Abra A5 V9.2.3 vs Dell 7577 vs Lenovo Y520

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

jacktron

Üyecik
Öncelikle kusura bakmayın. İlk defa mesaj giriyorum. Yanlış yere konu açıyorsam ya da hata yapıyorsam affedin. Ben kendime hem oyun oynamak hem de üniversite hayatımda beni idare etmesi için bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Bölümün önemi olur mu bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliği için soruyorum. Bu üç cihaz arasında kaldım.

Lenovo Legion Y520 --> Lenovo'yu ilk gördüğümde çok beğendim ve fiyatına göre çok iyi olduğunu düşündüm. Ancak biraz araştırmadan sonra klavyesinin sorunlu olduğunu öğrendim ve fiyatının bu yüzden düşük olabileceğini düşündüm ve başka model aramaya başladım.

Dell 7577 --> Bu cihazı çok beğenmiştim. Tasarımı çok hoşuma gitmişti. Parmak izi gibi yeni özellikleri de vardı ve Dell kalitesini biliyorduk. Ancak gerek adaptör sorunu gerekse bataryasının hızlıca kapasite kaybetmesi gerekse de menteşelerinin hassaslığı beni soğuttu.

Abra A5 V9.2.3 --> Dell'den sonra araştırmalarım da Acer Nitro 5'e de denk geldim ancak onda da ısınma sorunu varmış ve beni zaten çok kendine çekmediği için ekleme gereği duymadım buraya. Acer'ı da geçtikten sonra en son bu Monster ile tanıştım. Gerçekten çok hoşuma gitti ve internette kronik sorununa denk gelmediğim için daha bir yakınlaştım ancak internette yorum da pek bulamadım. Acaba Monster genelinde ve bu cihaz özelinde bilgilerinizi alabilir miyim? İşimi görür mü?

Yardım eden herkese şimdiden çok teşekkürler. Bu üç cihaz arasında çok sıkıştım. Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. İyi forumlar...

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Ben de bilgisayar mühendisi 1. sınıf öğrencisiyim.(1 sene de hazırlık okudum) Dell 7567 kullanıyorum sadece kasası bir eski modeli onun haricinde özellikleri aynı. Menteşe konusunda sıkıntın olmasın emin ol. Batarya olayı problemliydi ama servis 180w adaptör ile ücretsiz değişim yapıyor merak etme. Ben şahsen Dell öneririm. Yazılım desteği de güzel firmanın kendine özel programları mevcut gerek sürücü ve BIOS güncellemesi için gerekse batarya için. Monster da bu yazılım desteği yok ben o yüzden sıcak bakmıyorum açıkçası.

jacktron

Üyecik
Ben de bilgisayar mühendisi 1. sınıf öğrencisiyim.(1 sene de hazırlık okudum) Dell 7567 kullanıyorum sadece kasası bir eski modeli onun haricinde özellikleri aynı. Menteşe konusunda sıkıntın olmasın emin ol. Batarya olayı problemliydi ama servis 180w adaptör ile ücretsiz değişim yapıyor merak etme. Ben şahsen Dell öneririm. Yazılım desteği de güzel firmanın kendine özel programları mevcut gerek sürücü ve BIOS güncellemesi için gerekse batarya için. Monster da bu yazılım desteği yok ben o yüzden sıcak bakmıyorum açıkçası.
Cevabın için çok teşekkür ederim. Acaba bu Dell'deki batarya kapasitesinin düşmesi ile ilgili bir bilgin var mı?

FurkanT.

Profesör
Nitro 5 kullananlar ısınma neredeyse hiç yok diyor. Çok isinma sorununu ben duymadım.
Onun dışında Abra V9.2.3 Tn ekran paneli var. Tavsiye etmem. Alırsan 11.1 al.

jacktron

Üyecik
Nitro 5 kullananlar ısınma neredeyse hiç yok diyor. Çok isinma sorununu ben duymadım.
Onun dışında Abra V9.2.3 Tn ekran paneli var. Tavsiye etmem. Alırsan 11.1 al.
Ben araştırmıştım. Nitro 5’in diğerlerine göre daha çok ısındığını, ortalama 80-95 arası gezdiğini öğrendim. Abra’nın özelliklerinde ips diyor ama Monster’ın yerli olduğunu ve çinli bir firmanın bilgisayarlarına isim bastıklarını öğrenince soğudum birazcık. Sanırım geri Dell’e yönelicem. Tabi hala kullanıcı yorumlarını araştırıyorum. Kesin karar vermedim. Teşekkürler yardımınız için.

FurkanT.

