Açılışta çalışan programlar ve rundll32.exe sorunu yardım ?!!!

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Benim pcde ne olduysa artık yardım edin ya.Bilgisayar açılıyor ilk iki tane CMD ekranı çıkııyor ekranların da üstüünde RUNDLL32.EXE yazıyor o cmd ekranında da aşağıdan yukarıya mı ne çizgi gidip geliyor böyle yazı yazarken altta olan çizgi var ya yazının o çizgi boşluk bırakıyormuş gibi gidip geliyor.Ayrıca msconfigde herşey çalışıyor açılışta kapatıyorum bir bakıyorum yine çalışıyor birde bu rundll32.exeler görev yöneticisinde ntvdm.exe mi ne öyle bir dosyayı sonlandırınca kapanıyor ama sonra yine açılıyor virüs mü girdi noldu yardım edin ya :crying:

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
malwarebytes antimalware ve spybot s&d indir güncelle güvenli modda bi tarat. sorun düzelmezse başka bi çözüm deneriz.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
regedit ten; hkey local machine/sofware/microsoft/windows/currentversiyon/run bakarsan orada pc açılınca çalışan yazılımlar var. Belki ordan bir şeyler yapabilirsin.

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
evet bunlar cozum olabilir ama eger olmasa sorunun baslandigi tarihe de geri done bilirsin dostum...

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Sistem Geri Yükleme her defasında yaptığımda farklı tarihlerde de tamamlanamadı diyordu.Neyse ki düzeldi şu rundll32.exe olayını kendim çözdüm sanırım combofix yaptım sonra rundll32.exe diye aratıp silebildiğim dosyaları sildim zaten görev yöneticisinde rundll32.exe gözükmüyordu o da gözüküyor.Ertesi sabah kardeşim açmış pcyi sorun yok eskisi gibi yinede yardımlarınız için teşekkürler.Pcyi açınca setup bile çalışıyordu bir kaç uygulamanın böylelikle otomatikmen gamefirstlive kuruldu mesela sonra trayapp diye birşey bunların zararı var mıdır?