iras duruşunu tekrarlayıp sağ ve sola dönme çalışması yaptık.Üstelik ilk ders neredeyse hiç terlememişken bu dersin sonunda sudan çıkmış gibiydim.Değişkenlik gösterebiliyor anlayacağınız.Dersin sonunda ilk derse göre daha mutlu ayrıldım.Bence sosyaleşmek için ve stres atmak için gayet uygun.Hanımlar içinde çok iyi ve çok güzel bir savunma sanatı.Üstelik kızlarımız da fitness a gidip kötü duran kaslara sahip olmuyorlar ayı gibi kendilerini şişirip erkeğe dönüşmüyorlar aksine kol ve bacaklarda daha hoş duran nazik kaslar esneklik ve vücut sıkılı savunma eğitimi özgüven (buradaki özgüven normal hayattaki değil herhangi bir olay esnasında sıfır birisinin eli ayağı birbirine dolanır ağzı dili tutulur onun gibi olaylar karşısındaki duruşun vb. şeyleri tanımlamak için özgüven) ve karşılığı alma fitness a git 2 ay para ver bedenini zorla sonra 2 hafta yediğine dikkat etme gitme salona mahvolursun bütün emekler boşa gider ama wt yavaş yavaş etkisini gösteriri ve istikrarlı tekrar edersen bu adam gibi olursun.(adam dediğime bakmayın biliyorum kim olduğunu)

Wing Chun / Escrima + Gym ya da Fitness (her neyse işte) nasıl ama hem sopalı antrenman hem kondisyon hem lastikli yumruk ve el antrenmanı hem vuruş.İşte böyle.Ha hanımlar için bahsettiğim vücut görünümünü merak edenler varsa dediğim şekilde hoş duran instagramda #prowes diye aratarak biraz aşağılara inerek (genellikle yabancı) kadınlara bakarak görebilirsiniz.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Evet şimdi gelelim ikinci dersin detaylarına ilk olarak escrima ile başladık.Ne olduğunu merak edenler internete yazabilirler.Escrima duruşu ile wing tsun duruşu farklı olduğu için escrima duruşunu öğrendik ve onun üzerine gard vuruş ve manevra çalışmaları yaptık.Daha sonra WT ye geri döndük.Siu nim tao tekrarı yaptık bolca.iras duruşunu tekrarlayıp sağ ve sola dönme çalışması yaptık.Üstelik ilk ders neredeyse hiç terlememişken bu dersin sonunda sudan çıkmış gibiydim.Değişkenlik gösterebiliyor anlayacağınız.Dersin sonunda ilk derse göre daha mutlu ayrıldım.Bence sosyaleşmek için ve stres atmak için gayet uygun.Hanımlar içinde çok iyi ve çok güzel bir savunma sanatı.Üstelik kızlarımız da fitness a gidip kötü duran kaslara sahip olmuyorlar ayı gibi kendilerini şişirip erkeğe dönüşmüyorlar aksine kol ve bacaklarda daha hoş duran nazik kaslar esneklik ve vücut sıkılı savunma eğitimi özgüven (buradaki özgüven normal hayattaki değil herhangi bir olay esnasında sıfır birisinin eli ayağı birbirine dolanır ağzı dili tutulur onun gibi olaylar karşısındaki duruşun vb. şeyleri tanımlamak için özgüven) ve karşılığı alma fitness a git 2 ay para ver bedenini zorla sonra 2 hafta yediğine dikkat etme gitme salona mahvolursun bütün emekler boşa gider ama wt yavaş yavaş etkisini gösteriri ve istikrarlı tekrar edersen bu adam gibi olursun.(adam dediğime bakmayın biliyorum kim olduğunu)

Wing Chun / Escrima + Gym ya da Fitness (her neyse işte) nasıl ama hem sopalı antrenman hem kondisyon hem lastikli yumruk ve el antrenmanı hem vuruş.İşte böyle.Ha hanımlar için bahsettiğim vücut görünümünü merak edenler varsa dediğim şekilde hoş duran instagramda #prowes diye aratarak biraz aşağılara inerek (genellikle yabancı) kadınlara bakarak görebilirsiniz.

