Acer Nitro 5 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
391
Herkese merhabalar 3000-4500 arası bilgisayar bakıyorum ve bu bilgisayarı buldum
Acer nitro 5 i7 7700HQ 16 gb ram 4gb gtx1050ti 1tb hdd+128 gb ssd

Bu bilgisayarı KDV indirimi ile 4200 e almayı düşünüyorum. İstediğim fiyatı göremezsem de bu bilgisayarın i5 li modelinden alacağım.
Acer nitro 5 i5 7300HQ 8gb ram 4gb gtx1050

Bu cihazla ilgili internette çok az kullanıcı yorumuna ulaştım. Bu bilgisayar soğutma ve performans bakımından nasıldır? Kronik bir sorunu var mı?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,341
İlk linkteki daha iyi güvenirlik bakımından kullanıcı yorumlarına bak

Reaksiyon puanı
391
Baktım, ama bu bilgisayar Türkiye’ye yeni geldiğinden kullanıcı yorumu çok az.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Casper hariç asla marka odaklı konuşmam, model odaklı konuşurum.Her markanın iyi modeli kötü modeli olmuştur.Acer son yılların en büyük Gaming ekipman üreticilerinden biri konumuna geldi.Kaldı ki Tayvan markalarını hep sevmişimdir.Evde 9 yıllık Acer laptop var alındığı zamanın en iyisi değildi ama hala sıkıntısız çalışıyor.Kısaca ben alınacağını düşünüyorum eğer üründe kronik bir sorun yoksa çünkü Acer ın Gaming Laptop modelleri genelde kaliteli olmuştur.Kaldı ki Predator serisini üreten bir markanın buradaki tecrübesini diğer ürünlere aktarabileceğini düşünüyorum aynı Dell-Alienware ilişkisi gibi.Ürünü yabancı forumlarda araştırmanı tavsiye ederim.

Hbk53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O mantıkda düşünürsek casper - excalibur ilişkisi var hocam :)

Tabiki haklılık payın var önyargılı olmamak gerekiyor firmalar kendilerini düzeltebiliyorlar örnek olarak hp bundan 3-4 sene önce hp al kışı rahat geçirirsin diyorlardı yeni çıkardıkları bilgisayarlarda ısınma sorununu çözdüler kullanıcılar artık hp'den memnun benim gözümde acer güven veren bir marka olmadığı için kendini kanıtlamış markalara yöneliyorum fiyat bakımındanda güven veren firmalarla 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatlara sahip Acer'ı tercih etmem için bir neden yok çevremede önermiyorum bu yüzden :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
O mantıkda düşünürsek casper - excalibur ilişkisi var hocam :)

Tabiki haklılık payın var önyargılı olmamak gerekiyor firmalar kendilerini düzeltebiliyorlar örnek olarak hp bundan 3-4 sene önce hp al kışı rahat geçirirsin diyorlardı yeni çıkardıkları bilgisayarlarda ısınma sorununu çözdüler kullanıcılar artık hp'den memnun benim gözümde acer güven veren bir marka olmadığı için kendini kanıtlamış markalara yöneliyorum fiyat bakımındanda güven veren firmalarla 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatlara sahip Acer'ı tercih etmem için bir neden yok çevremede önermiyorum bu yüzden :)
Casper hala önermiyorum :D Servis ve kalite açısında hala tatmin etmiyor.İşin birde yazılım tarafı var.Kendi yazılımsal programlarını yapması gerek Casper ın.Batarya için olur, driverlar için olur, oyun paneli olur bunlar eksik hala benim gözümde.Birde fiyat konusu var.Mübarek MSI ile yarışır konumda Excalibur serisi fiyatları.

Hbk53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Casper'ın yazılım üretebilmesi için önce bilgisayarlarını kendisi üretmesi gerek bir ara bilgisayar araştırırken tesadüf bi markaya denk geldim bir çin markası fiyatları çok ucuzdu markayı araştırırken öğrendimki casper'ı üreten markada oymuş şuan adını hatırlayamadım hatta biraz daha araştırınca casperda bios update arayanların o çinli firmanın sitesine filan yönlendirildiğini gördüm ordan indirebilceklerini filan söylüyorlardı özün sözü casper bilgisayarlarını kendi üretemiyor yazılım üretmesi hayal gibi görünüyor :) şuanda bunu yazarken casper bir notebookdan yazıyorum şu yazıyı yazarken işlemci sıcaklığım 80 dereceye ulaştı kapatmam gerek :) (Casper Pişmanlıktır)

