9000-11000TL Sistem Tavsiyeleri! (ATX-Mini ITX)

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Sistemler Sinerji.gen.tr adresinden toparlanmıştır. Stok durumu ve ürün fiyatlarına göre listelerin hazırlandığını unutmayalım. İhtiyacınıza ve zevkinize göre farklı parçaları farklı yerlerden uyumluluğunu sorarak alabilirsiniz. Eksik gördüğünüz yerleri, hata yaptığımı düşündüğünüz yerleri ve yerine gelebilecek önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

AMD
INTEL
AMD Ryzen 7 2700XIntel Core I7 9700K+FSP Windale 6
Asus X470-Prime ProAsus Z390 TUF Pro
Corsair 16GB Vengeance RGB Pro 3200MHzOrtak parça
Galax GeForce RTX 2070 EXOCOrtak parça
HDD: İsteğe göre bütçeye eklenip alınabilir.HDD: İsteğe göre bütçeye eklenip alınabilir.
MasterBox MB511+Corsair TX-M 750Ortak parça
WD Black 500GB NVMe M.2Ortak parça

Toplam
Toplam

KDV Dahil 10500TL
KDV Dahil 11.200TL

AMD (Mini ITX)

INTEL (Mini ITX)
AMD Ryzen 7 2700XIntel Core I7 9700K+Corsair H100i V2
Asus B450-I Rog StrixAsus Z390-I ROG Strix
Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000MhzOrtak parça
Galax GeForce RTX 2070 EXOCOrtak parça
HDD: İsteğe göre bütçeye eklenip alınabilir.HDD: İsteğe göre bütçeye eklenip alınabilir.
Corsair Graphite 380TOrtak parça
Corsair TX-M 750Ortak parça
WD Black 500GB NVMe M.2Ortak parça

Toplam
Toplam

KDV Dahil 10.500TL
KDV Dahil 11.950TL

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Elbet birgün bir çanavarda ben tıplayacağım

Celeron lu tost makinesinden sıkıldım

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Technopat .net de detaylı bulabilirsin ( çaktırmayın yöneticileri kışkırtıyorum :D) Sağol abim

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Stoklar kontrol edilmis ve sistemler guncellenmistir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Gigabyte GeForce RTX2070 Windforce 8G 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı Daha uygun bütçeye Gigabyte RTX 2070 modeli seçmek varken neden Galax seçtiniz? Bir de aynı bütçeye Modüler Cooler Master MWE 750W 80 Plus Gold Aktif PFC 120mm Fanlı PSU | ITOPYA seçmek varken neden yarı modüler PSU seçtiniz?
PSU konusunda diyecegim su.
Sistemler Sinerji.gen.tr adresinden toparlanmıştır.

Ekran karti icin haklisiniz diyecek bir sey yok. Tesekkur ederim.
ITX sistemleri acikcasi once topladim. Galax modeli uyumlulugu onaylanan tek modeldi ve ITX sistemlere onu koydum. Diger sistemleri hazirlarken gozumden kacmis anlasilan WindForce modeli.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bu arkadaş toplayınca her zaman güzel olmuyor maalesef. :(
Siz istediginiz yerden istediginizi alabilirsiniz.
Hatta gidin UnlostX alin.
Benim tavsiyelerim bunlardir. Isteyen alir isteyen almaz. Fazla oldu artik.
Sabrediyim sabrediyim bir yere kadar hocam yapmayin artik. Buradaki hicbir gorevli sabir tasi degil. Bir karsilik beklemeden bu gorevi yapiyoruz. Kimse bize burada bu konuyu actigimiz icin bir ucret veya herhangi maddi degeri olan bi sey vermiyor. Bizim istedigimiz tek sey birazcik emege saygi.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Siz istediginiz yerden istediginizi alabilirsiniz.
Hatta gidin UnlostX alin.
Benim tavsiyelerim bunlardir. Isteyen alir isteyen almaz. Fazla oldu artik.
Sabrediyim sabrediyim bir yere kadar hocam yapmayin artik. Buradaki hicbir gorevli sabir tasi degil. Bir karsilik beklemeden bu gorevi yapiyoruz. Kimse bize burada bu konuyu actigimiz icin bir ucret veya herhangi maddi degeri olan bi sey vermiyor. Bizim istedigimiz tek sey birazcik emege saygi.
Halla halla, zorunuza gitti sanırsam yanlışlarınızı düzeltmem. Ayrıca dikkatli okuduysanız, her zaman güzel olmuyor yazdım, güzel olmuyor değil. Siz öneri yapıyorsunuz, ben de sizin yanlışlarınızı düzeltiyorum, bunun sonucunda da sizi eleştiriyorum sonra da sabrımı zorluyorsunuz oluyor. Anladım hocam. Evet siz bunu bir karşılık beklemeden yapıyorsunuz buna saygım var fakat bilgisayar toplama konusunda çok bilgili değilsiniz, önerdiğiniz parçaları sorunlumudur? uyumlumudur diye araştırmıyorsunuz. Evet böyle konuları nadiren görürüz fakat kötü bir sistem görmektense hiç olmasın, bence daha iyi.

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Halla halla, zorunuza gitti sanırsam yanlışlarınızı düzeltmem. Ayrıca dikkatli okuduysanız, her zaman güzel olmuyor yazdım, güzel olmuyor değil. Siz öneri yapıyorsunuz, ben de sizin yanlışınızı düzeltiyorum, bunun sonucunda da sizi eleştiriyorum sonra da sabrımı zorluyorsunuz oluyor. Anladım hocam. Evet siz bunu bir karşılık beklemeden yapıyorsunuz buna saygım var fakat bilgisayar toplama konusunda çok bilgili değilsiniz, önerdiğiniz parçaları sorunlumudur? uyumlumudur diye araştırmıyorsunuz. Evet böyle konuları nadiren görürüz fakat kötü bir sistem görmektense hiç olmasın, bence daha iyi.
Bu yanlislari duzeltmek degil, hata aramak. Ne kadar konum varsa hepsine aynisini yaziyorsunuz.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Çift moderatör bir üye. Hatasız birisisi değilim fakat çok hatalı birisi de değilim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çift moderatör bir üye. Hatasız birisisi değilim fakat çok hatalı birisi de değilim.
Profilimde mod yazmasının hiçbir ayrıcalığı yok emin olabilirsin bende herkes gibi bir üyeyim burada. Ben Utku'dan dan önce mod oldum yeri geldi onunla da tartıştık iki kişi birleşip sana taraf alıyormuşuz gibi düşünme. Bizler ihtiyacı olanlara sistem önerirken elbette birçok hata yapıyoruz hem modlar hemde diğer üyeler ama bunu gayet destekleyici şekilde yapıyoruz. Yoksa tabi ki birbirimizin hatalarını düzeltmemiz lazım ki forum daha bilgilendirici bir yer haline gelebilsin. Sistem önerilerinde hata düzeltmeye çalışmak gibi değil yukarıda yazdığınız "Bu arkadaş toplayınca her zaman güzel olmuyor" mesajı. Hiçbir anlamı yok mesela. Bu konunun mesajı değil. Diğer konularda yazdığınız mesajları gördüm ve dostça bir tavsiye olmasından ziyade daha kibirli bir şekilde yazdığınız fikrine kapıldım o yüzden yazma gereği duydum. Kimse mükemmel değildir, kimse de hata düzeltici olamaz.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Profilimde mod yazmasının hiçbir ayrıcalığı yok emin olabilirsin bende herkes gibi bir üyeyim burada. Ben Utku'dan dan önce mod oldum yeri geldi onunla da tartıştık iki kişi birleşip sana taraf alıyormuşuz gibi düşünme. Bizler ihtiyacı olanlara sistem önerirken elbette birçok hata yapıyoruz hem modlar hemde diğer üyeler ama bunu gayet destekleyici şekilde yapıyoruz. Yoksa tabi ki birbirimizin hatalarını düzeltmemiz lazım ki forum daha bilgilendirici bir yer haline gelebilsin. Sistem önerilerinde hata düzeltmeye çalışmak gibi değil yukarıda yazdığınız "Bu arkadaş toplayınca her zaman güzel olmuyor" mesajı. Hiçbir anlamı yok mesela. Bu konunun mesajı değil. Diğer konularda yazdığınız mesajları gördüm ve dostça bir tavsiye olmasından ziyade daha kibirli bir şekilde yazdığınız fikrine kapıldım o yüzden yazma gereği duydum. Kimse mükemmel değildir, kimse de hata düzeltici olamaz.
Hata düzeltme dediğim şey buralarda 5000-9000Tl Arası Sistem Tavsiyeleri! 2000-5000TL Arası Sistem Tavsiyeleri! ; Bu konudaki yukarı kısımdaki ekran kartı ve güç kaynağı düzeltmemi de görebilirsiniz ayrıca. Kendiside söylemiş hatalarım varsa düzeltin diye.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
2080 ve 2080ti arasındaki farklar nedir anlatır mısınız ona göre alacağım.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Sistemler guncellgini yitirdigi icin konu kilitlenmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...