Açıköğretime yazılmak

Bu konuyu okuyanlar

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Beyler ben dgs sınavına girdim hiç çalışmadım 200 puan aldım sıralamam 250 bin.Benim amacım sadece askerliği kısa dönem yapmak için okumak.İş sağlığı ve güvenliği ön lisans mezunuyum.Ben şimdi hangi yolu izlemem gerekiyor ne önerebilirsiniz bana?

-Acil Yardım ve Afet Yönetimi
-İşletme
-İş Sağlığı ve Güvenliği
-Sağlık Yönetimi
-Sosyal Hizmet

Bu bölümlere geçiş yapabiliyorum dgs ile.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Öncelikle cümlemize hayırlısı olsun kardeşim bende 224 puan aldım DGS den 120 bin lerdeyim. Yalnız DGS ye giren tüm öğrencilerin durumu vahim şuanda yeni sistemin azizliğine uğradı herkes matematik sorularının zorluğu falan neyse...

Benim tercihim Sağlık yönetimi okumanda çünkü önlisansla bağdaşan en iyi 4 yıllık bölüm bu onun için. Tabi gene sen bilirsin.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Öncelikle cümlemize hayırlısı olsun kardeşim bende 224 puan aldım DGS den 120 bin lerdeyim. Yalnız DGS ye giren tüm öğrencilerin durumu vahim şuanda yeni sistemin azizliğine uğradı herkes matematik sorularının zorluğu falan neyse...

Benim tercihim Sağlık yönetimi okumanda çünkü önlisansla bağdaşan en iyi 4 yıllık bölüm bu onun için. Tabi gene sen bilirsin.

Hocam oraya da geçebiliyorum sıkıntı yok fakat alıyorlar mı kaç puanla alırlar bilmiyorum yoksa benim için hiç farketmez acaba girebilirmiyim

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Hocam oraya da geçebiliyorum sıkıntı yok fakat alıyorlar mı kaç puanla alırlar bilmiyorum yoksa benim için hiç farketmez acaba girebilirmiyim
Anadolu üniversitesinde bu saydığın hangi bölümler var bi araştırdınmı ? Eğer bu saydıkların hepsi varsa istediğin zaman istediğine kayıt yaptırabilirsin AÖF bürolarından. ÖSYM 'yi arayıp bilgi edindim az önce AÖF kayıtlarının zamanı yokmuş istediğin zaman yapabilirmişiz.

Mesela ben Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları okudum önlisans. Normalde benimde baya bölüm seçme şansım var lakin AÖF te sanırım ikitane seçebiliyormuşum ya işletme yada iktisat. O şekilde 3. sınıftan devam edebiliyoruz.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Evet doğru ama benim geçebileceğim bölümlerde 2-3 tane fazla yok yeterli seviyede yani beşiktaşda aöf bürosu var oraya gideceğim fakat bu puanlarla alıyorlar mı asıl soru bu

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Puansız kayıt olunuyor sadece DGS girme zorunluluğu varmış okadar. Bi ara büroya gidip bi bilgi edin bence.

Reaksiyon puanı
2,554
Her ne pahasına olursa olsun sakın ama sakın işletme okuma.
O kadar illet bişey ki diploma iadesi olsa keşke okumamış sayılsam yarın iade ederdim diplomayı lanet olsun böyle bölüme de bitirdiğim güne de :mad:

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
O kadar illet bişey ki diploma iadesi olsa keşke okumamış sayılsam yarın iade ederdim diplomayı lanet olsun böyle bölüme de bitirdiğim güne de :mad:

Ben normalde sağlık alanında bir şey istiyorum yeter ki sağlık olsun önceliğim o fakat kılavuz çıkmadı tek amacım girebilmek bu puanla :D

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Arkadaşın amacı zaten askerliği kısa dönem yapmak. İşletme okusa ne var başka bir bölüm okusa ne var. Peki bir sorum olucak. İşletmeyi neden bu kadar kötüledin? Nedenlerini yazarsan sevinirim.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Arkadaşın amacı zaten askerliği kısa dönem yapmak. İşletme okusa ne var başka bir bölüm okusa ne var. Peki bir sorum olucak. İşletmeyi neden bu kadar kötüledin? Nedenlerini yazarsan sevinirim.

