90'larda çocuk olmak

Bu konuyu okuyanlar

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
siiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittttttttttttttt pat kütttt :D

beni kaç kere dövdüler :D simit diyordum elime bi sopa gelinde dövün l*n diodm :D yeter la 1 dayak yedik 2 yedik :D 3 te artık yeter :D her yerimi morartıyorlardı vlla :D

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ah ahhh açtınız yine yaramı hey gidi günler dostluklar bir başka kardeşlikler bir başka insanlara yaklaşım bir başkaydı o dönemler hele o çocukluğun verdiği saflığımız bugünlerde ne kadar arasak bulunmaz heryşeyin değişmesi bu teknoloji denen illetle başladı ve onunlada bitecek ..

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
hele o mahalle maçları. taşlardan hemen kale direklerini yapardık başlardık maça akşam ezanı okununcaya kadar

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Top patlardı takan kim, patlak topla devam :)
Abanma yok l*n abananın... :D

nevuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
9 aylık oynadğımızda çok olurdu o abanma yok derdik :D

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Birde biri kötü birşey yapınca herkes sırayla,
1. Günah benden gitti 2. Benden 3. Benden :D derdik

fergan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ey gidi günler be mahalle maçlarında çamur toz içinde kalırdım,annem kapıda çıkartırırdı içeri almazdı beni.. bi tonda laf söylerdi.ertesi gün aynen devam ama.
90 lar da çocuk olmak ayrıcalıktı.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Ben şunu bilir şunu söylerim Çocuk hangi dönemin çocuğu olursa olsun çocukluğunun bir bölümü köyde geçmeli. En azından her yaz her çocuk 2-3 aylık tatilini köylerde doğanın içinde geçirmeli... Yapay oyuncaklardan uzak. Şehrin tehlikelerinden, pisliklerinden uzak, toza toprağa ağaca çayıra çimene hayvanlara karışarak geçirmeli...

Köyde yetişen çocuk doğal organik oluyor...
Şehir çocukları yapay fabrikasyon oluyor...
Haklısınız.
Ama bütün Çocuklar bu imkanı bulamıyor maalesef.

90 larda ben Üniversite 1.de idim yav.:D
Yaşlandık yaşlandık artık.:(
Bizde o yıllarda bile 'Uzun Eşek' oynanırdı.Hemde sınıfta büyüklerin tabiiri ile 'Eşşek Kadar Adamlar'tarafından.:mrgreen:
Belimizi az ağrıtmadık yani,en zayıf olanı yastık yapardık.:w00t:
Sonra daha eskilerde Çelik-Çomak,Plastik Elektirik Tesisat Borusundan külah atardık,bazen ucuna iğne takmışlığımda vardır.:devil:
Birde Bilyalılarımız vardı bizim.Babam fabrikadan eski rulmanları getirir,4 rulman bir tahta,olurdu bizim için Ferrari.:D
Kaç kez kaza geçirdim onunla ben.Kolum kırıldı,kulağımı çit teli çizdi falan filan .:blushing:
Ama güzeldi yahu.Keşke o günlere tekrar dönebilsem.:(

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
ahh be beyblade şimdi olsan da bi fırlatsam seni :)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Alman kalede vardı. Topu kaldırıp gol atardık ya.

Hiç unutmam kanalizasyon taşları vardı belediye koymuş bırakmış, bizim gibi haylaz çocuklar için
eşi benzeri olmayan bir oyun parkı adeta. Zıplaya zıylaya giderken arkadaşın ayağı takıldı kafayı vurdu
alnını yardı. Dikiş atmışlardı hastanede. Tepelerden mi yuvarlanmadık, meyve ağacı sahipleri mi kovalamadı :D

senar1st

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
3 korner bir penaltı :D

Penaltı da kaleci değişirse ceza olarak 2 penaltı çekerdik:D :D :D

--- Mesaj Güncellendi ---

bilyeli-araba_126725.jpg

Bilyeli arabam vardı. Mübarek formula arabası gibiydi. Köyde yarış yapardık. Özene bezene tasarardım onu tek başıma :D dingilini, ayaklığını, frenliğini... özledim be :(
Komşular sinir olurdu:D "tayırr tayır ses yapman l*n" derlerdi hiç unutmam :D

Bir kere gece vakti arkadaş barut yürüttü... Yere serdik üzerinden de bilyeli arabayla bir geçerdik offf ne ateş çıkardı... Mükemmel olurdu :D

Haylazlık parayla mı ? :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
3 korner bir penaltı :D

Penaltı da kaleci değişirse ceza olarak 2 penaltı çekerdik:D :D :D

--- Mesaj Güncellendi ---

bilyeli-araba_126725.jpg

Bilyeli arabam vardı. Mübarek formula arabası gibiydi. Köyde yarış yapardık. Özene bezene tasarardım onu tek başıma :D dingilini, ayaklığını, frenliğini... özledim be :(
Komşular sinir olurdu:D "tayırr tayır ses yapman l*n" derlerdi hiç unutmam :D

Bir kere gece vakti arkadaş barut yürüttü... Yere serdik üzerinden de bilyeli arabayla bir geçerdik offf ne ateş çıkardı... Mükemmel olurdu :D

Haylazlık parayla mı ? :D
Haylazlık sakatlanıp malulen emekli oluncaya kadardı:D
Gerçi iyileştiğimiz gün kendimizi yine sokakta buluyorduk:)

