Acer Nitro 5 an515-54

Bu konuyu okuyanlar

ufukbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bu hafta salı günü elime bilgisayarım ulaştı. Windows kurulumu, sürücü kurulumu vs yapıldıktan sonra oyunları yükledim fakat bir sorun var düşük FPS. Çok düşük değil ama muadilleri ile kıyaslandığında bayağı düşük kalıyor. Düşük ayarlar FULL HD CS:GO max 170 gördüm, LOL 130 civarı, Apex 90-100 civarı görüyorum. Aynı donanıma sahip monster laptop kuzenimde var. Denediğim vakit ortalama 300-350FPS ler alıyor nerdeyse benim 2 katım. Bu durum beni aşırı sinir etti. Ne yapacağımı şaşırdım. Sürücü güncelleme, format, her şeyi denedim olmuyor.

H.k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cevabı takip edicem çünkü ben de Nitro 5'i takip listeme aldım ve kıyas ediyorum. Lütfen cihazla ilgili bulduğunuz GENEL İNTİBAYI da benim için paylaşır mısınız. Lenovo L340 alıcam ama onun da ekran HZ'i düşük. Daha doğrusu piyasaya göre standart. Yükseği var mı, nasıl yapıcam ona bakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğiniz laptopta 1660 Ti var bi de değil mi? Ölsem bahsettiğiniz gibi bi bozukluğu kabul etmezdim. Youtube'dan normalde kaç fps aldığına baktınız mı?

ufukbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabı takip edicem çünkü ben de Nitro 5'i takip listeme aldım ve kıyas ediyorum. Lütfen cihazla ilgili bulduğunuz GENEL İNTİBAYI da benim için paylaşır mısınız. Lenovo L340 alıcam ama onun da ekran HZ'i düşük. Daha doğrusu piyasaya göre standart. Yükseği var mı, nasıl yapıcam ona bakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğiniz laptopta 1660 Ti var bi de değil mi? Ölsem bahsettiğiniz gibi bi bozukluğu kabul etmezdim. Youtube'dan normalde kaç fps aldığına baktınız mı?
Öncelikle iyi akşamlar. Şunu belirtmek isterim Laptop tasarım açısından çoğu müadiline göre şahsen güzel. Pil ömrü şarj full iken 2-3 saat civarı gidiyor. Monster kullanan arkadaşım yarım saati göremediğini söylüyor. Hoparlör açısından bence biraz kötü ama genellikle kulaklık olduğundan dolayı çok rahatsız etmiyor. Şarj girişi sağ tarafta ortada olması belki bir tık sıkıntı çıkarabilir. Nitro özelliği ile fanları kontrol edebilmek vs güzel. Soğutma konusunda herhangi bir sorun yaşamadım gayet iyi soğutuyor.
Benim rahatsız olduğum konuya gelirsek, galiba bir sorun yok. Bugün gene kuzenime gittim tekrar bir test etmek amacıyla ama benden ortalama 30-40FPS fazla aldığını gördüm. Bu da sanırsam 8GB fazla ram'den kaynaklanıyor. Bu hafta RAM takviyesi yapıp denemeyi düşünüyorum. Gene foruma açılan Monster Oyun Test konusu vardı. Aynı ekran kartı İ7 işlemcili. O da benden gene biraz fazla FPS alıyordu. Dediğim gibi sorun yok gibi.