Acer laptop ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Interpreterr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar. Laptop birkaç gün önce elime geçti bir tanıdık tarafından, oyunlarda hiçbir kasma sıkıntısı bulunmuyor örneğin lol'ü 140 fps ile oynuyordum fakat masaüstünde sağ tık yapınca 15-20 saniyede cevap veriyor, bazen hiç vermiyordu bunlara açtığım internet tarayıcısı ve diğer programlar da dahil olmak üzere. Bugün işe giderken açtım birkaç dosya gönderdim ardından kapatayım derken güncelleştirme yüklemeye başladı, bekledim yarım saat kadar falan sonra sıkıldım kapattım power tuşundan. Şimdi de laptopu açtıkdan sonra '' windows başlatılıyor'' yazısı geliyor fakat logosu görünmüyor, ardından bi' 10 saniye sonra '' microsoft corporation'' yazısı geliyor 2 saniye sonra da siyah ekran oluyor. Siyah ekranda yaklaşık 5-6 dakika bekledikten sonra altta resim paylaşacağım sadece görünürde mause imleci ve masaüstü ekranı var (Masüstü resmim bu değil ayriyetten). Yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Laptop modeli; Acer aspire 5742g
sistem özellikler;
İntel core i5-480m
Nvidia geforce gt420m
4gb DDR3
Sistemlerle aram pek iyi değildir, ek olarak eklemem gereken bir şey varsa bildirmeniz yeterlidir, tekrardan teşekkürler.
--- Gönderi Güncellendi ---

Interpreterr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabınız için teşekkürler, yani formatın çözüm olacağını düşünüyorsunuz? Format atmadan önce herhangi bir şey yapamaz mıyım? Ayriyetten hdd de falan sıkıntı mı var diye aklımı kurcalayan şeyler de var, olabilir mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
linux mint live çalıştır menü>tercihler>diskler'e tıkla:
smart ve öz sınamalar'a tıkla genişi tıkla bekle hata varsa gösterir.
aynı şeyi hdtune de yapar.