Access Point DSL neden görmez ?

Bu konuyu okuyanlar

turkchem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bulunduğum firmada bir tane ana modemimiz var. bundan 4 ayrı eternet kablosu ile firma içine internet dağıtıyoruz. biri idari bölüme (10 metre) ikinci kameralara (20 metre) üçüncü makina bölümüne (150 metre) dördüncüsü de üretime (200 metre). makine ve üretim bölümlerinde access pointler ile internet veriyoruz. makine bölümünde hiç bir sorun yok fakat üretimde (200 metre olan) access point dsl görmüyor. aynı nokta kabloyu laptoba takıyoruz internet gayet güzel. aynı access pointi diğer noktalara götürüyoruz sorunsuz çalışıyor. Sonuç olarak kabloda internet var %100 kesin olarak; access point ayarları düzgün vede arzası yok %100 olarak (ki farklı 2 ayrı cihazda da denememe rağmen aynı durum oluyor). ama o kabloyu laptoptan çıkarıp access pointe takınca çalışmıyor. Sizce sorun nedir, nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kablo Recber marka, access pointler TP-link (2 farklı model denedim) ve Zyxel marka denedim.

muhammet878

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Access pointlerinin kurulumunu yapman lazım. Marka ve modeline göre dökümanı bulup ayarları yaparak sorunu çözebilirsin.