90'larda çocuk olmak

Bu konuyu okuyanlar

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Tenis topu ile şişti pişti oynayan var mı?? manyak ekşin bir oyundu. Çığlık sesleri yankılanıyordu
a701958d.png

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ash Catchem' ın tv tasosu vardı bende ama bir tek bende :D Kimseye çıkmıyordu arkadaşlar kuduruyordu :D

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Dragon ball çizgi filimi ve uzaylı zekiye diye sihir yapan kıt zeka ile dahilik arasında giden bir kızın dizisi vardı ayrıca sigara paketlerinin kağıtları ile de oynardık en az bulunan en çok puan oluyordu hatta o kağıtları para karşılığında sattığımızi hatırlıyorum .Şimdi hatırlıyorumda iki katlı oturduğumuz evin damına çıkmak için demir korkuluklara tırmanıp dama çıkardım doksanlarda çocuk olmak ayrıcalık ti.Şimdiki çocuklara aciyorum hepsi online oyun lar başında zombi olup çıktılar.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Şişe kolanın kapaklarına çamur doldurup sonrada kurutup misket gibi oynayan varmıydı peki :)

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bilyeli araba nedir ya. onun adı tornet değil miydi

3 korner bir penaltı :D

Penaltı da kaleci değişirse ceza olarak 2 penaltı çekerdik:D :D :D

--- Mesaj Güncellendi ---

Bilyeli arabam vardı. Mübarek formula arabası gibiydi. Köyde yarış yapardık. Özene bezene tasarardım onu tek başıma :D dingilini, ayaklığını, frenliğini... özledim be :(
Komşular sinir olurdu:D "tayırr tayır ses yapman l*n" derlerdi hiç unutmam :D

Bir kere gece vakti arkadaş barut yürüttü... Yere serdik üzerinden de bilyeli arabayla bir geçerdik offf ne ateş çıkardı... Mükemmel olurdu :D

Haylazlık parayla mı ? :D

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ozamanlar da google olsaydi super olurdu. :p
hep su kol saati gibi olan bilgisayim olsun isterdim uzay yolundaki gibi.
sonra vazgecmistim ilk bilgisayarimi alinca . ama simdi artik satiyolar :p
daha da eskilerde atari alicam diye biriktirirdim ilk ciktigin .
atari 2.000 liraydi ( 2.000 yada oyle bisey) benim harclik haftalik 5 gibi bisey :p orani kesin ancak lira kisminda hata olabilir tabi ;p
sonuc imkansiz gibi gorunuyodu :p
400 gunde birikirmis oysa ;P 1.5 yil . ama sonra dayanamayip kindercikoata hamburger filan alip harcardim paralari :p
aclik iste :p

senar1st

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
ozamanlar da google olsaydi super olurdu.
:p
hep su kol saati gibi olan bilgisayim olsun isterdim uzay yolundaki gibi.
sonra vazgecmistim ilk bilgisayarimi alinca . ama simdi artik satiyolar :p
daha da eskilerde atari alicam diye biriktirirdim ilk ciktigin .
atari 2.000 liraydi ( 2.000 yada oyle bisey) benim harclik haftalik 5 gibi bisey :p orani kesin ancak lira kisminda hata olabilir tabi ;p
sonuc imkansiz gibi gorunuyodu :p
400 gunde birikirmis oysa ;P 1.5 yil . ama sonra dayanamayip kindercikoata hamburger filan alip harcardim paralari :p
aclik iste :p

:huh::huh::huh:

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Kutu kola ezip onunla maç yapardık :)

Ne güzel günlerdi, 1. sayfada itibaren tamamen okudum içim cız etti, çok duygulandım, hüzünlendim...

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
1. sınıfa hep okulda hırsız polis oynardık bizim ekip FBI bile yoktu :D

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
birtanede ben ekleyim bunu unuttunuz en keyifli çizgi film bu resmi hatırlayan varmı

250px-Edi_ve_B%C3%BCd%C3%BC.JPG

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ben şunu bilir şunu söylerim Çocuk hangi dönemin çocuğu olursa olsun çocukluğunun bir bölümü köyde geçmeli. En azından her yaz her çocuk 2-3 aylık tatilini köylerde doğanın içinde geçirmeli... Yapay oyuncaklardan uzak. Şehrin tehlikelerinden, pisliklerinden uzak, toza toprağa ağaca çayıra çimene hayvanlara karışarak geçirmeli...

Köyde yetişen çocuk doğal organik oluyor...
Şehir çocukları yapay fabrikasyon oluyor...

Ben şehirde yetiştim hocam. :)
Ama devir iyiydi.
Manav, balıkçı gibi dükkanlara pek uğranmazdı.
Bahçeli evler ve Kalamış, Moda sağolsun.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
tasoda kumar batağına düşmüştüm ben :D sürekli oynayıp sürekli kaybediyordum

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
kapkac bide sokak cetesi kilikli tipler doluydu sokaklar 90larin sonlarina kadar simdi de olsada eskisiyle kiyaslanamaz :p en azindan turkiyede bicok yerde rastlaniyodu onlara . ecevit okullarin onune polis getirmeye basladi dedim aslan baskan o zaman gozume girmisti ecevit hernekadar tam bi ise yaramadiysada yinede dusunmesi yeter :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi de bunların çoğu seksenlerde vardı
yani benim çocukluumda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok güzel başlık olmuş yav 91liyim ben de çok özledim çocukluğumu en çok da atariyi tasoları sporcu kartlarını ve çizgi filmleri (ninja kaplumbağalar taş devri vikingler vs.) şimdiki nesil çok kötü yetişiyo ne dışarı çıkıp oyun oynuyorlar ne izledikleri çizgi filmler bir şeye benziyor

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Power Rangers vardı motorsik kask ve kayak elbisesi tarzı kostümleri o dizi için okulu bile asıyorduk.

Son mesajlar