ABD Türkiye’den yapılan vize başvurularını süresiz askıya aldı.

Bu konuyu okuyanlar

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Büyükelçilikten gelen açıklama aşağıdaki şekilde
Bu durum İphone X almak için ABD'ne gitmeyi düşünenlerin canını sıkmış olabilir :rolleyes:

Konu hakkında düşünceleriniz neler ?

59da62032269a2306830b286

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Çokta tın, 15 Temmuz da uşaklığı reddettiğimiz için tribe giriyorlar ha tabi bir de suriye meselesi var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Islak odunla döveceksin bunları.
Kapitalist Amerika , kapilatalist Apple'ın ana vatanı.
Kazma Google'ın ana vatanı
Samsung tizene geçse keşke

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Yalancıyı dilenci.
Madem personel güvenliği için kaldırıyorsun, niye süresiz yapıyorsun.
Eğer gerçekten personel güvenliği için kaldırılsaydı, süresiz değil geçici olurdu.
Bu iş %99 İdlib operasyonu ile alakalı.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Lanet olası *merikaya gıcığım 1 kat daha arttı. Bu arada ziyaretçiler 410 maşallah.
--- Gönderi Güncellendi ---
Profildeki de *merikalı bence değişelim? @Murat Burç

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

evet sadece laf söylemekle olmuyor bu işler..

Saygılar

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bu ülkeye herşey müstahak şahsen ben bizim ülkenin kalkınmasına karşıyım kalkınsak uzun sürmez çünkü kalkınıp batmak daha kötü böyle stabil kalmak daha iyi kanımca çünkü ülkenin %55lik kısmının durumu ortada ne yazık ki hava alanıyla duple yolllarla kalkınılmıyorda zaten millet aç susuz az araştırsanız her şehir içinde ayrı şehirler var suriyeliler iranlılar ıraklılar kerküklüler hepsi kendine mekan yapmış kimseyi sokmaz olmuşlar haklılarda banada bi ülke bu kadar hak tanısa bende aynısını yaparım kendi ülkende 3.dereceden vatandaşlık görüyosun bunun yok daha ötesi yurtdışına çıkmayan arkadaşlara tavsiyem 1 kerede olsa çıkın bi yere gidin görün medeniyeti özgürlüğü.

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Apple'cı hakkı bey çok üzülmüştür...

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
bence çok iyi olmuş abd ye yatırım yapan türk zengin iş adamları ülkelerine yatırım yaparlar faydası olur

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Haklısın ama özeleştiri yapmakta da fayda var. Üretmeyen toplum kalkınamaz. Ürettiğini satamayan hiç kalkınamaz :( En ufaktan başlıyorum keşke hepimiz Vestel marka telefon kullansak ama işte dediğiniz 'kapitalizmin' kölesi olmuşuz :mad:
vestele sen yerli mi diyorsun :D
parçalar dışardan alınıp birleştiriliyor .

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

bazı şeyleri bilemeyince tabii ki insanlar veya bizler düşüncelerimizi hemen karşı şekilde belirtebiliyoruz. Ancak bu durum üzereine dün öğrendiğim bazı şeylere de çok sevindim. Devletimiz, Sn. Cumhurbaşkanımız gerekli ve çok güzel bir cevap vermiş durumda. Ve bundan sonra bahsi geçen ülkeden de vize istendiğini ve buna göre düzenlemeler yapıldığını ve karşı cevabın gecikmeden verildiğini öğrendim.

Diğer bir yandan; arkadaşlar, madem kalkınmak istiyoruz neden üretmiyoruz ? Madem dışarıyı eleştiriyoruz neden bir proje yazıp devletin gerekli yerlerine müracaat etmiyoruz ? Bütün telefonları eleştiriyorsununuz, Vestel'in parçaları dışardan geliyor diyorsunuz ama en azından birşey yapmadan da buna karşı gelmek de biraz ters değil mi ?

Adaletse adalet, doğruysa doğru tamam ama Kosgeb'ler devlet destekli krediler veriyor. Ticaret odaları iş ile ilgili destekler veriyor. Veya daha sayılabilecek bir sürü kurum ve kuruluşlar var. Lütfen birazda üretmeye yönelik düşünsek ? Kim elde tutulur bir projeyle devlet kapısından dönmüş ? Medyada çıkanları anlatmayın lütfen.

