Adım adım Askeri Pilotluk!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

KARAPOYRAZ305

Üyecik
KAÇ TANE ELEME YAPIYORLAR?
HAVA HARP'TAN MEZUN OLURKEN TEKRAR SAĞLIK KONRTROLLERİNE HERHALDE GİRİYORLAR. PEKİ BU SÜREÇTE ELEMEYE VE TEKRAR BİR SINAVA GİRİYORLAR MI?
MESELA BİZ HAVA HARPA GİRDİK AMA MEZUN OLAMADIK DİYELİM(YADA ÇİĞİLİDEKİ EĞİTİMDE ELENDİK) BU SÜREÇTEN SONRA NE YAPACAĞIZ?
AÇIKTA MI KALACAĞIZ YOKSA MÜHENDİSLİK DİPLOMASI VERİYORLAR BİLDİĞİM KADIRIYLA... O BELGE İLE MÜHENDİS OLABİLİRMİYİZ
Cevaplarınızı bekliyorum:)

hezgin

Üyecik
Arkadaşlar artık Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde bulunan Hava Harp Okulu’nu tamamlamanız gerekiyor. Burada eğitiminizi bitirmenizin ardından her şey bitmiyor tabi ki hatta yeni başlıyor. Bundan sonra da İzmir’de bulunan 2. Ana Jet Üssü’ne girmeniz gerekiyor. Burada eğitimlerinizi tamamladıktan sonra da hangi araçta eğitim almak istiyorsanız ona göre birliğinize atanırsınız ve burada da eğitimler devam eder. Anlayacağınız üzere oldukça zor bir süreç ve bu yüzden tamamen gönülden istemeyen kişiler bu sürece girmemelidirler. Zaten eğitimleri de bir hayli zor. Örnek olarak G kuvvetine dayanmanız için bir eğitim vardır ki hak getire. Şurada bu eğitimin videoları içeriği ws var mesela bakabilirsiniz. Siz siz olun iyi düşünün. Yarıda bırakıp giden çok sayıda kişiyi bizzat tanıyorum.

stat counter