Adım adım Steve Jobs'a dönüştü!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Merakla beklenen ve bu Cuma ABD ile aynı anda gösterime girecek 'Jobs' filminin başrolünde yer alan Aston Kutcher’ın Steve Jobs’a olan benzerliği çok konuşuluyor. Kutcher, Jobs’a dönüşme yolculuğunu anlattı.

130814_jobs.hlarge.jpg

Bu Cuma vizyona girecek Jobs filminde Steve Jobs’ı canlandıran Ashton Kutcher, teknoloji dehasına benzerliğiyle konuşuluyor. Hollywood’un yakışıklı aktörü nasıl Steve Jobs’a dönüşümünü anlattı: “Steve Jobs’un belgesellerini ve röportajlarını izledim. Hatta soundcloud dosyalarını indirdim. Aradığım şey ise belli hareketleri, mimikleri ve idealleriydi.

Hareketlerini parçalara ayırarak inceledim. Yürüyüşünü, ince dudaklarını, aksanını, bir şeyi yanıtlamadan önce duraksamasını ve anladığını göstermek için başını sallamasını, bir övgüyü kabul ederken ellerini kavuşturup namaste demesini ve anlaşmazlığa düştüğünde verdiği küçümseyen bakışlarını. Konuşurken ellerini nasıl oynattığına dikkat ettim ve daha sonra parmaklarıyla devam etmesini. “Ve” ve “Şimdi” sözlerini düşünmeye zaman kalsın diye yayarak söylemesine.
O ne tükettiyse onu tüketmeye başladım. Çünkü dış görünüşünü çözdükten sonra dünyayı niye böyle gördüğünü daha iyi anlamak istedim. Onun okuduğu kitapları okudum, Bauhaus, Folon, Ansel Adams gibi hayranı olduğu sanatçıları araştırdım. Onun yediği yemekleri yedim; üzüm, havuç suyu ve popcorn. Hayranı olduğu girişimcileri araştırdım; Edison, Edwin Land.

Birlikte çalıştığı insanlarla çalıştım. Kurnaz hazır cevaplılığını ve çelişkili karar verme huyunu mantığıma sığdıramaya çalıştım.

Ve son olarak onu en iyi tanımlayacak olan icat ettiği ürünlerini kullandım. Onlar içinde ve dışında çok zarif, düşünceli, hassas, artistik, cesur, ön görüşlü, karmaşık, kullanışlı, eğlenceli, güçlü, kusurlu ve güzeller… Aynı Steve gibi.”

'Jobs' 16 Ağustos'ta sinemalarda.

ntvmsnbc

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
abartı var mıdır acaba çok çok merak ettiğim bir film çünkü.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
fragmanı

[video=youtube;LR6yMl2FZSQ]http://www.youtube.com/watch?v=LR6yMl2FZSQ[/video]

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
İlk görüşler Steve Jobs'u tanıyanların filmden memnun kalmayacağı yönünde.

Çok merak ediyorum bu filmi. Mutlaka izlerim.

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
filme izlemeye karşı olan ilgimi artıran bir tanıtım videosu olmuş bunu izlicem

mjsamet

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Açıkcası tribünlere yapılan (para kazanma amaçlı) bir film olduğunu düşünüyorum. O yüzden sinemada izlemeyeceğim

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bence böyle bir film internette yayınlansa daha iyi olurdu. Youtube da mesela.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Fragmanındanda anlaşıldığı üzere beş para etmez bi film yapılmış..

İzleyeceğim ama.

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Adım adım Steve Jobs'a dönüşmesi hakkında Steve Jobs ne düşünürdü şu an çok merak ediyorum.

Bu arada Aston Kutcher’a tek tavsiyem : stay hungry stay foolish :mrgreen: