ADATA desteği muhteşem :)

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Selamun aleykum.
Elimdeki 8GB Adata COO8 markalı USB bellek vardı. Win 8.1 kurulumunu ve işime yarayan tüm uygulamaların EXE setup dosyalarını içine atmıştım. Bugün sürekli lazım oldu 3-4 defa aralıklı olarak takıp çıkardım veeee Windows görmedi belleği.
Cihazı PC ye bağlıyorum takarken ses geliyor ancak bellek yok, Yönetim penceresinde görünüyor ama tanımlanmayan öğe gibi 0mb boyut. Bellek havaya uçtu resmen.
sad.gif
Başka pc de denedim o da görmedi.

İçindeki öğelerin silinmesini istemiyordum, Biraz araştırma ile Adata sitesinden Recover uygulamasını buldum aşağıdakı linkten.
smiley.gif

ADATA

Seri numarası felan yazdım uygulama indirmeye başladı
smiley.gif

Programı çalıştırdım Online kurtarma aracı sanıyorum Bir işlemler yaptı sonra ok
yazdı.
Programa Exit deyip Bellelleği çıkarıp taktım Ve açıldı ama içinde birşey yoktu ama belleğim sağlam görünüyor. İso kalıbını Yeniden yazmam gerekicek ama belleği kurtardığıma sevindim.

Adata sağolsun.
Bir ürün alınca usb bellek bile olsa desteği nasıl araştırmak gerek onu öğrenmiş oldum
smiley.gif

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Eğer alacak olursam markası belli oldu, konu için teşekkürler.

Reaksiyon puanı
16,118
teknosa ondan aldığım trendscand usbyi değiştirmişti hiç kıllık yapmadan hemde faturasız ambalajı ile götürmüştüm 4gb idi 8gb cruzer edge oldu...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
4 gb idi ama 1,7gb açık diğer bölümde ki dosyalar ne siliniyor ne okunuyordu gparted bile düzeltemedi bozuktu yani.
Hee anladım anlattığına göre sağol, Trenscand markasına dikkat ederiz alınca :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Arkadaşlar garip bir şey gördüm. 8.1 isosunu yeniden yazdırdım flash belleğime.
Kendi seçdiğim programların setup dosyalarını toplu şelikde Belleğe atarken yazma hızı 140 MB saniyelere ulaştı :D

Öncedende NTFS olarak kullanıyordum belleği ama böyle hıza ulaşmamıştı. Neden olabilir?
Belki Recover programı USB belleğimi güncellemiş? :D Olabilir mi aklım almadı bu işi