Adım Adım Linux

Konusu 'Linux' forumundadır ve eSa tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. eSa

eSa everything is possible.. yasaklı

Beğenileri:
    332
    Ödül Puanları:
    83

- Adım Adım Linux

Shiftdelete editörlerimizin kaleme aldığı Linux ile ilgili Makale ve Eğitimleri bir başlık altında topladık. Yeni konular güncellenerek ilk mesaja eklenecektir.

.
    Linux nedir, kullanım alanları nelerdir? Linux hakkındaki tüm detayları öğrenebileceğiniz yazı dizimiz başlıyor. Öncelikle Linux'un ne olduğundan başlayalım.
    Bir önceki yazımda, Linux'tan ve GNU kavramından genel olarak bahsetmiş, Linux'un bir işletim sistemi çekirdeği olduğunu yazmıştık. Bu yazıda, Linux türevlerini ve Linux'un tarihini ele alıyoruz.​

Linux ile Ne Yapılır?
    Bir önceki yazımızda, Linux'un türevlerini ve kullanım alanlarını incelemiştik. Bu yazımızın konusu ise Linux ile yapılabilecek ve yapılamayacak işlemler.

Linux'un Sektördeki Önemi
    Bilişim sektörünün gün geçtikçe gelişiyor olması, ihtiyaçlarımızın da çeşitlenmesine sebep olmuştur. Bu yazıda, GNU/Linux'un sektördeki öneminden bahsedeceğiz.

Temel Linux Komutları
    Bir önceki yazımızda Linux'un sektördeki öneminden bahsetmiştik. Bu yazımızda temel Linux komutlarından bahsedecek, ilerleyen zamanlarda ise ileri düzey komutlara geçeceğiz.

Orta Seviye Linux Komutları
    Bir önceki yazımızda Linux'un temel komutlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise daha ileri düzeydeki linux komutlarını ele alacağız. Detaylar haberimizde.​

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş