A1 Ehliyeti için en güzel motor hangisidir ?

Bu konuyu okuyanlar

m.ziftci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhabalar
A1 ehliyeti almayı düşünüyorum ve 125 cc yani 15 kw ile alınabilecek motorlar hakkında fikirlerinizi alabilir miyim ?

Korkmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
A1 icin o kadar para verecegine hepsini kapsayam ehliyete yazıl, yeni dönemde ehliyet cesitleri cok degisti tam net bilgim yok ama parca parca almadan hepsini kapsayan bi ehliyet alabiliyorsan ona yönel bosuna masraf yapma

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Sırasıyla alınıyor artık diye biliyorum. Bir sene B1 kullanmadan B ye geçilmeyecek denmişti. Kymco, Modial gibi markaların web sitelerinden model seçilebilir. Mondial Türkiyede çok yaygın. Belki burada üretiliyor.

m.ziftci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
A1 icin o kadar para verecegine hepsini kapsayam ehliyete yazıl, yeni dönemde ehliyet cesitleri cok degisti tam net bilgim yok ama parca parca almadan hepsini kapsayan bi ehliyet alabiliyorsan ona yönel bosuna masraf yapma

yaş tutmuyor sürekli kullanıyorum motor eskiden ehliyetsiz kullanmak sıkıntı olmuyordu kaldığım yerde şimdi sıkıntı almam lazım yani yinede teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sırasıyla alınıyor artık diye biliyorum. Bir sene B1 kullanmadan B ye geçilmeyecek denmişti. Kymco, Modial gibi markaların web sitelerinden model seçilebilir. Mondial Türkiyede çok yaygın. Belki burada üretiliyor.

aynen zaten mondial zone düşünüyorum 150 cc ama kw kurtarıyor

Hkkaptan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben arastirdigimda sadece güç degil hacim (cc) sınırı da var.
Tekerlikli Motosikletler İçin Silindir Hacmi 125 Santimetreküpü Geçmeyecek Güç Olarak 11 kv(kilovat) Sınır Değerini Aşmayacak. Kv/kg Oranı 0,1 Değerini Geçmeyecek Şekilde Sepetli Veya Sepetsiz Olabilir. 3 Tekerlikli Motosikletler İçin Güç Sınırı 15 kv(kilovat)’tır.
Yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir.

11kw zaten azimsanacak bir guc degil

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Super 51 favorimdir. :D
1570820867697.png

Hkkaptan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Zamanında bende de 103 star vardi. Ama gobek dagilmisti anca tornaci tamamen delip yeniden bi gobek yapmasi lazimdi. Bide silindirle karburotoru tamamen sokup atmak lazımdı

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
125 lik mondial mh drift

Honda cbr 125