Profesör
Dell 7577 gerçekten güzel model.
Lenovo Y520'de güzel. Ben inceledim . Mağazada gördüm. Malzemesi sert plastik ve klavyesi acayip geldi bana. Güzel ama değişik. Hoparlörleri Ekranın alt kenarlarında gövde üzerinde. Acayip bir tasarımı var.

jacktron

Üyecik
Dell 7577 gerçekten güzel model.
Lenovo Y520'de güzel. Ben inceledim . Mağazada gördüm. Malzemesi sert plastik ve klavyesi acayip geldi bana. Güzel ama değişik. Hoparlörleri Ekranın alt kenarlarında gövde üzerinde. Acayip bir tasarımı var.
Evet ikisi de güzel modeller. Lenovo göze çok hitap ediyor ama birkaç tuşunun kronik olarak sorunlu olması büyük sorun. Kesin çözümünü de bir türlü bulamadılar. Eğer Dell söylediği gibi arkadaşın adaptörün değişmesiyle sorunsuz hale geliyorsa daha baskın duruyor. Monster’ın başka firmadan alıp marka basması da garip geldiği için temkinli durmak istiyorum açıkcası.

FurkanT.

Profesör
Dell 7577 benim arkadaşım kullanıyor. Ben en çok ekranını beğendim. Performansı zaten belli.

jacktron

Üyecik
Dell 7577 benim arkadaşım kullanıyor. Ben en çok ekranını beğendim. Performansı zaten belli.
Evet. Tek düşündüren pil sorunuydu. Arkadaş servisten adaptör alınca hem pilin oyunda yüzde kaybetmesi hem de kapasitesinin düşmesi olayı çözülüyormuş. Sanırım mantıklı olan Dell olucak.

BlueEyess

Üyecik
Evet. Tek düşündüren pil sorunuydu. Arkadaş servisten adaptör alınca hem pilin oyunda yüzde kaybetmesi hem de kapasitesinin düşmesi olayı çözülüyormuş. Sanırım mantıklı olan Dell olucak.
Hocam bende şu anda sizin aklınızdaki soruların aynılarıyla cebelleşiyorum.Aynı fiyat aralığı,aynı seçimler,aynı düşünceler ile birlikte.2 aydır araştırıyorum her gün farklı bir özellik,farklı bir sorun,farklı bir terim ile karşılaştım.Burda'da konu açtım ve şu an son aşamadayım.Sanıyorum bende Dell7577 alıcam gibi görünüyor çünkü her açıdan beni tatmin edebilecek bir leptop.İndirim bekliyorum fakat olucak mı ondan da emin değilim.Bugün teknosa'ya giderek bu modellerden hangileri varsa biraz daha araştırma yapıcam.Olmazsa internetten almak zorunda kalıcam.

Umarım ikimiz içinde en iyisi olur hocam.Bende şuan Dell7577'yi öneriyorum.

jacktron

Üyecik
Hocam bende şu anda sizin aklınızdaki soruların aynılarıyla cebelleşiyorum.Aynı fiyat aralığı,aynı seçimler,aynı düşünceler ile birlikte.2 aydır araştırıyorum her gün farklı bir özellik,farklı bir sorun,farklı bir terim ile karşılaştım.Burda'da konu açtım ve şu an son aşamadayım.Sanıyorum bende Dell7577 alıcam gibi görünüyor çünkü her açıdan beni tatmin edebilecek bir leptop.İndirim bekliyorum fakat olucak mı ondan da emin değilim.Bugün teknosa'ya giderek bu modellerden hangileri varsa biraz daha araştırma yapıcam.Olmazsa internetten almak zorunda kalıcam.

Umarım ikimiz içinde en iyisi olur hocam.Bende şuan Dell7577'yi öneriyorum.
Hocam indirim olacağını pek sanmıyorum yeni ekran kartları çıkana ve 8. Nesil işlemciler yaygınlaşana kadar. Bunlar da bu yazın sonuna kadar olmaz gibi. En fazla yazın başındaki karne indirimi olur ama onda da fiyatı arttırıp indirerek aynı şeye getiriyorlar genelde. Şu an 7577ye ikna oldum ben. Bir de mağazada gerçeğini görürsem içim daha rahat edicek tabi. Bakalım ilerleyen süreçte yeni ne çıkıcak forumlarda. Hala araştırmaya devam ediyorum en iyi tercih için.

BlueEyess

Üyecik
Hocam indirim olacağını pek sanmıyorum yeni ekran kartları çıkana ve 8. Nesil işlemciler yaygınlaşana kadar. Bunlar da bu yazın sonuna kadar olmaz gibi. En fazla yazın başındaki karne indirimi olur ama onda da fiyatı arttırıp indirerek aynı şeye getiriyorlar genelde. Şu an 7577ye ikna oldum ben. Bir de mağazada gerçeğini görürsem içim daha rahat edicek tabi. Bakalım ilerleyen süreçte yeni ne çıkıcak forumlarda. Hala araştırmaya devam ediyorum en iyi tercih için.
Bende aynı fikirdeyim'de işte insan bir umut ediyor ister istemez :D Bugün viaport teknosa mağazasında varsa bakıcam incelicem eğer uyarsada bugün yarın sipariş veririm inşallah.

jacktron

Üyecik
Bende aynı fikirdeyim'de işte insan bir umut ediyor ister istemez :D Bugün viaport teknosa mağazasında varsa bakıcam incelicem eğer uyarsada bugün yarın sipariş veririm inşallah.
Hayırlısı olsun hocam. Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır ve bir sorun yaşamazsınız. Ben biraz daha araştırma yapıcam 7577 konularındaki yorumlar arasında.

