Açık liseye geçmek mantıklı mı

Bu konuyu okuyanlar

Çılgınünicorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu sene okuldan ciddi anlamda iğrendim. Ders çalışmaktan yana bir problemim yok ama okul bana tam bir zaman kaybı gibi geliyor. Okuldan aldığım hiçbir şey yok,nefret ediyorum. Okulu bırakınca Sayısal derslerden özel ders almayı düşünüyorum sözelleri de kendim yapabilirim. Sizce mantıklı mı, iyi bir üniversite kazanabilir miyim

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Üniversite kazanmanın okula gidip gelmekle bir alakası yok. Şuan ki sistemde okulun insanları ileriye dönük geliştirdiği söylenemez zaten. iş sende bitiyor. Açıktan istersen doktor bile olursun.

Çılgınünicorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Üniversite kazanmanın okula gidip gelmekle bir alakası yok. Şuan ki sistemde okulun insanları ileriye dönük geliştirdiği söylenemez zaten. iş sende bitiyor. Açıktan istersen doktor bile olursun.
Anladım, herkes bana karşı çıkıyor benim gibi düşünen birini görmek cesaret verdi, teşekkürler ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Usta ama kendi başına ne kadar çalışabileceksin ki?
Özel ders büyük bir yük...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kalıp mücadele etmeyi mi öğreneceksin yoksa kendini uzaklaştırıp yalnız başına mı eğitim hayatına devam edeceksin...? Sosyalleşmek gerek, okul ortamı bunu verebilmeli insana.

Çılgınünicorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Usta ama kendi başına ne kadar çalışabileceksin ki?
Özel ders büyük bir yük...
Kafaya takarsam çalışırım aslında. Okul ortamında biraz aileme biraz da okula inadım olduğundan çalışmıyorum ama rahat bırakılırsam çalışırım. Özel ders konusunda da tanıdığımız birkaç öğretmen var onlar uygun fiyata verebilirler

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Okul değiştirmeyi düşünebilirsin.

Çılgınünicorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kalıp mücadele etmeyi mi öğreneceksin yoksa kendini uzaklaştırıp yalnız başına mı eğitim hayatına devam edeceksin...? Sosyalleşmek gerek, okul ortamı bunu verebilmeli insana.
Arkadaşlardan yana sıkıntım yok bu sene okulun keyfine(yani arkadaş ortamına falan) varabildiğim kadar varmayı düşünüyorum. Gelecek sene(11 olacağım) zaten okul beni boğacak. Şimdide çok baskı yapıyorlar ama gelecek sene iyice artacak okulun baskısı. Bende sıkıntıya gelince biraz ters tepen biriyim muhtemelen hepten soğurum gelecek yıl

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Arkadaşlardan yana sıkıntım yok bu sene okulun keyfine(yani arkadaş ortamına falan) varabildiğim kadar varmayı düşünüyorum. Gelecek sene(11 olacağım) zaten okul beni boğacak. Şimdide çok baskı yapıyorlar ama gelecek sene iyice artacak okulun baskısı. Bende sıkıntıya gelince biraz ters tepen biriyim muhtemelen hepten soğurum gelecek yıl
Usta 3 kuruşa 5 köfte yok. Çalışmak zorundayız. Unutma iyi bir hayat istiyorsak bu okul hayatımızı sıkı tutmalıyız. :)

GamTech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Mevzu tamamen sende bitiyor bence. Çalışırım diyorsan okulun bu dönemde sana katacağı bir şey olmadığı bariz, ayrılman iyi olur ama tekrar söylüyorum çalışırım diyorsan.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Ooh sabah kalkarım ,kahvaltımı yaparım, bi kütüphaneye giderim orada akşama kadar çalışırım hiç de canım sıkılmaz 3 ay boyunca diyorsan mevzuyu tam kestirememişsin demektir. Kesinlikle açık liseye geçmenin zorlukları da var. Okuldayken x irade lazımsa açık lisede 3x kazım bilmiş ol.

Çılgınünicorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mevzu tamamen sende bitiyor bence. Çalışırım diyorsan okulun bu dönemde sana katacağı bir şey olmadığı bariz, ayrılman iyi olur ama tekrar söylüyorum çalışırım diyorsan.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Ooh sabah kalkarım ,kahvaltımı yaparım, bi kütüphaneye giderim orada akşama kadar çalışırım hiç de canım sıkılmaz 3 ay boyunca diyorsan mevzuyu tam kestirememişsin demektir. Kesinlikle açık liseye geçmenin zorlukları da var. Okuldayken x irade lazımsa açık lisede 3x kazım bilmiş ol.
AZ çok beni nelerin beklediğini biliyorum kolay olmadığını da biliyorum. Ama şu anda okulun bana artısından çok eksisi var. Ama oldukça inat biriyimdir ders çalışıp iyi bir üniversite kazanmayı kafaya takarsam yaparım ama bakalım kafaya takabilecek miyim. Hadi onu hallettik ailem de izin verir mi bilmiyorum.