90'larda çocuk olmak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

desperado64

Rektör
Abim bir keresinde kaykay almıştı. O zamanda aşağı sokağa postahane-telekom karışımı bir şey yapılıyor tabi şimdi fizik tedavi oldu. Her neyse inşaattan kalan toprakların üzerine çıkar 4 - 5 kişi kaykaya biner aşağı doğru takır tukur kayardık. Hey gidi günler :D

Bir keresinde kaykayın üstüne binmeye çalışıyorum arkadaş bir tekme vurdu, betonun üzerinde rövaşata çektim ve sırt üstü yere düştüm. Hiç bir haltta olmadığı için etrafa havamı bastım zaaaa

Ali TEMEL

Profesör
Eskiden bu kutuların içinde gofretler vardı. Kilo ile alınırdı :) yokluktan mıdır nedir o zamanın gofretleri çok tatlı gelirdi.

Bakkallarda kura çekip bahtına çıkan oyuncağı alırdın. Top çıksın tabanca çıksın diye az mı kura çekmiştim :D

Tansu Çiller döneminde çankaya'da süper marketimiz vardı, doların fırlaması ile market batmıştı :) Hey gidi günler heyy...

emre24

Doçent
Siz mahallede kovalamaca oynarken biz mevye koparmaya giderdik erik, mandalin, kayısı. :D

IuTKuI

Profesör
Siz mahallede kovalamaca oynarken biz mevye koparmaya giderdik erik, mandalin, kayısı. :D
Öyle dedin de aklıma orta okulda yaşadığım anı geldi. Arkadaşlarımızla yan bahçedeki eriklere dalardık. Bir gün toplarken ben aşağıda arkadaş ağaçta atıyo aşağıya biz topluyoruz. Farkında değiliz balkondan bahçenin sahibi çıktı bi ton laf etti bize umursamadık. Almış eline elmayı bu amca :D Dedik heralde atamaz bize arkadaş adamın eli beyzbol topu atar gibi fırlatmasıyla arkadaşın ağaçtan düşmesi bir oldu o korkuyla bir daha gitmedik oraya :D heheheh

NESDelisi

Profesör
Arkadaşlar, 90'larda çocuk olmak ayrı bir zevkti. Şimdiki çocukluk hiç iyi değil.

fatihcamli

Doçent

Gazoz, bira vs kapaklarında her markanın ayrı ayrı puanı olurdu.

Bunları ezer ezer, düz bir zeminde yan yana dizer baştakini taşla vurmaya çalışırdık. Hey gidi günler... :)
hermakanın ayrı puanı olurdu diyordun.. bizde puanlama nekadar ender yani piyasada az olursa okdar degerli olurudu :)

XAFER37

Profesör
tasoları unutamadım. birde sporcu kagıtları vardı çok güzeldi herşey valla özledim.

desperado64

Rektör
Tenis topu ile şişti pişti oynayan var mı?? manyak ekşin bir oyundu. Çığlık sesleri yankılanıyordu

HRNKC

Profesör
Ash Catchem' ın tv tasosu vardı bende ama bir tek bende :D Kimseye çıkmıyordu arkadaşlar kuduruyordu :D

-Hewal-

Dekan
Dragon ball çizgi filimi ve uzaylı zekiye diye sihir yapan kıt zeka ile dahilik arasında giden bir kızın dizisi vardı ayrıca sigara paketlerinin kağıtları ile de oynardık en az bulunan en çok puan oluyordu hatta o kağıtları para karşılığında sattığımızi hatırlıyorum .Şimdi hatırlıyorumda iki katlı oturduğumuz evin damına çıkmak için demir korkuluklara tırmanıp dama çıkardım doksanlarda çocuk olmak ayrıcalık ti.Şimdiki çocuklara aciyorum hepsi online oyun lar başında zombi olup çıktılar.

Ali TEMEL

Profesör
Şişe kolanın kapaklarına çamur doldurup sonrada kurutup misket gibi oynayan varmıydı peki :)

RealCeday

Asistan
Bilyeli araba nedir ya. onun adı tornet değil miydi

3 korner bir penaltı :D

Penaltı da kaleci değişirse ceza olarak 2 penaltı çekerdik:D :D :D

--- Mesaj Güncellendi ---

Bilyeli arabam vardı. Mübarek formula arabası gibiydi. Köyde yarış yapardık. Özene bezene tasarardım onu tek başıma :D dingilini, ayaklığını, frenliğini... özledim be :(
Komşular sinir olurdu:D "tayırr tayır ses yapman l*n" derlerdi hiç unutmam :D

Bir kere gece vakti arkadaş barut yürüttü... Yere serdik üzerinden de bilyeli arabayla bir geçerdik offf ne ateş çıkardı... Mükemmel olurdu :D

Haylazlık parayla mı ? :D

stat counter