9000 TL'ye iMac mi? Yoksa PC ve monitör mü?

Bu konuyu okuyanlar

Taha Dağtaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta dediğim gibi 9000 TL'ye oyun oynayacağım. (Oynayacağım en yüksek oyun GTA 5 olur herhalde) Beni uzun süre götürecek 5 sene kadar bir PC arıyorum. Genelde oyun olarak CSGO, LOL tarzı oyunlar oynuyorum. Eğer Mac alırsam 8799 TL'lik modeli planlıyorum. PC alırsam da MSI Trident 3 ve 144 Hz 1080p monitör almayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım? Radeon Pro 570 performanslı bir kart mıdır? (iMac'in ekran kartı) bugüne kadar hep Windows kullandım macOS'u da denemek istiyorum açıkçası. Şimdiden teşekkürler.

Sucukluadana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toplama istersen hemen en sağlamın dan 5000 kiraya kurtulursun ama isteğine bağlı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Toplama istersen hemen en sağlamın dan 5000 kiraya kurtulursun ama isteğine bağlı
Kiraya deil liraya

Son düzenleme:

Taha Dağtaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yer kaplamasın istiyorum açıkçası. Kasa olursa da mini tower olsun istiyorum.

jeunesturcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Imac ve oyun ilişkisini anlayamadım. Yeni destek veya emulator mü geldi acaba? Oyun oynayacaksanız Windows kurulu bir pc almanız mantıklı olur. Ancak iş dünyasındaysanız Apple ürünleri tercihiniz olabilir. O fiyata uzun süreli götürebilecek bir kasa toplanabilir ya da Asus'un oyun serisi minimal kasaları alınabilir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,305
Kesinlikle sistem toplamak daha iyi olur

Taha Dağtaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Imac ve oyun ilişkisini anlayamadım. Yeni destek veya emulator mü geldi acaba? Oyun oynayacaksanız Windows kurulu bir pc almanız mantıklı olur. Ancak iş dünyasındaysanız Apple ürünleri tercihiniz olabilir. O fiyata uzun süreli götürebilecek bir kasa toplanabilir ya da Asus'un oyun serisi minimal kasaları alınabilir.
Bootcamp ile Windows yükleyeceğim oyunlar için.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Oyun için Mac alınmaz.İsterseniz Windows yükleyin yine alınmaz.Amaç o değil çünkü.Isı transfer sistemi oyun için dizayn edilmiyor.Ya oyun ve iş amaçlı masaüstü toplayacaksınız ya da sizin için önemli olan iş yapmak ise Mac toplayacaksınız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Allah aşkına gerçekten 1080 Tİ'li bir sistem toplayabilecekken kıytırık Radeon Pro 570'li bir imac alıp oyun oynamya mı çalışacaksın?

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
O paraya o bilgisayar alınmaz bence. Çok kral bir sistem toplanır o bütçenizle.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Başlıkta dediğim gibi 9000 TL'ye oyun oynayacağım. (Oynayacağım en yüksek oyun GTA 5 olur herhalde) Beni uzun süre götürecek 5 sene kadar bir PC arıyorum. Genelde oyun olarak CSGO, LOL tarzı oyunlar oynuyorum. Eğer Mac alırsam 8799 TL'lik modeli planlıyorum. PC alırsam da MSI Trident 3 ve 144 Hz 1080p monitör almayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım? Radeon Pro 570 performanslı bir kart mıdır? (iMac'in ekran kartı) bugüne kadar hep Windows kullandım macOS'u da denemek istiyorum açıkçası. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba;
Bunların hepsini unut. 8000 liraya GTX 1070'li Ryzen 5 işlemcili bilgisayar toplarsın.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
merhabalar; macbook kullanıcısı olarak; oyun oynamak amaçlı imac alma. forumda sana cevap yazan diğer arkadaşların söylediklerini dikkate al ve windows işletimli bir bilgisayar tercih et. imac alırsan sonradan bazı konularda pişman olacaksın. en basitinden mac uyumlu her oyunu bulamayacaksın ve ekstradan birde windows işletim sistemi kurmak zorunda kalacaksın cihaza; o zaman da mac os x kullanmanın bir esprisi kalmayacak. boşu boşuna hem windowsa dönmüş olacaksın hemde donanım olarak o belirttiğim parayla alabileceğinden daha kısıtlı olacak. genede tercih sizin.

Son mesajlar