jacktron

Üyecik
Hocam ne yaptınız? Aldınız mı cihazı? Ben dün Dell’in gerçeğini görmek için mağazaları gezdim. Zaten sadece Vatan’da varmış. Bunu ordaki kadın Dell’in sürekli Türkiye’ye girip çıkmasındaki istikrarsızlıktan dolayı olduğunu söyledi. Elinde iki cihaz da olmasına rağmen daha uygun olan Lenovo’yu tavsiye etti sarış sonrası destek yüzünden falan ve daha kaliteli olduğunu söyledi. Ayrıca Mediamarkt, Teknosa, Vatan çalışanlarının üçü de Lenovo ile ilgili müşterilerin klabye sorununu sorduklarını ama sattıkları cihazlar arasında hiç böyle bir probşem yüzünden dönüş almadıklarını söylediler. Üçü de Lenovo’yu tavsiye etti Dell yerine. Ben de ister istemez işi bilenler yüzünden Lenovo’ya yöneldim.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Hocam ne yaptınız? Aldınız mı cihazı? Ben dün Dell’in gerçeğini görmek için mağazaları gezdim. Zaten sadece Vatan’da varmış. Bunu ordaki kadın Dell’in sürekli Türkiye’ye girip çıkmasındaki istikrarsızlıktan dolayı olduğunu söyledi. Elinde iki cihaz da olmasına rağmen daha uygun olan Lenovo’yu tavsiye etti sarış sonrası destek yüzünden falan ve daha kaliteli olduğunu söyledi. Ayrıca Mediamarkt, Teknosa, Vatan çalışanlarının üçü de Lenovo ile ilgili müşterilerin klabye sorununu sorduklarını ama sattıkları cihazlar arasında hiç böyle bir probşem yüzünden dönüş almadıklarını söylediler. Üçü de Lenovo’yu tavsiye etti Dell yerine. Ben de ister istemez işi bilenler yüzünden Lenovo’ya yöneldim.
Aman hocam fena oyuna gelmişsiniz. Her zaman buradaki çalışanlara güvenmeyin derim. Dell gibi bir firmanın Türkiye'den çekilme gibi bir durumu yok ve bu zamana kadarda hiç çekilme gibi bir durum olmadı, olmazda. Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birinden söz ediyoruz. Ayrıca satış sonrası destek yani garanti olarak Lenovo, Dell ile yarışamayacak seviyede. Eğer ürünü almadiysanız Dell alın. Buradaki adamlar markalar ile anlaşıp sattığı ürün başına prim kazanıyor ve genelde bu marka Lenovo oluyor o yüzden böyle çekilme gibi yalanlara başvuruyorlar.

jacktron

Üyecik
Aman hocam fena oyuna gelmişsiniz. Her zaman buradaki çalışanlara güvenmeyin derim. Dell gibi bir firmanın Türkiye'den çekilme gibi bir durumu yok ve bu zamana kadarda hiç çekilme gibi bir durum olmadı, olmazda. Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birinden söz ediyoruz. Ayrıca satış sonrası destek yani garanti olarak Lenovo, Dell ile yarışamayacak seviyede. Eğer ürünü almadiysanız Dell alın. Buradaki adamlar markalar ile anlaşıp sattığı ürün başına prim kazanıyor ve genelde bu marka Lenovo oluyor o yüzden böyle çekilme gibi yalanlara başvuruyorlar.
Yani kadın aynen şöyle söyledi, Dell şu an varsa 6 ay sonra ürün getirmeyeniliyor. Sonra bi bakıyosunuz tekrar getirmiş. O yüzden diğer mağazalarda ürünü olmaz. Bizde de görüyosunuz 3 tane var falan dedi. Şimdi siz alırsınız, yine ürün getirmezlerse teknik serviste parça sıkıntıaı falan olur dedi. O yüzden lenovoyu tavsiye ederim dedi.

Mediamarkt’taki çalışanda Dell ve Monster gibi markaların Türkiye’de istikrarı olmadığından ve servis konusunda güven vermediğinden onların satmadığını; daha çok Asus, Lenovo, HP gibi markalar olduğunu söyledi.

Onlardan sonra da Lenovo içime sinmişti açıkcası. Özellikle Dell’in takoz gibi olması moralimi bozmuştu. Malum okula götürüp getiricem.

Siz hala Dell mi diyorsunuz yani? Sonuçta üçü de hiç şikayet almadık dedi. Oyun mu bu yani?

BlueEyess

Üyecik
Hocam henüz almadım ama şu anda f/p ürünü Dell 7577 bunu farkettim.Uzun zamandır araştırıyorum masaüstünden leptop'a geçeceğim için biraz zor seçiyorum fakat Dell 7577 alacağım sanıyorum ki.Beni tek tereddütte bırakan 15.6 İnç ekranı küçük gelir mi oyun oynarken diye düşünüyorum.Büyük ihtimalle bu leptobu aldıktan 1 ay sonra bi monitör almayı planlıyorum 21-23 inç aralığında sanırım en mantıklısı bu şekilde gibi duruyor.

stat counter