Felaket bi şekilde başlayasım geldi... Ah üniv.sınavı hayatımızı kuruttun be

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Felaket bi şekilde başlayasım geldi... Ah üniv.sınavı hayatımızı kuruttun be
Aynen bende o sorundan muzdaribim seneye bende sınav yüzünden bırakmak zorunda kalacağım.Hocamızın dediğine göre çok nankör bir spormuş.Sen bir hafta bırak o seni 5 hafta bırakır diyor.Ama bakalım artık üniversitede gitmek baya iyi 4 sene yada 6 sene okusan kimse sana elini süremez.(Hocalar hariç zamanı durdurur seni yine döverler)

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Aynen bende o sorundan muzdaribim seneye bende sınav yüzünden bırakmak zorunda kalacağım.Hocamızın dediğine göre çok nankör bir spormuş.Sen bir hafta bırak o seni 5 hafta bırakır diyor.Ama bakalım artık üniversitede gitmek baya iyi 4 sene yada 6 sene okusan kimse sana elini süremez.(Hocalar hariç zamanı durdurur seni yine döverler)

Doğru ama çok zamanını almıyosa devam et ya bende unide gitmeyi dusunuyorum

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Doğru ama çok zamanını almıyosa devam et ya bende unide gitmeyi dusunuyorum
Ünide zaten kesin gibi bir şey ama sınav büyük sınav zor sınav dehşet bundan dolayı ben günde 3 saate yakın saatimi haftada 3 kez veremem.Üstelik yorgunda olurum.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Boks öğren.
YouTube üzerinde kung fucularin boks veya MMA sporcularıni yendiği bir video bulamamıştım zamanında.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Ünide zaten kesin gibi bir şey ama sınav büyük sınav zor sınav dehşet bundan dolayı ben günde 3 saate yakın saatimi haftada 3 kez veremem.Üstelik yorgunda olurum.

Fazla..
Haftasonunu ayırabilsen 2 gun 3 saat süper olur.. Spordan gelincede bi matematik calışırsın miss :)

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Boks öğren.
YouTube üzerinde kung fucularin boks veya MMA sporcularıni yendiği bir video bulamamıştım zamanında.
Abi böyle diyorsun da ben bu sporu sadece araştırmaya 3 ayımı verdim şimdi burada değil saolsun @eronis abim de çok yardımcı oldu sen zaten hocaları görünce anlıyorsun boş bir şey olmadığını.Boksta temel hareketler var gerisi hızlanmaya bakar.Ama yaşlanınca ne olacaksın.Wt ise uzun vadede gerçekten çok çok iyi bilemiyorum benim fikrim bu.Ayrıca bir boksör bıçağa karşı ne yapar.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Hocamız bize wing tsun'daki gelişimin süreklilik ve zamana ders kaçırmamaya bağlı olduğunu söylemişti.Ben daha 3. dersten kaçırdım.Bakalım ne gibi eksikliklerim olacak.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Ayrıca bir açıklama yapayım.Bunlar ilk dersler olduğu için böyle detaylıca ve gün gün yazıyorum.Belli bir zamandan sonra aralıklı aralıklı gelecek.Misal yavaşça haftadan haftaya sonra 2 hafta 3 hafta 1 ay falan.

---- Mesajlar birleştirildi ----

3.derse gelecek olursak.Bu derste ilk derste yaptığımız adım çalışmasına göğüsten gelen bir gard duruşu ekledik ve o şekilde yaptık.Sonrasında ise yine ilk derste yaptığımız gibi bileğinizden tutan birine karşı yapmamız gereken birkaç hareket daha öğrendik.Onun üzerine zincir yumruğu öğrenecektik fakat zaman yetmedi.Bir sonraki derse artık.Dediğim gibi gelmek isteyenlere öneriyorum şimdiki bakış açım çok iyi bir eksiğini veya sevmediğim yerleri olursa onlarıda paylaşacağım.Ha unutmadan bir tüyo hocanın öğrettiği hareketleri 'hocam peki adam şöyle yaparsa ya burdan bunu yapmaya çalışsa' gibi şeyleri fazla sormayın fazla karıştırmayın onların karşılığı ileriki seviyede ama ben size göstereyiiii.... derken kendinizi yerde buluyorsunuz.Valla ben nerden bileyim WT cinin içinden bir güreşçi çıkabileceğini bildiğin yere vurdu ya adam beni.

