Acer 5630 Sistem Yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben acer 5630 kullanıcısıyım sormak istediğim şu ben buna şöle bi 2gb ram takviye etsem zaten bide 512 var toplamda 2.5 ram olsa ekrankartında bi yükselme olurmu çünkü tümleşik ramden götürüyo alırken acemiyidm ama şimdi seviyorum kendisini ve bırakmak istemiyorum taş gibi maşallah photoshop after effect flash gibi programları calıştırabiliyorum ama bazı oyunları calıştıramıyorum sitem özelliklerini de yaziim lütfen önce görüşlerinizi sonrada iyi bi oyun oynayabilmem için neyi kaça değ,iştirebileceğim oknusunda bana yardımcı olursanız çççok mutlu olurum
İşlemci& Yonga seti
Intel® Centrino® Duo mobil teknolojisi :
Intel® Core™ 2 Duo işlemci ; 4MB'a kadar L2 önbellek
Mobile Intel® 945PM/GM Express Yonga Seti
Intel® PRO/Wireless 3945ABG ağ bağlantısı (dual-band tri-mode 802.11a/b/g) Wi-Fi CERTIFIED™ çözümü, Acer SignalUp™ kablosuz teknolojiyi destekler

Bellek
DDR2 bellek, dual soDIMM modüllerle (dual-channel support) ile 4 GB' kadar yükseltilebilir

Sabit Disk
ATA/100 sabit disk sürücü

Depolama
dvd-Super Multi Double Layer sürücü
5-in-1 kart okuyucu,Secure Digital (SD)'i destekler, MultiMediaCard (MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)

Ekran
15.4" WXGA parlak Acer CrystalBrite™ TFT Lcd, 1280 x 800 piksel çözünürlük, 16 ms yanıt süresi, Acer GridVista™ ile aynı anda birden fazla pencere görüntüleme
16.7 milyon renk

Grafikler
NVIDIA® GeForce® Go 7300 256 MB 'a kadar TurboCache™ (128 MB'ı bağımsız GDDR2 VRAM; 128 MB'a kadar paylaşımlı sistem belleği), NVIDIA® PureVideo Teknolojisini destekler(WMV HD, High-Definition MPEG-2 Hardware Acceleration), Microsoft® DirectX® 9.0, Shader Model 3.0, OpenEXR High Dynamic Range (HDR) teknolojisi, NVIDIA® PowerMizer® 6.0, PCI Express®, veya
Mobile Intel® 945GM Express yonga seti entegre 3D grafik kartı ile, Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950, 224 MB 'a kadar paylaşımlı sistem belleği,Microsoft® DirectX® 9.0 and PCI Express®'i destekler
DualView™ desteği
MPEG-2/DVD donanım destek kapasiteli
S-video/TV-out (NtsC/PAL) desteği
Acer Arcade™; Acer CinemaVision™ ve Acer ClearVision™ teknolojisi ile

Mültimedya
Intel® High Definition ses desteği
İki adet dahili Acer 3DSonic stereo hoparlör
Sound Blaster Pro™ ve MS Sound uyumlu
Dahili mikrofon

İletişim
Acer Video Konferansı, Voice and Video over Internet Protocol (VVoIP) desteği ve Acer OrbiCam™(üretim seçeneği) ve opsiyonel Acer Bluetooth® VoIP telefon ile.
Acer OrbiCam™ entegre 1.3 megapiksel CMOS kamera:
• 225° ergonomik rotasyon
• Acer VisageON™ teknolojisi
• Acer PrimaLite™ teknolojisi
sizce bu makine nasıl ve ram takviyesi ile ekran kartını rahatlatmam mümkünmü ayrıca aslına bakarsanız tümleşikmi değilmi ona bile emin değilim bu zamana kadar hiç merak etmemiştim oyun merakım yoktu diğer işlerimide gördüğü için umursamadım ekaran kartı takılabilirmi yoksa toptan anakartımı değiştirmek gerekir dediğim gibi ram takviyesi ile ekran kartını rahatlatmak mümkünmü kaç ram taktıriim 2.5 yetrli olurmu?

