Acil bilgili arkadaşlardan yardım

Bu konuyu okuyanlar

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle herkeze merhaba konuyla ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Arkadaşlar benim bir problemim var ne yaptıysam sonuç alamadım sorun: Anakartım MSI bilen bilir msi anakartların üzerine takılan harici usb aparat var bunun üzerindede ışıklar var problem olduğunda kırmızı yanıyor pc direk açılışta kırmızı yanıyor bu ışıklar, pc açıldığında HDD yi okuduğunu, Cd-romları kontrol ettiğini görebiliyorum ama görüntü gelmiyor rami, ekran kartını çıkartıyorum hiç ses çıkmıyor anakartın altını izole ediyorum olmuyor, farklı güç kaynağı ile deniyorum oda olmadı anakartı kasanın dışına çıkardım yine çalışmadı uzatma kablosunu değiştirdim yine çalışmıyor, fakat kendi canı isterse bilgisayar açılıyor yani ram,anakart,işlemci vs parçalarımın hepsi sağlam çalışır durumda şuandada çalışıyor fakat kapatayım sabah açayım açılmıyor baya bir kasıyorum sağını solunu elliyorum çalışıyor sizce bu neyden kaynaklanabilir?

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
hiç teknik bilgisi olan yokmu yaa arkadaşlar?

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
monitörü kontrol et bide. !!!
diyebilcek herhangi bişey yok :S

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartın pilini çıkar. 2 dakika bekle git çay koy ocağa. Sonra pili tak. Sonra çayını iç . No problem :)

mcmhammer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Verdiğin bilgilere göre anakartında elektriksel olarak sorun var. anakartını tamir ettirebilir veya garantisi varsa değiştirtmelisin.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Sorun anakartta ve teknik bir sorun...

Kapasitörlerden kaynaklanan bi sorun olabilir.Anlattıklarına göre anakartın zarar görmüş(arızalı).Teknık servise götür derim.Ama anakartlar hassas parcalar fazla oynamaya gelmez.Garantisi varsa değiştirmeni tavsiye ederim.

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
yer6 dedi ki:
monitörü kontrol et bide. !!!
diyebilcek herhangi bişey yok :S
Monitörden olmadığı kesin
lafcanbazi dedi ki:
Anakartın pilini çıkar. 2 dakika bekle git çay koy ocağa. Sonra pili tak. Sonra çayını iç . No problem :)
Biostanda değil çünki bios update yaptım yine devam ediyor.
mcmhammer dedi ki:
Verdiğin bilgilere göre anakartında elektriksel olarak sorun var. anakartını tamir ettirebilir veya garantisi varsa değiştirtmelisin.
oBsCuR HoMmE dedi ki:
Sorun anakartta ve teknik bir sorun...

Kapasitörlerden kaynaklanan bi sorun olabilir.Anlattıklarına göre anakartın zarar görmüş(arızalı).Teknık servise götür derim.Ama anakartlar hassas parcalar fazla oynamaya gelmez.Garantisi varsa değiştirmeni tavsiye ederim.
Sanırım söylediğiniz gibi bir sorun anakart 3-4 yıl kadar oluyor sanırım miladı doluyor artık garantide malasef yok yeni bir sistem toplama yolu görünüyor sanırım ilgi ve önerileriniz için teşekkürler.
jZCaglar dedi ki:
Biraz sabretmeyi öğren :)
Bilgi işlem teknik uzmanıyım yeterince sabırlıyım :)

Son mesajlar