Acemi Linux'çulere Tavsiyeler(Eğlence Amaçlı)

Bu konuyu okuyanlar

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
@shakal

sen man neymiş onu öğrendin mi ondan haber ver

not: pardus ilk çıktığında man sayfaları yoktu tarihe adını man sayfaları olmayan ilk dağıtım olarak geçirmeyi başardı bu yüzden tepki almıştı :D
ben linux sa pardusla basladim hic öyle man komutunu kullanacagim bir komutla isim olmadi su an herhanki bir ubuntu kullanicisine pisi it komutu nedir diye sorsan onalrda bilmez ,örnegin mandrivada bu emirin karsiligini bilmyorum cünki bende mandriva kullanmiyorum ,hele 2008 da kullanilan komutlari dahi kullanamiyorum ,bu arada bu man denilen komut öyle güncel kullanilan birseymi ben tek burda rasladim böyle komuttan ,dedimya ben ne ögreniyorsam kendim ögreniyorum ,benim yardim aldigim herhangi bir arkadasim yokki bende daha iyi bilenki bilgi dagarcigimi gelistiriyim bu halde sorunlarla karsilastigimda kendim arastiriyor kendim cözüm buluyorum bu arada ban benim karsilastigim tek sey kök dosayi icinde bir dizindi cedegayi yüklerken icine paket atmistim

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Linux u Deli Divane Savunuyorlar Ama Bir Donanım Tanıtmak İçin Nerdeyse Sistemi Tekrardan Yazdım O Komutu Gir Bu Komutu Gir Root Haklarını Al Sonra şunu Yap Üçbirim Ekranı aç Bilmem ne :) ve Genede Tanımadı Bilmem ne Alanı Geçersiz Diyor :)
Heleki Bir Program Yüklemek İstiyorsanız Kendi Program Yöneticisi Harici Yandın ki ne Yandın En az 17 Satır Komut yazcan :)

Demekki Sonradan Linux cu Olunmuyor Linux cu Doğman Gerek :)

kardeş bu yorumunu şu konuda alıntı yaptım
http://forum.shiftdelete.net/isletim-sistemleri/111947-ubuntu-mu-mandriva-mi-3.html

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
canım kardeşim man komutu dağıtıma özel bir komut değil bütün dağıtımlarda olan temel bir komuttur pisi it, apt-get, rpm -i, emerge world, gibi birşey değil man bir linux kullanıcısının öğrenmesi gereken en temel komut çünkü başın sıkıştığında ilk man sayfalarına başvurursun

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
bakarim kullanim alanlari nelerdir ve negibi faktörlerde kullanilir ,linuxda milyontane kod var