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşım bilgisayar özelliklerini söylerken abartmışsın biraz olayı :)

Aynı zamanda başlık hatasıda mevcut ve konu yanlış yerde...

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anlaşılmaz bişy yazmadım
öyle şaşkın şaşkın bakmanı gerktirecek sadece ram takviyesi ile ekran kartını arasında bi bağ olurmu yani yükselirmi çünkü ramden alıyo ikincisi ise iyi bir oyun oynayabilmem için sadece ram takviyesi yeterli olurmu bu sistem özelliklerinde bidaha oku ve düşün sence çokmu zor

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Nemesis gerekli açıklamayı yapmış sağolsun. Sen önce bi forum kurallarını oku ;)

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bilgisayar özelliklerini söylerken abartmışsın biraz olayı :)

Aynı zamanda başlık hatasıda mevcut ve konu yanlış yerde...
neyini abartmışım söylesen ayrıca küçük bicevap istedim eger yanlış yazdıysam sistem özelliklerini sen doğrusunu yaz banada yardımcı olmuş olursun oldumu arkadsım sorularıma cevap alıcakmıyım acaba

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Dostum önce soruyu "adam" gibi sormasını, uyarı aldığında da "adam" gibi cevap vermesini öğren bu sekilde sana kimse yardım etmez. Yazacağız sistem özelliklerini söleyeyim sanada düzelt konunu..

İşlemci:
Ram:
İşletim Sistemi:
Hard Disk:
Ekran Kartı:

Aslında soru ile alakası olmayan bir sürü şey var..

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum önce soruyu "adam" gibi sormasını, uyarı aldığında da "adam" gibi cevap vermesini öğren bu sekilde sana kimse yardım etmez. Yazacağız sistem özelliklerini söleyeyim sanada düzelt konunu..

İşlemci:
Ram:
İşletim Sistemi:
Hard Disk:
Ekran Kartı:

Aslında soru ile alakası olmayan bir sürü şey var..
iyide tüm sistem özelliiklerini yazıp aynı zamanda yorumda istemişim yanılmıyosam dimi sorularda anlaşılmaz değil

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
128 Mb bağımsız 256 Mb a kadar paylaşımlı bir ekran kartın var..

Diyelim ki 2 Gb ram taktın 128 Mb kullanacak ve tam teşekküllü olmasada 256 Mb olarak çalışacak ekran kartın...

Peki bununla ne yapabilirsin? Yeni cıkan oyunları unut ki hepsi artık en düşük 512 Mb ekran kartı istiyor. Ha diyorsan ben eski oyunlardan oynucam kardesim tak 2 Gb ram bak keyfine..

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
128 Mb bağımsız 256 Mb a kadar paylaşımlı bir ekran kartın var..

Diyelim ki 2 Gb ram taktın 128 Mb kullanacak ve tam teşekküllü olmasada 256 Mb olarak çalışacak ekran kartın...

Peki bununla ne yapabilirsin? Yeni cıkan oyunları unut ki hepsi artık en düşük 512 Mb ekran kartı istiyor. Ha diyorsan ben eski oyunlardan oynucam kardesim tak 2 Gb ram bak keyfine..
sağol okadarda zor değilmiş dimi
peki değiştirmek istesem sanırım anakartla beraber değiştiricem sence bunların fiyatı nekadardır 2 gb ram diğer programların çalışmasında pc yi rahatlatırmı yoksa çokta fark etmezmi

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
2 Gb ram rahatlatırda.. Ne anakartı tamamen bilgisayarı değiştirmen lazım..

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Yeni cıkan oyunları unut ki hepsi artık en düşük 512 Mb ekran kartı istiyor. Ha diyorsan ben eski oyunlardan oynucam kardesim tak 2 Gb ram bak keyfine..

512mb mı istiyor yeni çıkan oyunlar?? ilk defa böyle birşey duydum...Önemli olan 256mb veya 512mb olması değil, bit oranı (256 bit ve üzeri sağlamdır), çekirdek hızı, bellek hızı gibi bileşenlerdir. Yani 1gb 128-bit olupta 50 lira olan kart, 256mb belleği olan ama 256-bit olan 300 liralık karttan epeyce düşüktür.