Beraber fikir birliği yapalım. Birşeyler kolay değişmiyor arkadaşlar. Beraber olalım, akıl akıldan üstündür ve kendi aramızda üreteceğimiz fikirler veya gösterilen yollar ile bir nebze de olsun belki bir arkadaşımızın yolunu açmış oluruz.

Saygılarımla

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Merhaba,

bazı şeyleri bilemeyince tabii ki insanlar veya bizler düşüncelerimizi hemen karşı şekilde belirtebiliyoruz. Ancak bu durum üzereine dün öğrendiğim bazı şeylere de çok sevindim. Devletimiz, Sn. Cumhurbaşkanımız gerekli ve çok güzel bir cevap vermiş durumda. Ve bundan sonra bahsi geçen ülkeden de vize istendiğini ve buna göre düzenlemeler yapıldığını ve karşı cevabın gecikmeden verildiğini öğrendim.

Diğer bir yandan; arkadaşlar, madem kalkınmak istiyoruz neden üretmiyoruz ? Madem dışarıyı eleştiriyoruz neden bir proje yazıp devletin gerekli yerlerine müracaat etmiyoruz ? Bütün telefonları eleştiriyorsununuz, Vestel'in parçaları dışardan geliyor diyorsunuz ama en azından birşey yapmadan da buna karşı gelmek de biraz ters değil mi ?

Adaletse adalet, doğruysa doğru tamam ama Kosgeb'ler devlet destekli krediler veriyor. Ticaret odaları iş ile ilgili destekler veriyor. Veya daha sayılabilecek bir sürü kurum ve kuruluşlar var. Lütfen birazda üretmeye yönelik düşünsek ? Kim elde tutulur bir projeyle devlet kapısından dönmüş ? Medyada çıkanları anlatmayın lütfen.

Beraber fikir birliği yapalım. Birşeyler kolay değişmiyor arkadaşlar. Beraber olalım, akıl akıldan üstündür ve kendi aramızda üreteceğimiz fikirler veya gösterilen yollar ile bir nebze de olsun belki bir arkadaşımızın yolunu açmış oluruz.

Saygılarımla
düşüncelerimizi hemen karşı şekilde belirtmemiz lazım zaten, diktatörlükle değil demokrasiyle yönetiliyoruz değil mi(bu bile meçhul ama girmeyelim oralara). zaten akıl akıldan üstündür bir olalım diri olalım tamam ama neden abd böyle bir şey yaptı elbet bizim yöneticiler biliyordur diyip at gözlüğü takıp dolaşmanın da manası yok. proje konusunda da yurt dışından herhangi bir devletin (suriye vs. saymazsak) yaptığı yardımlar da ortada. 2 kurumla olacak iş değil, haklısın ama üretken olmamaız gerekir. devletin daha fazla teşviği gerekir kanımca.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
düşüncelerimizi hemen karşı şekilde belirtmemiz lazım zaten, diktatörlükle değil demokrasiyle yönetiliyoruz değil mi(bu bile meçhul ama girmeyelim oralara). zaten akıl akıldan üstündür bir olalım diri olalım tamam ama neden abd böyle bir şey yaptı elbet bizim yöneticiler biliyordur diyip at gözlüğü takıp dolaşmanın da manası yok. proje konusunda da yurt dışından herhangi bir devletin (suriye vs. saymazsak) yaptığı yardımlar da ortada. 2 kurumla olacak iş değil, haklısın ama üretken olmamaız gerekir. devletin daha fazla teşviği gerekir kanımca.

Merhaba,

abd'nin neden böyle yaptığını siz veya ben zaten bilemeyiz. Veya politikanın ilgili kısımında olmayan hiç kimse de bilemez gerçeği. Bu demek değil ki at gözlüğü takıyoruz. Ama derseniz ki haberlere inanırım, haberlerde ne varsa doğrudur; o zamanda diyecek birşeyim yok.

Ayrıca "Elbet yöneticiler biliyordur" demekten başka bir alternatifiniz varsa zevkle okurum ?.. Yalnız bu alternatif icraat olacak. O da yoksa elbet o gözlüğü herkes gibi bizlerde ve siz de takıyorsunuz demektir. Takmak zorunda kalıyoruz demektir. Devletlerin abd gibi yaptığı işlerin arkasında ne gibi bir plan olduğunu ne onlar açık açık yazar, ne de bilenler yazar buraya. Onun için o gözlüğü sevsenizde sevmesenizde takmak zorundasınız. İstenilen bu.