Bilyeliler içinde düzgün bir yokuş şarttı yoksa nerede süreceksin :)
Bu arada biz hiç nitro kullanmamıştık üzüldüm bak :D

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Bilyeli araçlar da bizim mahalle de pek moda olmadı ya bizimkisi ticarethane gibiydi. Tasolar, gazoz kapakları, mermer taşları herkes birini yoluyor, yolduğunun gözünün yaşına bakmadan oynamaya devam hehehe hey gidi hey :)

senar1st

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Haylazlık sakatlanıp malulen emekli oluncaya kadardı:D
Gerçi iyileştiğimiz gün kendimizi yine sokakta buluyorduk:)

Bilyeliler içinde düzgün bir yokuş şarttı yoksa nerede süreceksin :)
Bu arada biz hiç nitro kullanmamıştık üzüldüm bak :D

Bilyeler küçük olduğun da jet gibi gidiyordu :D yokuştan inmesi zevkli oluyordu ama onu bir daha çıkartmak ölüm gibiydi :D

Bir keresinde bilyeli arabayı köpeğe monte etmiştim. Köpek kaçtıkça ses yapıyordu köpek daha fazla kaçıyordu. Kıh kıh gülüyorduk. Çocuk işte :D

Annem derdi" oğlum hayvanlara dokunma bak başına bir şey gelir"

Dediği hep doğru çıkıyordu. Mutlaka bir yerden düşüyordum he ryerimi yaralıyordum. :D Ama akıllanmıyordum. Bir kere kedinin peşinden koşarken sırt üstü taşa düştüm hiçbir şey olmadı:D ahaha

Dün gbi aklımda hepsi :(

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bilyeler küçük olduğun da jet gibi gidiyordu :D yokuştan inmesi zevkli oluyordu ama onu bir daha çıkartmak ölüm gibiydi :D

Bir keresinde bilyeli arabayı köpeğe monte etmiştim. Köpek kaçtıkça ses yapıyordu köpek daha fazla kaçıyordu. Kıh kıh gülüyorduk. Çocuk işte :D

Annem derdi" oğlum hayvanlara dokunma bak başına bir şey gelir"

Dediği hep doğru çıkıyordu. Mutlaka bir yerden düşüyordum he ryerimi yaralıyordum. :D Ama akıllanmıyordum. Bir kere kedinin peşinden koşarken sırt üstü taşa düştüm hiçbir şey olmadı:D ahaha

Dün gbi aklımda hepsi :(
Çocukluğun vermiş olduğu aptal cesareti ve enerjisiyle hangimize bir şey oldu ki :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Abim bir keresinde kaykay almıştı. O zamanda aşağı sokağa postahane-telekom karışımı bir şey yapılıyor tabi şimdi fizik tedavi oldu. Her neyse inşaattan kalan toprakların üzerine çıkar 4 - 5 kişi kaykaya biner aşağı doğru takır tukur kayardık. Hey gidi günler :D

Bir keresinde kaykayın üstüne binmeye çalışıyorum arkadaş bir tekme vurdu, betonun üzerinde rövaşata çektim ve sırt üstü yere düştüm. Hiç bir haltta olmadığı için etrafa havamı bastım zaaaa
a701958d.png

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Eskiden bu kutuların içinde gofretler vardı. Kilo ile alınırdı :) yokluktan mıdır nedir o zamanın gofretleri çok tatlı gelirdi.

ESKI-ULKER-BISKUVI-KUTUSU-KAPAGI-COK-NADIR__25481411_0.jpg

Bakkallarda kura çekip bahtına çıkan oyuncağı alırdın. Top çıksın tabanca çıksın diye az mı kura çekmiştim :D

Tansu Çiller döneminde çankaya'da süper marketimiz vardı, doların fırlaması ile market batmıştı :) Hey gidi günler heyy...

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Siz mahallede kovalamaca oynarken biz mevye koparmaya giderdik erik, mandalin, kayısı. :D

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Siz mahallede kovalamaca oynarken biz mevye koparmaya giderdik erik, mandalin, kayısı. :D

Öyle dedin de aklıma orta okulda yaşadığım anı geldi. Arkadaşlarımızla yan bahçedeki eriklere dalardık. Bir gün toplarken ben aşağıda arkadaş ağaçta atıyo aşağıya biz topluyoruz. Farkında değiliz balkondan bahçenin sahibi çıktı bi ton laf etti bize umursamadık. Almış eline elmayı bu amca :D Dedik heralde atamaz bize arkadaş adamın eli beyzbol topu atar gibi fırlatmasıyla arkadaşın ağaçtan düşmesi bir oldu o korkuyla bir daha gitmedik oraya :D heheheh

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Arkadaşlar, 90'larda çocuk olmak ayrı bir zevkti. Şimdiki çocukluk hiç iyi değil.

nevuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Hocam süper birşeymiş söyledğinn bizim aklımıza neden gelmedi acaba ? :D

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gazoz-kapagi_55558.jpg

Gazoz, bira vs kapaklarında her markanın ayrı ayrı puanı olurdu.

Bunları ezer ezer, düz bir zeminde yan yana dizer baştakini taşla vurmaya çalışırdık. Hey gidi günler... :)
hermakanın ayrı puanı olurdu diyordun.. bizde puanlama nekadar ender yani piyasada az olursa okdar degerli olurudu :)

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
tasoları unutamadım. birde sporcu kagıtları vardı çok güzeldi herşey valla özledim.

Son mesajlar