Acer, Windows 7 driver sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bachelor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acer aspire 5101 laptop var
windows 7 yükledim driverlerini yüklesemde usb leri mause falaan tanımıyor. tekrar xp yüklemeye calıstım ama 5-6 cd denedim olmuyor sata driverlerini ekleyip denedim olmuyor.
KUR DOSYALARINI YÜKLEDİKTEN SONRA SİYAH EKRAN VE ÜSTTE YANIP SÖNEN BİR İMGEÇ GELİP ÖYLE KALIYOR 1 SAAT BEKLEDİM AYNI İLERLEME OLMUYOR HARD DİSKİ SİLECEĞİM BÖLÜME GEÇMİYOR. biosu güncelleyip bu sorundan kurtaran birisini duydum denedim win 7 de actım biosu yüklerken PHLASHNT.SYS hatası veriyor WİN 7 biosunu bul dediler o da yok acer en fazla vista yı veriyor o d olmadı..
şimdi hard diske LOW LEVEL FORMAT atıyorum ama yine olamayacak bence sorun bios da biosu dosyaları baska pc de cd ye yazıp sistemi baslatmadan biosdan falan güncelleme imkanım var mı

TEKRAR XP YÜKLEMEK İSTİYORUM WİN 7 ÇOK KASIYOR LÜTFEN YARDIM

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Can sıkıcı bir durum.Benim de geçenlerde buna benzer bir durum oldu,sorun hardiskteydi.
Onu değiştirdim,yeniden kurulum yaptım.Fiziksel bir sorun yoksa mutlaka halledilir.

eskiyapar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 kasmaz.İnan xp daha hantal.Format atmayı başarırsanız Windows 7 den şaşmayın.

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önce BİOS u tekrar yüklemek lazım. Ama bilmiyorum.
Sonrası daha kolay. xp veya diğerleri.

bachelor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ram 512 oldugundan mı bilmiyorum ama çok ağır ve de kullansam bile windows 7 de usb girşileri çalışmıyor mause falan tanımıyor

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

biosu yüklemeyi becemedim sistemi açmadan boottan yüklemeyi de yapamadım

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ram 512 oldugundan mı bilmiyorum ama çok ağır ve de kullansam bile windows 7 de usb girşileri çalışmıyor mause falan tanımıyor

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

biosu yüklemeyi becemedim sistemi açmadan boottan yüklemeyi de yapamadım

Bios minik işletim sistemi mouse klavye harddisk ve hangisinden başlayacağı gibi ayarları düzenler.
Bios ta problem olduğu için bence mous çalışmıyor.
Şahsen nasıl yüklenir bilmiyorum.

bachelor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu dertten anlayan kimse yok galiba

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Bios güncellemesi burada Aspire 5100 series v3.13 - 2009/03/31
İndir
Daha sonra Windows 7 yi tekrar kurun. Sistem için laptop un donanımı yeterli. Sorun çözülür.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Windows 7 kasmaz.İnan xp daha hantal.Format atmayı başarırsanız Windows 7 den şaşmayın.

XP başlangıçta çok hızlı ama çabuk hantallaşıyor kullanılamaz hale geliyor bir yerden sonra illaki temizlik yapacaksın yardımcı programlar kullanacaksın piyasada milyon tane aynı işi yapan yazılımın olması bu yüzden
Win7 ise başlangıçta biraz yavaştır ama biraz kullandıkça kendine gelir hızlanır ;)

bachelor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
donanımı yok uymuyor acerdakıler uymuyor bildiğiniz baska biryer varsa yüklerim doananım buulan programlarda işe yaramıyor malesef :(

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

biosu indirdim ama yükleyemıyorum hate veriyor boot dan yukleme imkanım var mı

Şahibeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bootdan yükleyebilmen için,
USB flash tarzı bir uygulama ile flash diskini disket gibi tanıtıp içersinde BIOS dosyalarını direkt olarak MSDOS ekranında atma gibi bir imkanın olabilir.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
32 bit kurmayı denediniz mi ? bazı driverler 64 bitte mevcut değilde .. olasılık olarak söylüyorum .