Burda sadece fikirlerimi paylaşmak istedim, herhangi bir parti üyeliğim filanda yoktur belirteyim.

Diğer bir konu ise soru şeklinde. Size muhalif olmak için veya polemik oluşturmak için yazmıyorum ama kaç kere bir firma açmaya çalışıp da devletin veya destek veren herhangi bir kuruluşun kapısından döndünüz ?

Saygılarımla

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Merhaba,

abd'nin neden böyle yaptığını siz veya ben zaten bilemeyiz. Veya politikanın ilgili kısımında olmayan hiç kimse de bilemez gerçeği. Bu demek değil ki at gözlüğü takıyoruz. Ama derseniz ki haberlere inanırım, haberlerde ne varsa doğrudur; o zamanda diyecek birşeyim yok.

Ayrıca "Elbet yöneticiler biliyordur" demekten başka bir alternatifiniz varsa zevkle okurum ?.. Yalnız bu alternatif icraat olacak. O da yoksa elbet o gözlüğü herkes gibi bizlerde ve siz de takıyorsunuz demektir. Takmak zorunda kalıyoruz demektir. Devletlerin abd gibi yaptığı işlerin arkasında ne gibi bir plan olduğunu ne onlar açık açık yazar, ne de bilenler yazar buraya. Onun için o gözlüğü sevsenizde sevmesenizde takmak zorundasınız. İstenilen bu.

Burda sadece fikirlerimi paylaşmak istedim, herhangi bir parti üyeliğim filanda yoktur belirteyim.

Diğer bir konu ise soru şeklinde. Size muhalif olmak için veya polemik oluşturmak için yazmıyorum ama kaç kere bir firma açmaya çalışıp da devletin veya destek veren herhangi bir kuruluşun kapısından döndünüz ?

Saygılarımla
Uretken olmamız gerektiğini zaten söylemiştim de ben de zateb istisare ile, her yazilana inanmamamiz gerektiğini söylüyorum aynı yere çıkıyoruz zaten düşünce olarak

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhaba,

Saygılarımla

Hocam siz bi gün gidin bakalım kosgeb'e on numara bi proje sunun bakalım size kredi herhangi bi destek vermemek için bahaneleri ne olacak çok merak ediyorum , çok insan gördüm projesi olupta destek alamayan çünkü çevresi yok torpili yok varsa badem bıyığın varsa eşarbın bu ülkede kralsın malesef çok üzülerek söylüyorum ama gerçekten bu böyle siyaha siyah demeliyiz bkz organik hoşaf aleti.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Hocam siz bi gün gidin bakalım kosgeb'e on numara bi proje sunun bakalım size kredi herhangi bi destek vermemek için bahaneleri ne olacak çok merak ediyorum , çok insan gördüm projesi olupta destek alamayan çünkü çevresi yok torpili yok varsa badem bıyığın varsa eşarbın bu ülkede kralsın malesef çok üzülerek söylüyorum ama gerçekten bu böyle siyaha siyah demeliyiz bkz organik hoşaf aleti.

Merhaba,

Kosgeb'den kredi alan arkadaşlarım oldu, bende ayrıca dünya bankasından yüklü miktardaki kredi talebim ön onayı almıştı ve devamı da gelmişti.. Burada demek istediğim herşey eskisi gibi olmayabilir. Tanıdığınız olmadığında ne olduğunu ben çok iyi biliyorum meraklanmayın. Ama demek istediğim, bu kadar mı çaresiz durumdayız.. ?

Yani kredi lazımsa San. ve Ticaret odası, farklı kurum ve kuruluşlar, Kosgeb, dünya bankası gibi kurumların varlığını biliyorum. Nasıl işlediğini ve kimlere öncelik tanındığı konusunda uzun zamandır fazla bilgim yok. Ayrıca uzun süredir yurtdışındayım ve sizler gibi yakından takip edemem ama tanıdıklarım vasıtasıyla çoğu şeyi takip edip değerlendirebiliyorum.

Ne diyeyim arkadaşlar, bende kendi işimi yapmaya hazırlanıyorum. Kendi gücümün yettiği kadarıyla. Kimseden hayır yok. Amacım bildiklerimi paylaşmak. Aramızdan bir arkadaşımızın yazdıklarımız vasıtasıyla "yolu açılırsa" umuduyla düşünerek paylaşıyorum düşüncelerimi.

Saygılarımla