Acer nitro 5 i5 1050ti kullanan bilen var mi?

Bu konuyu okuyanlar

mahirrmutluu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Evet arkadaşlar 4500 5000 fiyat bandında bunda karar kıldım fakat nette gördüğüm bazı yorumlarda ısınma kapanma gibi şeyler yazıyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Oynadığım oyunlar Lol Fifa Gta. Özellikle kullananlar varsa gerçekten yardımlarını bekliyorum.

exallos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bunla aynı özelliklere sahip bir laptop kullanmıştım gta onlineda biraz üzebilir 35 e kadar düşüyor fps server kalabalıklığına göre.

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Hocam ben acer nitro 5 in buradaki modelini vatandan bir buçuk yıl önce almıştım. Aldığımdan beri gtx 1050ti ekran kartına uygun, son çıkan oyunları high ayarlarda açabiliyorum. ( Rainbow six siege, nfs payback vb) Ancak performansını etkilememesine rağmen bilgisayar 85-90 dereceleri görüyor ve klavye ısınmaya başlıyor. Bunu çözebilmek için ise işlemcinin turbo boost özelliğini kapatıyorum. Sıcaklık o zaman düşüyor ve bilgisayarın oyun performansını etkilemiyor. Bunun dışında çoğu kişi işlemcinin voltajını düşürerek de sıcaklığını azalttı ama ben denemedim. Tabi bunlar dışında kaliteli bir soğutucu alırsanız elbette bu da ısınma sorununu rahatlıkla çözecektir.

mahirrmutluu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam ben acer nitro 5 in buradaki modelini vatandan bir buçuk yıl önce almıştım. Aldığımdan beri gtx 1050ti ekran kartına uygun, son çıkan oyunları high ayarlarda açabiliyorum. ( Rainbow six siege, nfs payback vb) Ancak performansını etkilememesine rağmen bilgisayar 85-90 dereceleri görüyor ve klavye ısınmaya başlıyor. Bunu çözebilmek için ise işlemcinin turbo boost özelliğini kapatıyorum. Sıcaklık o zaman düşüyor ve bilgisayarın oyun performansını etkilemiyor. Bunun dışında çoğu kişi işlemcinin voltajını düşürerek de sıcaklığını azalttı ama ben denemedim. Tabi bunlar dışında kaliteli bir soğutucu alırsanız elbette bu da ısınma sorununu rahatlıkla çözecektir.
Hocam ısınma kapanma müşteri hizmetleri vs derken çok fazla olumsuz yoruma denk geldim tam almaya karar verdikten sonra olunca moral bozuldu biraz bütçem bu ve 1050ti istiyorum

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Hocam sizin avantajınız, almayı düşündüğünüz bilgisayar işlemci i5 olduğundan dolayı, i7 de olduğu kadar ısınma olmaz. Ancak ısınma sorunu sadece acer da değil aynı zamand dell lenovo gibi markalarda da var. En azından kendime bilgisayar alacağım zamanlarda bu şekilde ısınma şikayetleri okumuştum. Isınma sorunları genelde yüksek donanımlı ve buna da bağlı olarak yüksek fiyatlı bilgisayarlarda pek yaşanmıyor. Ayrıca aşağıdaki bilgisayara da bakabilirsiniz:
1) HP 15-cx0026nt (5ET08EA) Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

mahirrmutluu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam sizin avantajınız, almayı düşündüğünüz bilgisayar işlemci i5 olduğundan dolayı, i7 de olduğu kadar ısınma olmaz. Ancak ısınma sorunu sadece acer da değil aynı zamand dell lenovo gibi markalarda da var. En azından kendime bilgisayar alacağım zamanlarda bu şekilde ısınma şikayetleri okumuştum. Isınma sorunları genelde yüksek donanımlı ve buna da bağlı olarak yüksek fiyatlı bilgisayarlarda pek yaşanmıyor. Ayrıca aşağıdaki bilgisayara da bakabilirsiniz:
1) HP 15-cx0026nt (5ET08EA) Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Sdd ve 16gb optane farkı ne oluyor

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Sdd ve 16gb optane farkı ne oluyor
Anakartta 16 gb dahili depolama alanı var ve windows buna yüklü oluyor. Eğer yüklü olmazsa Windows'u buna yükleyebilirsiniz. Buradaki dahili depolama alanı SSD hızına yakındır. Yani windows burada olduğunda çok hızlı açılır. Geri kalan programlarınızı HDD de kullanırsınız.

mahirrmutluu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aceri düşünüyorum umarım pişman olmam hocam

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
İnşallah hocam. Benim aldığım zamanda en az şikayete sahip olan laptop Acer dı. En kötü ihtimalle ısınma sorunu olursa soğutucu alırsınız.