Access point

Bu konuyu okuyanlar

quadrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AirTies AP-400 ACCESS POINT almak niyetindeyim ama bu ürünü alanların router özelliği yok gibi eleştirilerini okudum. Bir wireless access point te router özelliğinin olup olmaması neyi değiştirir ya da router ne işe yarar? Bilgilendirebilecek olanlara şimdiden teşekkürler...

patlicanmusakka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağzı olan konuşuyor. Access point'in router özelliği yokmuş... Router ne işe yarıyor diye sorsan ne cevap verecek oda ayrı bir gizem unsuru. Bence asıl konu access point değil, alacağın cihazda router özelliği yok diyen arkadaşın bu soruya vereceği cevaptır. Neyse..

Hocam router ip dağıtma özelliğidir. Bu özellik olmayan (router özelliği olmayan) cihazlarda gereksinim duyulur. Ancak sen muhtemelen bir adsl modem kullanıcısın ve router e ihtiyacın yok. Zaten ip dağıtımı yapan bir cihazın var tekrar ikinci bir cihaz ile ip dağıtmaya gereksinim duymayacaksın. Ben airteis access point kullanıyorum aşırı derece memnunum.

Routerli bir dağıtıcıya genelde kablonet kullanıcıları gereksinim duyuyordu. Eskiden verilen modemlerde router özelliği yoktu. Mecbur ya routerli bir dağıtıcı kullılıyordu ya da modem başka bir bilgisayara bağlanarak internet paylaşımı yapılıyordu. Ana bilgisayar kapatıldığında terminaller internete çıkamıyordu. Neyse daha fazla detaya girmiyeyim.

quadrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunumu biraz daha açıklasam iyi olacak sanırım. Airties rt 206 modemin yeterli gelmeyen kapsama alanını -çok sayıda kullancının (20-30 civarı) bağlanabileceği şekilde- AirTies AP-400 access point ile arttırmayı düşünüyorum. Bu durumda ap 400 de router olmamasının bir sıkıntısı olurmu.

Patlicanmusakka'nın açıklamasından modem de router olduğu için access point te olmasada olur manasını çıkardım, yanılmıyorsam. Ama yukarıda anlattığım durum için yorumlarınıza ihtiyacım var.
Teşekkürler..

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
AP-400 al ve kur problem olmaz. Access Point rooting yapmaz. Bağlı olduğu ağgeçidini (airties modemin) iletişim kurar ve networkunu kablosuz hale getirir. Router ip dağıtmaz (Bkz DHCP ) router iki farklı ip aralığını birbiri ile konuşturur . iç ip ( 192.168.XX , 10.0.0XX ) aralığını dış ip yani telekomun sana verdiği ip ile iletişimi sağlar .

quadrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
skynet teşekkürler. Alıp kuracağım, yalnız sıkıntı olursa terminatörlere gelesin inşallah diye de bedua ederim haberin olsun :)

Reaksiyon puanı
188
AP-400 al ve kur problem olmaz. Access Point rooting yapmaz. Bağlı olduğu ağgeçidini (airties modemin) iletişim kurar ve networkunu kablosuz hale getirir. Router ip dağıtmaz (Bkz DHCP ) router iki farklı ip aralığını birbiri ile konuşturur . iç ip ( 192.168.XX , 10.0.0XX ) aralığını dış ip yani telekomun sana verdiği ip ile iletişimi sağlar .
doğru yorum budur. router için ip dağıtan alet diyen arkadaş daha iyi araştırsın cihazların içideki servisleri. ağzı olan konuşmasın...

Son mesajlar