Oda doğru tabi ama en azından okuduğunda işe yarasın diyor oda haklı.İşletmeyi çoğu kişi okuyor ve kenarda kalıyor bir şey yapamıyorlar kısacası sana faydası dokunmuyor ama detaylı tecrübesi olan daha iyi özetler.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Oda doğru tabi ama en azından okuduğunda işe yarasın diyor oda haklı.İşletmeyi çoğu kişi okuyor ve kenarda kalıyor bir şey yapamıyorlar kısacası sana faydası dokunmuyor ama detaylı tecrübesi olan daha iyi özetler.
İşletme hakkında internette kısa bir araştırma yapmıştım bu konuya bakmadan önce. Anladığım kadarıyla işletmeyi bir okyanusa benzetebiliriz. Dibe de batabilirsin; kendini geliştirerek ucu bucağı olmayan okyanusa da açılabilirsin. Atılgan olarak ve işinin en iyisi olmaya çalışılırsa düşünülebilir bir meslek bence. Her ne mesleği yapacak olursan ol zaten en iyisi olmaya çalışıcaksın. Yoksa bütün meslekler zor. Şimdilik böyle düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
2,554
Normal işletmede sıkıntı yok ama Aöf adı çıkmış aöf işletme dediğin anda işi kaybediyorsun mesela şöyle örnek vereyim migrosta mağaza yöneticiliği için başvuru yapmıştım almadılar daha sonra kasiyerlik için başvuru yaptığım zaman ordaki ilgili müdürle konuşma fırsatım oldu dedim ben daha öncede mağaza yönetiliciği için başvuru yapmıştım almadınız dedim dedi eğer normal işletme olsaydı alırdık dedi.Bir iş başvurusunda aöf işletme dediğiniz anda alacak kişinin modu düşüyor çok net görülüyor bu ayrıca en çok mezunu olan bölüm böylece kpss ile yerleşmek hayalden başka bişey değil ben bu yüzden umudu kesip lisans sınavına girmedim bu sene birçok açık oluşmasına rağmen hiçbir kuruma başvuru da yapamadım eğer mezun olmamış olsaydım bilgisayardan önlisans puanım vardı 2014 sınavından belki bir yere yerleşirdim işe yaramadığı gibi bide engel oluyor.Nette araştırırsanız aöf işletme okuyanların çilesini görürsünüz daha neler neler yazanlar var.Bir insan lisans diploması nasıl geri verilir de önlisans olarak kalır diye arama yapabilir mi bu kadar trajikomik bir durum olabilir mi sizce emin 2 yıllık bilgisayar olarak kalsaydım daha iyiydi hiç olmasa bir şansım olurdu.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Normal işletmede sıkıntı yok ama Aöf adı çıkmış aöf işletme dediğin anda işi kaybediyorsun mesela şöyle örnek vereyim migrosta mağaza yöneticiliği için başvuru yapmıştım almadılar daha sonra kasiyerlik için başvuru yaptığım zaman ordaki ilgili müdürle konuşma fırsatım oldu dedim ben daha öncede mağaza yönetiliciği için başvuru yapmıştım almadınız dedim dedi eğer normal işletme olsaydı alırdık dedi.Bir iş başvurusunda aöf işletme dediğiniz anda alacak kişinin modu düşüyor çok net görülüyor bu ayrıca en çok mezunu olan bölüm böylece kpss ile yerleşmek hayalden başka bişey değil ben bu yüzden umudu kesip lisans sınavına girmedim bu sene birçok açık oluşmasına rağmen hiçbir kuruma başvuru da yapamadım eğer mezun olmamış olsaydım bilgisayardan önlisans puanım vardı 2014 sınavından belki bir yere yerleşirdim işe yaramadığı gibi bide engel oluyor.Nette araştırırsanız aöf işletme okuyanların çilesini görürsünüz daha neler neler yazanlar var.Bir insan lisans diploması nasıl geri verilir de önlisans olarak kalır diye arama yapabilir mi bu kadar trajikomik bir durum olabilir mi sizce emin 2 yıllık bilgisayar olarak kalsaydım daha iyiydi hiç olmasa bir şansım olurdu.

Üzücü bir durum ne diyebiliriz ki.Kimse demez ki okumanın faydası yok ama dediğiniz gibi adı da çıkmış olabilir bilmiyorum tecrübe eden daha iyi bilir.Herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun diyelim başka çare yok

Reaksiyon puanı
2,554
Üzücü bir durum ne diyebiliriz ki.Kimse demez ki okumanın faydası yok ama dediğiniz gibi adı da çıkmış olabilir bilmiyorum tecrübe eden daha iyi bilir.Herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun diyelim başka çare yok
Aynen öyle senin için yazdım maksat bir kişide olsa bu hataya düşmesin ya lise mezunları bile daha avantajlı o kadar adı çıkmış insan pes yani diyor.