Adil Kullanım Kotası ile ilgili ??

Bu konuyu okuyanlar

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Beyler internette sayfalara girmek felan AKK dedikleri şeyi dolduruyor mu ?Yoksa sadece down yaparsak mı kota dolmaya başlıyor Bu akk sorunu yakında bizde de başlıyacak öğreneyim dedim.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Şu ana kadar ayda ne indiriyorum hiç hesaplamadım ama normalin üstü bir kullanıcıya 150 gb AKK sınırı yeter mi sizce? Bir de 50 gb upload AKK var mış ?

faiksafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternet ortamında yapmış olduğunuz herşey sizin AKK kotanızı etkiler. Bazı ISSlerde Download ve Upload için ayrı AKK kotaları mevcut, ikisinden birini aştığınız zaman hızınız düşer.
Normalin üstü bir kullanıcı olarak tam olarak neyi kastediyorsunuz? Ülkemizde normal kullanıcı sadece Facebook,Youtube,Twitter,ntvspor tarzı sitelerde dolaşıyor. Aşırı derecede yüksek çözünürlüklü video izlemiyor. Bu kullanımın biraz üzerini düşünürsek bence yeterli.

Siz konuyu biraz daha kullanım yaptığınız alana kadar daraltırsanız daha net yardımcı olabiliriz.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İnternet ortamında yapmış olduğunuz herşey sizin AKK kotanızı etkiler. Bazı ISSlerde Download ve Upload için ayrı AKK kotaları mevcut, ikisinden birini aştığınız zaman hızınız düşer.
Normalin üstü bir kullanıcı olarak tam olarak neyi kastediyorsunuz? Ülkemizde normal kullanıcı sadece Facebook,Youtube,Twitter,ntvspor tarzı sitelerde dolaşıyor. Aşırı derecede yüksek çözünürlüklü video izlemiyor. Bu kullanımın biraz üzerini düşünürsek bence yeterli.

Siz konuyu biraz daha kullanım yaptığınız alana kadar daraltırsanız daha net yardımcı olabiliriz.

İnanın ben de pek bilmiyorum ama sizin yorumunuzdan yola çıkarsam yeterli gibi,evde 2 pc var gelen giden oturuyor bir oda aynen internet cafe gibi daha çok online oyun oynanıyor.Bu online oyun oynanırken kota nasıl etkileniyor?Devamlı dolan bir havuz misali mi oluyor online oyunda.

Şuana kadar hep sınırsız ama düşük hızlı tarifeleri kullandık.Hele son kullandığım simetrik metronet stabil 10 mb down-10 upload ilk başlarda dehşetti 49 TL hemde sonra yavaş yavaş hızları 8 -6 mb yaptılar daha sonrada metroneti süperonline aldı şimdi 59 TL ödediğm tarife 129 TL olacak bu BDL sistemini akıllarınca caydırma yapıyorlar.Mecbur kotalılara bakıyorum o yüzden AKK nedir daha yeni yeni tanışıyorum :)

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beyler internette sayfalara girmek felan AKK dedikleri şeyi dolduruyor mu ?Yoksa sadece down yaparsak mı kota dolmaya başlıyor Bu akk sorunu yakında bizde de başlıyacak öğreneyim dedim.

arkadaşım internette el attığın herşey senin download kotana yazılır. video izlemek surf yapmak oyun müzik film indirmek radyo dinlemek face ve twitter da takılmak online oyun oynamak hepsi downloaddır bunların. gel gelelim ki hepsi aynı oranda download yapmaz mesela sürekli video izlemek tv izlemek kotayı daha hızlı doldururken standart bi sitede haber okumak forumda takılmak o oranda doldurmaz bunlar düşük download diyebiliriz =) anlaşılmıştır umarım =)

ardabrke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu ana kadar ayda ne indiriyorum hiç hesaplamadım ama normalin üstü bir kullanıcıya 150 gb AKK sınırı yeter mi sizce? Bir de 50 gb upload AKK var mış ?
Normalin üstü kullanıcıya hiçbirşey yetmez. Örneğin ben geçen ay 186gb download yapmıştım. Benim kullandığım tarife ise ttnet hipernet full limitsiz 100mbps'ye kadar. Akk yok. Yavaşlama yok. Ama fiyatı biraz tuzlu.

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Normalin üstü kullanıcıya hiçbirşey yetmez. Örneğin ben geçen ay 186gb download yapmıştım. Benim kullandığım tarife ise ttnet hipernet full limitsiz 100mbps'ye kadar. Akk yok. Yavaşlama yok. Ama fiyatı biraz tuzlu.
biraz değil bence bayağı tuzludur o :)

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6

AKK sız TTnet kampanyası var mı? Benim bildiğim en eski tarifem 8 MB sınırsız 109 TL idi.Var mı bundan başka akk sız tarife? Bir uydunette varmış bir de şuan kullandığım süperonline-metronet 10 MB simetrik bağlantı eylülde 129 TL olacakmış.

Dediğiniz tarifeye baktığım kadarıyla 200 GB adil kullanım kotası var sizin tarifeyi link atar mısınız?

Son mesajlar