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Güzel :) Ama ben bunu sadece forumdakilere değil internet aleminde Wing Chun/Tsun ' u merak eden herkese yazdığım için yanlış bilgi vermeyelim.İlk video sadece gaza gelmiş birkaç asalaktan oluşmuş yapacak bir şey yok her alanda ya da branşta sanatın felsefesini kaybeden aptallar olur.İkinci videodaki sanatın ne kadar etkili olduğunu bilmiyorum ancak ben sadece WT de idare eder bir seviyeye gelmiş bir kişinin kendini aynı sürede çalışmış bir boksöre karşı savunabileceğini biliyorum.Üstelik hakikaten bakmayın siz bu MMA ağır spordur kafes dövüşünün yandan yemişidir serttir karşıdaki adam sanatının edebiyle durup müsabaka için rakip beklerken bizim çevik oğlan alıyor adamı aşağıya .Tabi o usta denilecek adamın neden müsabakaya çıktığı sorusuda var savaş sanatlarının temelinde kavgadan sonuna kadar kaçınmak ve en son çareyle bildiklerini kullanmaktır ha ben şunu yenerim benim branşım sizinkinden üstündür falan gibi şeyler söyleyen avellerle uğraşılmaz tabi ki müsabakalar olur ama onlarda kendini geliştirmek ve yeni rakiplerle çalışmak amacı için yapılır.Karate fail'i çok iyiymiş tekrar butonuna basmaktan yaziyı bitiremedim.Son videoda hint dizilerine benziyor.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Bu arada ben fiyatı yazmışım ama ders sayısını yazmamışım.Tekrarlıyorum.Gittiğim kurs Avcı Wing Tsun aylık ücret 180 tl ders sayısı haftada 3 şeklinde.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
4. derste bilmediğimiz farklı bir hoca geldi.Bir bakıma önceki derslerin tekrarı gibiydi.Sadece farklı olarak zincir yumruğu öğrendik (linki şimdi ekleyemeyeceğim).Ona benzer bir şey daha gördük.Ve adım çalışması yapıp bitirdik.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Söyle rahatla konusunda gördüğüm ve ilkin anlam veremediğim WT kısaltmasının anlam kazandığı bir konu, benim açımdan. :)
Deneyimlerini an be an aktardığın için ayrıca teşekkürler. Ben de orta son lise dönem başlarında judoya merak sarmıştım nitekim civarda kursu yoktu, taekwandoya gitmiştim, şimdi anımsadım biraz da hüzünlendim.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Söyle rahatla konusunda gördüğüm ve ilkin anlam veremediğim WT kısaltmasının anlam kazandığı bir konu, benim açımdan. :)
Deneyimlerini an be an aktardığın için ayrıca teşekkürler. Ben de orta son lise dönem başlarında judoya merak sarmıştım nitekim civarda kursu yoktu, taekwandoya gitmiştim, şimdi anımsadım biraz da hüzünlendim.
Bir şey için geç değil Wing Tsun yaşlı genç, zayıf şişman uzun kısa ayırt edilemeden yapılan bir aktivitedir.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Bir bilgilendirme daha yapmak istiyorum özellikle sporu merak eden hanım arkadaşlar için.Bunun insanlara 2 büyük katkısı var (gündelik hayat için ön planda olan yoksa @Death Mark'ın yukarıda anlattığı daha bir çok şey var). Birincisi fitness gibi insanları şişirmeye dayalı bir şey değil vücudu düzgün bir şekle sokuyor üst seviye arkadaşlarda ve hocalarda gördüğüm kadarıylada gayet hoş görünen kaslar var yani kendinize ağırlık yapan kas yığınları değil hoş duran ve aktif kullanılabilen kaslara sahip oluyorsunuz.Özellikle hanımlar dememin sebeplerinden biri buydu hoş durmayan ve onları erkeklere benzeten vücut alıştırmalarından onlarda memnun değil çünkü.Görmek isteyenler için genellikle yabancı olm