Konuya dönersek, dostum o kadar şey yazmışın ama toplasan 2 çift laf etmiyor. yani işlemci özellikleri başlığı altında işlemcinin modeli hakkında hiçbir bilgi yok! 7300 ekran kartıyla son oyunları biraz zor oynarsın. İlave ram ekletmen bilgisayarını şuanki durumuna göre oldukça hızlandıracaktır, ekran kartının yükünü hafifletip gücünü yükseltir ama o ekran kartıyla son çıkan oyunlar oynaman imkansız gibi birşey. Dizüstü bilgisayarda yükseltme yapabileceğin 2 parça var; Ram ve HDD.

Bellek
DDR2 bellek, dual soDIMM modüllerle (dual-channel support) ile 4 GB' kadar yükseltilebilir.

Yani senin 512mb rami çıkartıp yerine 2 adet 1 veya 2gb (aynı frekansta olmalı ve bu frekansı anakartının desteklemesi gerekiyor) ram takabilirsin. Eğer yeterli teknik bilgin yoksa bence bunu bir bilgisayarcıya götürüp taktır.

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
512mb mı istiyor yeni çıkan oyunlar?? ilk defa böyle birşey duydum...Önemli olan 256mb veya 512mb olması değil, bit oranı (256 bit ve üzeri sağlamdır), çekirdek hızı, bellek hızı gibi bileşenlerdir. Yani 1gb 128-bit olupta 50 lira olan kart, 256mb belleği olan ama 256-bit olan 300 liralık karttan epeyce düşüktür.

Konuya dönersek, dostum o kadar şey yazmışın ama toplasan 2 çift laf etmiyor. yani işlemci özellikleri başlığı altında işlemcinin modeli hakkında hiçbir bilgi yok! 7300 ekran kartıyla son oyunları biraz zor oynarsın. İlave ram ekletmen bilgisayarını şuanki durumuna göre oldukça hızlandıracaktır, ekran kartının yükünü hafifletip gücünü yükseltir ama o ekran kartıyla son çıkan oyunlar oynaman imkansız gibi birşey. Dizüstü bilgisayarda yükseltme yapabileceğin 2 parça var; Ram ve HDD.

Bellek
DDR2 bellek, dual soDIMM modüllerle (dual-channel support) ile 4 GB' kadar yükseltilebilir.

Yani senin 512mb rami çıkartıp yerine 2 adet 1 veya 2gb (aynı frekansta olmalı ve bu frekansı anakartının desteklemesi gerekiyor) ram takabilirsin. Eğer yeterli teknik bilgin yoksa bence bunu bir bilgisayarcıya götürüp taktır.
sağol açıklama için ben 512 kalsın diğerine 2 gb takmak istiyorum bir artı bir değil olabilir sanırım zaten bilsemde yapıcamı sanmıyorum garantisi devam ediyo istesemde açamam zaten pc yi ekran kartını gücünün yükselmeside hiç yoktan fena sayılmaz teşekkür

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Yani sen sadece 512mb yi çıkarıp 2gb lık bir ram alsan acayip fark eder. Hem ekran kartı hızlanır (ram'deki yük azalır) hem de bilgisayarda 512mb'a göre farkı oldukça hissedersin. Yinede parça ekle/çıkar yaptıracaksan uzman birine yaptırmanı tavsiye ederim.

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani sen sadece 512mb yi çıkarıp 2gb lık bir ram alsan acayip fark eder. Hem ekran kartı hızlanır (ram'deki yük azalır) hem de bilgisayarda 512mb'a göre farkı oldukça hissedersin. Yinede parça ekle/çıkar yaptıracaksan uzman birine yaptırmanı tavsiye ederim.
anladım ama benim demek istediğim iki giriş var ram için birinde 512 kalıcak diğerine 2gb takıcam 2.5 gb olucak ama dediğim gibi sağol kardeşim

S_Yucel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

Acer Aspire 5630 modelinde böyle bir konfigürasyon yok
945 chipsetine bağlı max 128mb olan vga mevcut

Ram dan paylaştırarak max 128mb kulanabilirsin.

Belirttiğin diğer özellikler başka bir modele ait