A6 Sistem Görüntü Sorunu

Akım korumalı priz ile alakası var mı ?

• Var

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yok

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

The PC King

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyler, bayanlar konuyu bilerek yanlış yere açtım ama mecburum lütfen mazur görün. Ben bilgisayarımla et ve tırnak gibi bağlı olan, alnımın teriyle aldığım sistemin genelde psu yu değiştirmeme rağmen yaşattığı problemi anlatayım. Bilgisayar sabah normal öğlen ve ikindi zamanları aç-kapa yapınca galiba anakart kendini surge protection a alıyor tam anlamış değilim en iyisi resimleri ekleyeyim sırasıyla bakalım.
Sistem Böyle:
-A6_6400k turbo apu
-Gigabyte f2a68hm-ds2 rev1.0
-8 Gb Corsair value select 1600 MHz
-WD Black 500 Gb 64 mb cache 7200rpm HDD
-Yeniiii=TX 350W Yüksek Verimli PSU
Val0Xr.jpg

Senaryo 1:Bilgisayarın power tuşuna basıyorum herşey normal bios ekranı geliyor.
v5gb86.jpg

Senaryo 2: Windows 10 normal bir şekilde boot ediyor hatta webcam in ışıkları da yanıp sönüyor. Yani driver'ı kullandığını anlıyorum çünkü driver'ı kurulu olmadığı zaman ışıkları yanmıyor.
1vYLDp.jpg

Senaryo 3: Veeee sonuç hüsran. :(
nMARml.jpg

Senaryo 4:Sen misin açılmayan deyip... Pc yi kapatıp 20 sn bekleyip tekrar açınca... (Sadece bu sefer 20 sn bekledim 15dk açılmadığı bile oluyor bende fişini çekip bekliyorum. Bazen grup prizin yerini de değiştiriyorum.)
ljkdrb.jpg

E-tab 5 ile çektim kusura bakmayın aceleden... :)
Kimi insanlar chipset diyor baktım ısınma falan yok ki 1 dk çalışınca reset atınca da aynı sorunu yaşıyabiliyorum. Statik elektrik boşaltma olayını yaptım yaklaşık 6 kere aç kapa ve 2 kere reset attım bana mısın demedi ama oda tam çözüm değil fizik hocam ve bilgisayarcı abi ise akım korumalı priz al diyor çünkü topraklamada vs. problem olunca 'Gigabyte has anakarttır. Kendini korumaya alır.' dediler. Ama bir ayar tutması lazım pc nin usandım yani arena pc yi aradım oda seri nosu üzerinden baktı falan ama anakarta yansıyan arıza görünmüyor dediler ve aynı şeyi tekrarladılar. :(
Lütfen yardım edin yorumsuz bırakmayın...
Teşekkür ederim. Şimdiden bütün cevaplar için.

The PC King

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorunu uefi ile çözdüm beyler ama bir insan bile yorum yapamadı. :(
+Akım korumalı priz aldım.