Reaksiyon puanı
391
Casper'ın yazılım üretebilmesi için önce bilgisayarlarını kendisi üretmesi gerek bir ara bilgisayar araştırırken tesadüf bi markaya denk geldim bir çin markası fiyatları çok ucuzdu markayı araştırırken öğrendimki casper'ı üreten markada oymuş şuan adını hatırlayamadım hatta biraz daha araştırınca casperda bios update arayanların o çinli firmanın sitesine filan yönlendirildiğini gördüm ordan indirebilceklerini filan söylüyorlardı özün sözü casper bilgisayarlarını kendi üretemiyor yazılım üretmesi hayal gibi görünüyor :) şuanda bunu yazarken casper bir notebookdan yazıyorum şu yazıyı yazarken işlemci sıcaklığım 80 dereceye ulaştı kapatmam gerek :) (Casper Pişmanlıktır)
Casper öyle gerçekten. Babam Casper c710 kullanıyor. Bilgisayarda o kadar fan sesi var ki televizyon açıkken duyulabiliyor. Casper bana göre de kötü. Excalibur’u Vatan daki çalışanlar bile almayın dedi. Buna göre excalibur da iyi bir cihaz değil.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bende vatanda Hp pavillion cb007nt buldum. Bu bilgisayarı tavsiye eder misiniz? Alınabilir mi?

Son düzenleme:

Hbk53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pavilion serisini bilmiyorum daha önce araştırmadım ama vatandan almanı pek önermiyorum hocam fiyatları çok yüksek

Hp pavilion cb007nt aynı cihaz burda 800 lira daha ucuz

Reaksiyon puanı
391
Hocam bi hata ettim vatandan ürün aldım. Ürünün adı Asus x542ur du. Bilgisayarı 2 kere iade ettim. İade çekiyle msi gv62 aldım. Onda da sorunlar çıktı onu iade için gönderdim. İadesi kabul edildi. Şimdi 3130 tl lik iade çekim var ve maalesef vatandan alabiliyorum.

Pavilion serisini bilmiyorum daha önce araştırmadım ama vatandan almanı pek önermiyorum hocam fiyatları çok yüksek

Hp pavilion cb007nt aynı cihaz burda 800 lira daha ucuz

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Hocam bi hata ettim vatandan ürün aldım. Ürünün adı Asus x542ur du. Bilgisayarı 2 kere iade ettim. İade çekiyle msi gv62 aldım. Onda da sorunlar çıktı onu iade için gönderdim. İadesi kabul edildi. Şimdi 3130 tl lik iade çekim var ve maalesef vatandan alabiliyorum.

Şuan için herhangi bir araştırma yapmanı önermem.KDV indirimine girsin ürünler öyle daha net görürsün.

Reaksiyon puanı
391
Şuan için herhangi bir araştırma yapmanı önermem.KDV indirimine girsin ürünler öyle daha net görürsün.
Yaptığım araştırma aslında fiyat odaklı değil marka odaklı. Hangi marka iyi hangi marka daha performanslı onları araştırıyorum ama net bir sonuca varamadım. Her markada farklı farklı sorunlar mevcut

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Yaptığım araştırma aslında fiyat odaklı değil marka odaklı. Hangi marka iyi hangi marka daha performanslı onları araştırıyorum ama net bir sonuca varamadım. Her markada farklı farklı sorunlar mevcut
Çünkü 4500 TL bandında olan ürünler aslında bize pahalı gelse de 800 dolarlık ürünler olduğu için adamlar bir şekilde kısmak zorundalar fiyatı.Gidip 1200 dolar ve üstü MSI,Alienware veya Asus ürünlerini alsan ne cihazlar hata çıkarır ne cihazda herhangi bir eksi bulabilirsin.

Reaksiyon puanı
391
Çünkü 4500 TL bandında olan ürünler aslında bize pahalı gelse de 800 dolarlık ürünler olduğu için adamlar bir şekilde kısmak zorundalar fiyatı.Gidip 1200 dolar ve üstü MSI,Alienware veya Asus ürünlerini alsan ne cihazlar hata çıkarır ne cihazda herhangi bir eksi bulabilirsin.
Bu fiyat bandında da bu gibi arızalar olmaması gerek ama. Ürün de kısmalar olur da bunun dışında ürünlerde ki kronik arızalar düzeltilmeli

Reaksiyon puanı
391
beyler acer nitro 5 1050ti li modeli aldım bi sorun çıkmaz inşallah. KDV indirimi ile 4659 tl ye geldi

Reaksiyon puanı
391
Ek olarak işlemci pilde iken tam güç vermiyor ama şarja takınca tam güç veriyor ona göre fanda hızlanıyor. Bunun sebebi nedir? Bilgisayarı sürekli şarja takarak pile zarar da vermek istemiyorum

Mstfkck42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hortlatacam konuyu ama ben aldım bu bilgisayarı.

Olumlu yönleri
-Tasarım ve klavye ışığı harika. Tam oyunluk.
-Soğutma laf olsun diye değil hakikaten işe yarıyor.
-Genel anlamda hızlı. Bi ssd takan 3-4 yıl rahat eder.
-Chat,sörf,internet vs harika. Ekran ıps zaten.
-Wifi gücü inanılmaz. Her yerden full çekiyor. Özel teknoloji kullanılmış.
Olumsuz yönleri
-Şarjı sıkıntılı malisef. Çabuk bitiyor.
-Isınma var. Özellikle ağır oyunlarda. Fps 60 filan Gta V de. Yani oyunları açıyor ama 2 sene sonra mediuma almak zorundasınız
-Parmak izi kalıyor.Hemde çok fazla.
Ağır bayca. Dizde filan izlenmiyor birşey.

