[AÇIK KAYNAK KOD]Entity Framework CodeFirst Netcore Libraries with Patterns

Bu konuyu okuyanlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Proje kaynak kodları : TIKLAYIN !

Lütfen Okuyun !!!!

Kendim geliştirdiğim projeler için hazırlayıp günden güne genişlettiğim kütüphanelerimi sizede yardımı olur diye paylaşmak istedim.

Entity Framework Netcore CodeFirst yaklaşımı ile ile Singleton Pattern, Repository Pattern, ORM, DTO, Service katmanlarını kullandım.

Uzun yıllardan beri alaylı yazılımcı ve sistem ağ uzmanı olarak genelde hep kaynak kod paylaşımını desteklemekteyim ama tabiki de para kazanmak zorunda olduğumuz için projelere destek ve proje üretimini ücretli yapıyorum. Ama arada boş zamanlarımda böyle yararlı olacağını düşündüğüm paylaşımlar da yapıyorum.

Bu paylaşımlarım ile hakkımda "benim kodum en iyisidir yada bir tek ben biliyorum " olayı gibi düşünenler olmuş hakkımda. Arkadaşlar ben kimseden daha iyi bilmiyorum daha kötüde bilmiyorum sadece eğer bir koda yada yapıya hatta yazılıma ihtiyacım olduğunda onu yazılım dilini bildiğimden ve ingilizcemin olmasından dolayı nasıl araştırıp bulacağımı biliyorum tabi aynı şekilde yazmayıda.

Bir kitlede bana siz bunu yazmışsınız ama neyin ne olduğunu not düşmemişsiniz nerden bileceğiz yada test yazsaydınız diyecek ama ben zaten bu aşamaya gelmiş bir kişinin artık kodları az çok anlayıp ne işe yaradığını bildiğini varsayarak paylaşıyorum. Sonuçta yazılıma yeni başlayan birinin bunlara takılmaması lazım temeli öğrenmeden önce.

Sözün kısası umarım işinize yarar hatta ORM ve DTO katmana ekleyip Repository ve Service katmanına yoğunluktan dolayı ekleyemediğim crud kodlarını tamamlayıp bana bilgi veren olursa repository i güncelleyebilirim.

İyi forumlar.

Son düzenleme: