Acaba yeni pc mi ssd +ram taktırmak mı?

Bu konuyu okuyanlar

oguzhn28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran Alıntısı.PNG

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    22.1 KB · Görüntüleme: 270

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Ne için laptobu kullandığınıza bağlı? Genel video izleme internet kullanımı ve basit oyunlar içinse ssd ve ram , yüksek güç gerektiren oyun kullanımı , çizim programları vs. içinse yeni pc öneririm.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Ne amaçla kullanıyorsun? İş mi oyun mu? İkisinin de ortası mı?

oguzhn28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kısaca çok ağır olacak oyunlar olmamak üzere genelde oyun amaçlı kullabmak istiyorum..256SSD+4 RAM işe yararmı ?

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Kısaca çok ağır olacak oyunlar olmamak üzere genelde oyun amaçlı kullabmak istiyorum..256SSD+4 RAM işe yararmı ?

pcyi hızlandırır ama önceden fps sıkıntısı yaşadığınız oyunlarda yine sıkıntı yaşamaya devam edersiniz. Lol , cs go gibi oyunları düşük ayarlarda oynarsınız rahat rahat. Mesela gta5 oynayacam derseniz çok zor keyif almanız yükseltme yapsanız bile.

oguzhn28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
pcyi hızlandırır ama önceden fps sıkıntısı yaşadığınız oyunlarda yine sıkıntı yaşamaya devam edersiniz. Lol , cs go gibi oyunları düşük ayarlarda oynarsınız rahat rahat. Mesela gta5 oynayacam derseniz çok zor keyif almanız yükseltme yapsanız bile.

Lolü çok rahaat oynuyor pc pes 19 var az bir kasması var.. ssd +ram baya iyi olur demişlerdi aslında ama kararsızım ..

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217

oguzhn28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence ram+ssd yükselt hızlanırsın ama... Ne oynamak istiyorsun?

Mesela metro exodus ..Veya COD Advanced Warfare benzeri ...Metro ağır olabilir de ortayla çok iyi arası oyunlar genel olarak

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Bu istediğiniz oyunlar için daha iyi ekran kartlı bir pc almanız lazım.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Dostum SSD takılması kaldırmayan oyunları kaldırmanı sağlamaz. Genel kullanımda hızlandırır hatta uçurur fakat programlar üzerinde fazla fark hissetmezsin

• Beğen
Reactions: CCD

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Mesela metro exodus ..Veya COD Advanced Warfare benzeri ...Metro ağır olabilir de ortayla çok iyi arası oyunlar genel olarak
Sana net söyleyeyim yeni pc alman lazım. İçiniz kalmasın bu oyunlar ram+ssd ile açılmaz sadece bilgisayarın biraz daha hızlanır o kadar netim. Yeni PC alman lazım dostum...

ubuntuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Oyun sözkonusu ise tabikide önce ekran kartı gelir ssd+ram makinanın hızlı açılıp kapanmasını sağlar ve oyun başlarken olsun bölüm aralarında yükleme ekranlarında daha az beklemeni sağlar arkadaşlarda belirtmiş zaten ekran kartı + ram ikilisi sana daha iyi gelecektir. Laptop ise makinan zaten daha güçlüsünü alman gerekiyor.

• Beğen
Reactions: CCD

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar haklı. Yeni PC almanız gerekiyor. RAM ve SSD kurtarmıyor maalesef. Masaüstü bilgisayar toplayabilirsiniz ya da yeni bir oyuncu laptobu alabilirsiniz.