Özetle parasını hakeden bi bilgisayar değil. Tavsiye etmiyorum. Bu bilgisayar 4000 tl değil en fazla 2700-2800 eder. İyi forumlar.

MUSTAFA KOÇAK

Reaksiyon puanı
391
Hortlatacam konuyu ama ben aldım bu bilgisayarı.

Olumlu yönleri
-Tasarım ve klavye ışığı harika. Tam oyunluk.
-Soğutma laf olsun diye değil hakikaten işe yarıyor.
-Genel anlamda hızlı. Bi ssd takan 3-4 yıl rahat eder.
-Chat,sörf,internet vs harika. Ekran ıps zaten.
-Wifi gücü inanılmaz. Her yerden full çekiyor. Özel teknoloji kullanılmış.
Olumsuz yönleri
-Şarjı sıkıntılı malisef. Çabuk bitiyor.
-Isınma var. Özellikle ağır oyunlarda. Fps 60 filan Gta V de. Yani oyunları açıyor ama 2 sene sonra mediuma almak zorundasınız
-Parmak izi kalıyor.Hemde çok fazla.
Ağır bayca. Dizde filan izlenmiyor birşey.

Özetle parasını hakeden bi bilgisayar değil. Tavsiye etmiyorum. Bu bilgisayar 4000 tl değil en fazla 2700-2800 eder. İyi forumlar.

MUSTAFA KOÇAK
Hocam sizin aldığınız bilgisayarın özellikleri nedir ve nerden aldınız?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
pile zarar vermez dolunca şarjdan devam eder.

Thorin57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence biraz daha fiyat cıksaydın excalibur abi kim ne söylerse söylesin adamlar yapmış . kimsede boşa sıkmasın yiğidi öldür hakkını ver .

Reaksiyon puanı
391
Casper dan korkmuştum valla. Kullanıcılar sıkıntılı marka felan dediler. Ama bu ürün de hiç bi sorun yok gayet memnunum.

Yasingg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya elektronik isi sans isi asus cok onerdiler asus gl502 aldim 1050 ti ekran kartli mouseyi usb taktim 2 gun sonra mouse calismaz oldu neyse hatayi mousede aradim yeni aldigim mouseyi baska pcde denedim calisti sorun cikmadi aldigim laptopta denedim bozuldu sonra bozulan mouseyi baska pcde denedim calismadi iade ettim gitti dell 7577 cok iyi diyolar bataryasinda sorun cikanmi klayvedeki bazi tuslar calismiyo diyenemi aran musteri hizmetine gonderdim yapmadan gonderdiler diyenimi aran ben urun almadan once sikayetvar sitesine bakarim

Acer önermem hocam kullanıcı yorumlarını biraz araştırabilirsin zaten pek iç açıcı değiller bence Dell notebookları bir düşün

Dell 7577 - i7 7700HQ - GTX 1050 Ti - 16GB RAM
ya elektronik isi sans isi asus cok onerdiler asus gl502 aldim 1050 ti ekran kartli mouseyi usb taktim 2 gun sonra mouse calismaz oldu neyse hatayi mousede aradim yeni aldigim mouseyi baska pcde denedim calisti sorun cikmadi aldigim laptopta denedim bozuldu sonra bozulan mouseyi baska pcde denedim calismadi iade ettim gitti dell 7577 cok iyi diyolar bataryasinda sorun cikanmi klayvedeki bazi tuslar calismiyo diyenemi aran musteri hizmetine gonderdim yapmadan gonderdiler diyenimi aran ben urun almadan once sikayetvar sitesine bakarim

Casper hariç asla marka odaklı konuşmam, model odaklı konuşurum.Her markanın iyi modeli kötü modeli olmuştur.Acer son yılların en büyük Gaming ekipman üreticilerinden biri konumuna geldi.Kaldı ki Tayvan markalarını hep sevmişimdir.Evde 9 yıllık Acer laptop var alındığı zamanın en iyisi değildi ama hala sıkıntısız çalışıyor.Kısaca ben alınacağını düşünüyorum eğer üründe kronik bir sorun yoksa çünkü Acer ın Gaming Laptop modelleri genelde kaliteli olmuştur.Kaldı ki Predator serisini üreten bir markanın buradaki tecrübesini diğer ürünlere aktarabileceğini düşünüyorum aynı Dell-Alienware ilişkisi gibi.Ürünü yabancı forumlarda araştırmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Ek olarak işlemci pilde iken tam güç vermiyor ama şarja takınca tam güç veriyor ona göre fanda hızlanıyor. Bunun sebebi nedir? Bilgisayarı sürekli şarja takarak pile zarar da vermek istemiyorum
full olunca batarya devreden çıkıyor şarjdan devam ediyor batarya zarar görmez zaten hatalı tasarıma sahip lidyum iyon bataryalar ve hala çözüm arıyorlar.