asına rağmen prowes wing chun'a giden kadınların paylaştığı fotoğraflar var instagramda şuradan bakabilirsiniz #prowes • Instagram photos and videos
(Aşağılara doğru inin ne demek istediğimi anlayacaksınız.)
İkinci meseleye geçelim.Kendini savunma anlamında önemli bir sanat.Keşke hanımlarımız için önemli deme sebeblerinden biri olmasaydı ama maalesef ülkemizde kadına şiddet ve tecavüz vakalarının sayısı oldukça yüksek.Hele istanbul gibi bir şehirdeyseniz kadın erkek farketmeksizin bjj , wing tsun , krav maga , jeet kune do ve adını sayamayacağım bir çok şeylere katılım sağlayın ha vaktim yok bir iki yumruk atayım kavgada sakata gelmeyelim derseniz boks, kick boks ya da muay thai ye gidin. (uzun vadede sınırlıdır ancak yukarıdakilerden biri ile uzmanlaşır ve kendinizi bıçak sopa vb. karşı çok daha iyi savunuysunuz) Güce güçle karşılık verilmeyen bir stil (wing tsun) olduğu için kadın erkek fark etmiyor.Zaten bu stili de eski bir shaolin kungfucusu olan kadının yılan ve turnanın dövüşünü izleyerek bulduğu rivayet edilir.Onun için tavsiyemdir.Araştıranlar başlayabilir hiç olmazsa hocalarla konuşup bilgi alın.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Şu an gerçekten çok sinirliyim.Bana bir hafta önce ders saatinin değiştiği hakkında mesaj geliyir.Ben bu hafta değişen saate göre derse gelmeme rağmen kimseler yok.Hani yakın bir yer olsa neyse çalışmadığım tek gün tatil günümün yarısı zaten dinlenmekle geçiyor.Geri kalan zamandan 2 saat boşa gitti.Beklemekle ... Onun için başlayacak arkadaşlara tavsiyemdir her ders çıkışı bir sonraki zamanın saatlerini hocanıza sorun teyit edin en azından siz suçlu olmazsınız.Ve hesap sorabilirsiniz.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Evet kaçıncı ders oldu bilmiyorum ( bakmaya üşeniyorum.Bu ders ağırlıklı olarak blok çalışması yaptık.Şimdiden söyleyeyim daha sonra çalışacak olanlar için partnerinizle anlaşın pozisyon değişerek çalışın yani bir sağ bir sol yaparak eğer tek bir yönde çalışırsanız sürekli (benim gibi) tersi olan bacağınız ağrır sadece onu çalıştırmış olursunuz bacaklarınızın dengesi bozulur.Allahtan sonra toparladım.Bu arada gitmemezlik yapmayın.Süreklilik olmazsa verimlilik düşer.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Öncelikle şunu söylemeliyim bu ders girdiğim en eğlenceli dersti.İlk olarak önceki ders öğrendiğimiz zincir yumruk ile adım çalışması yaptık.Ve daha sonra buna tekme eklendi.Anlayacağınız tekme+yumruk+adım gerçi bunlar arasındaki zaman çok kısa sanki eş zamanlı yapıyormussunuz gibi ama neyse. Daha sonra ise rakibin bileklerinden tutup hızlıca çekerek onu şoklama uygulaması yaptık.Ondan sonra ise sizi arkadan kavrayarak sıkan kaçmanıza izin vermeyen veya bir yere gotürmeye çalışan kişilere ne yapacağımızı elinden nasıl kurtulacağımızı öğrendik.Ve sonra dersi bitirdik.Gayet eğlenceli bir etkinlik tekrar söylüyorum bir hobi arayanlar bir uğraşı olsun isteyenler deneyebilirler.Bu arada dediğim gibi sadece güzel yanlarını ve hareketleri anlatmayacağım.Ne konuda eksik veya iyi bulmadığım bir nokta olursa onuda burada sizinle paylaşıp hocalardan bu konu hakkında bilgi alacağım.Bir sonraki derse kadar kendinize iyi bakın.