A50S Vs A50 Hangisi Alınmalı

A50S mi A50 mi

• A50

Kullanılan: 6 75.0%
  • A50s

Kullanılan: 2 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

Bu konuyu okuyanlar

KeremU121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar biliyorsunuz yeni a serisinin telefonlarının a30s a50s a70s modelleri çıkıyor hem sizin bu telefonlar hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum benim genel olarak merağım a50 vs a50s üzerine bu konuda sizce hangi telefon tercih edilmeli aradaki fiyat belli degil ancak a50s in en azından 200+ pahalı olacagını düşünüyorum sizce değermi samsung bu adımı atarak mantıklı bir iş yaptı mı?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Küçük farklılıklardan dolayı bence alınmaz
Ha A50 almışsın, ha a50s 200+ Ödeyeceğine küçük s harfi olmayı versin
Bence hiç değmez.

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Birbirlerinin neredeyse aynısı iki telefon ufak tefek detaylara 200-300 TL fazladan vermeye değmez ayrıca başka telefon modellerine de bakmanı öneririm mesela LG V30 Plus'a bakabilirsin.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar biliyorsunuz yeni a serisinin telefonlarının a30s a50s a70s modelleri çıkıyor hem sizin bu telefonlar hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum benim genel olarak merağım a50 vs a50s üzerine bu konuda sizce hangi telefon tercih edilmeli aradaki fiyat belli degil ancak a50s in en azından 200+ pahalı olacagını düşünüyorum sizce değermi samsung bu adımı atarak mantıklı bir iş yaptı mı?
ben Mİ9T alıp yoluma bakardım Samsung benim hiç ilgimi çekmiyor orta segment cihazları bana hitap etmiyor diyelim

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
ben Mİ9T alıp yoluma bakardım Samsung benim hiç ilgimi çekmiyor orta segment cihazları bana hitap etmiyor diyelim
Hocam fiyat segmentine göre yorum yapmak lazım. Arada ciddi bir fiyat farkı var. Onun dışında a50ste kamera dışında fark göremedim ancak kamereasının diyaframının büyümüş olması beni düşündürüyor. Kamerada fark yoksa a50s almaya değmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca a50s piyasaya girerse a50yi kaldırırlar bence.

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam fiyat segmentine göre yorum yapmak lazım. Arada ciddi bir fiyat farkı var. Onun dışında a50ste kamera dışında fark göremedim ancak kamereasının diyaframının büyümüş olması beni düşündürüyor. Kamerada fark yoksa a50s almaya değmez.

Ayrıca a50s piyasaya girerse a50yi kaldırırlar bence.
sırf "S" takısı için fiyat farkı vermeye değmeyeceğini düşünüyorum

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hele bir çıksın hele bir türkiye'ye gelsin hele bir bakalım kamerası nasıl bir şey olmuş diye ortada bir şey yok daha.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Bende siz gibi olsaydım öyle düşünürdüm. O gibi telefonların size bir çöp olarak gelmesine hiç mi hiç şaşırmadım ??

Şuan MB larla savaşıyorum resmen ₺ mden de gitmemesi lazım. 90 MB dan az internetim kaldı. ?????
Bir Wi-Fiye bağlanmam mümkün olur mu bilmiyorum ama haftaya Pazar a kadar ben yokum ????

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Evet evet kesin öyle olur. İşkenclere dayanamaz a50. Zarif telefon o

75 MB ile ne kadar gider sizce safari için

Wifi bulunca opera yükle opera mini her halt var içinde android versiyonunda reklam vs. pek çok şeyi engelliyor hücresel ile kullanırken ondan faydalanırsınız.

Ben düz opera kullanıyorum o bile deli tasarruf yapıyor güzel özellikleride cabası.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
????
Normalde yetiyordu.
Bu normal olmadı herhalde
Yetmediğine göre
Biraz aNormal kullanmışım ???

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Aynı yıl içi olduğundan bir işlemci güncellemesi çok mantıklı değil. Ekran ve batarya zaten güzeldi. Kamera da çok kısıntı yapmışlardı, onun üzerine durmuşlar. Farklı olsun diye biraz da arka tasarımı değiştirmişler tamam ama bu özellikler sadece A50s'i, A50 yerine tercih etmeye yetecek mi onu konuşmak lazım. Bence NFC'de eklenmeliydi hatta suya dayanıklı olmasa bile en azından sıçramaya karşı dayanıklılık falan getirseler biliyorsunuz eski A serilerinde vardı IP67/8'ler belki o zaman daha alınası bir model haline gelirdi ama şu haliyle zor insanlar yine gidip A50 alacaklardır diye tahmin ediyorum. Samsung belki de A50 daha çok satsın diye böyle bir model de çıkarmış olabilir biliyorsunuz Samsung böyle şeyler yapmayı seviyor :) Kamera 48 MP olmuş fakat diyaframı 1.7'den 2.0'a yükseltmişler orası kötü olmuş. Ön kamera 25'ten 32 MP'ye çıkmış ve diyafram sabit bence arka kamera da böyle olmalıydı. Aradaki fiyat farkı 200-300 TL'den daha fazla olmaması gerekiyor yoksa işi çok zor...