800 tl ye s8 almak istermiydiniz ?

.

• Kardeşim o kadar mı soyuluyoruz yaa...

Kullanılan: 1 11.1%
  • Amerika bizi kıskanıyor.

Kullanılan: 8 88.9%

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Alın abi izleyin videoyu adamda bende küfretmemek için kendimi zor tuttum videoyu sonuna kadar izleyin gerçektenten kim 150 tlye zenfone 3 max almak istemez ki onların ülkelerinde öyle çünkü onların asgari ücretlisi 2500 dolar kazanıp tek bir maaşı ile 700 dolarlık iphonelardan 3 tane alabilirken tek maaşıyla bizim insanımız 1400 tllik asgari ücretiyle 5500 tlik iphone 7 plus almaya kalkiyor fanboylar gelip bana laf atmasın şimdi videoda lgyede samsungada huaweiede guzelce gomuluyor neyse siz bir videoyu izleyin öyle mesaj yazın
--- Gönderi Güncellendi ---
Edit: @Murat Burç ,@F1kan ,@ConfickerBelasi
@ozgun7

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bi Amerikan vatandaşı olarak 1.elden direk söyleyebilirim:Araba ve teknoloji konusunda cidden İlkay abinin dedikleri birebir doğru.Bi Türk olarak ipimi koparınca(üniversitem bitince) maalesefki direk Amerika'ya gidicem...

avalonYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Adam zaten laf arasında söylüyor " Türkiye bir vergi ülkesi "

Son düzenleyen moderatör:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Bi Amerikan vatandaşı olarak 1.elden direk söyleyebilirim:Araba ve teknoloji konusunda cidden İlkay abinin dedikleri birebir doğru.Bi Türk olarak ipimi koparınca(üniversitem bitince) maalesefki direk Amerika'ya gidicem...
Nerde bizde o şans :D birde beğenmeyenler yallah demeleri yok mu orada sıkıp öldüresim geliyor o insanları

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Ben burda günlerdir kafa patlatıyorum hangisini alsam diye. Orda olsam aynı parayla hepsini alırım beğendiğimi kullanırım arkadaş. :D

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bu millet başına gelen her şeyi hak ediyor.

Turkcell gibi bir firmaya aylık 100-150-200-250-300TL fatura ödeyenler, Türk Telekomdan 3500TL'lik telefonu 5500TL'ye alıp 2 sene borçlananlar, bu millet hak ediyor, az bile yapıyorlar.

Vatan bilgisayarda her hafta %18 indirim diyor, piyasada 750TL olan ürünü 1000TL yazıp üzerini çizip 800TL'ye satıyor indirim ayağına 50TL kâr marjı daha koyuyor mesela. :)

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
a m e r i k a b i z i k ı s k a n ı y o r

Bende direk amerikaya gecicem isim olmaz burayla

edit: 10 saat uçuştan sonra 400 yıl ileri gidiyosunuz zaman yolculugu

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
a m e r i k a b i z i k ı s k a n ı y o r

Bende direk amerikaya gecicem isim olmaz burayla

edit: 10 saat uçuştan sonra 400 yıl ileri gidiyosunuz zaman yolculugu
İzafiyet teorisinin ırzına geçip zamanı uzayda büktüğün için seni teppprik ediyorum :D :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Alın abi izleyin videoyu adamda bende küfretmemek için kendimi zor tuttum videoyu sonuna kadar izleyin gerçektenten kim 150 tlye zenfone 3 max almak istemez ki onların ülkelerinde öyle çünkü onların asgari ücretlisi 2500 dolar kazanıp tek bir maaşı ile 700 dolarlık iphonelardan 3 tane alabilirken tek maaşıyla bizim insanımız 1400 tllik asgari ücretiyle 5500 tlik iphone 7 plus almaya kalkiyor fanboylar gelip bana laf atmasın şimdi videoda lgyede samsungada huaweiede guzelce gomuluyor neyse siz bir videoyu izleyin öyle mesaj yazın
Edit: @Murat Burç ,@F1kan ,@ConfickerBelasi
@ozgun7
Kimse boşuna ağlamasın abi.
Ülkedeki yaşayan çoğu insan vergilere sesini çıkartamıyor. Çıkartanada direk karizmatik bir ses tonuyla cahil edasıyla yıllar önce biz skg kuyruğunda diye başlar ''bazı yobazlar veya düşünceleri m.ö kalmış insanlar ''... Fişler faturalar gelir.
Sonra adamlar ona vergi buna vergi sunada koyalım vergiyi ohhh vatandaşta tık yok ona zam buna zaman. Dur bizim büyük oğlana 3. gemiyi alalım. Şu güzel kızımızı şuraya atayalım. Şurayada güzel camiler yapalım. Görev tamam edasıyla... Devam eder
Bizlerde burda vay efendim amerikada şöyle güzel avrupada böyle güzel derip dururuz. Biri çıkıp der şimdi '' Dahhhaaaa iyiside vardııığ biz mi seçmeeedüüük''. Sen biraz bilinçli olsaydın haklarına sahip çıkabilseydin diğer ülkeler gibi bu ülkeyi yöneten adamlar ben ne yapıyorum diye bunları düşünürdü, Ponçik ayakkabı kutularının içindeki doları değil

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Ülkedeki yaşayan çoğu insan vergilere sesini çıkartamıyor. Çıkartanada direk karizmatik bir ses tonuyla cahil edasıyla yıllar önce biz skg kuyruğunda diye başlar ''bazı yobazlar veya düşünceleri m.ö kalmış insanlar ''... Fişler faturalar gelir.
Sonra adamlar ona vergi buna vergi sunada koyalım vergiyi ohhh vatandaşta tık yok ona zam buna zaman. Dur bizim büyük oğlana 3. gemiyi alalım. Şu güzel kızımızı şuraya atayalım. Şurayada güzel camiler yapalım. Görev tamam edasıyla... Devam eder
Bizlerde burda vay efendim amerikada şöyle güzel avrupada böyle güzel derip dururuz. Biri çıkıp der şimdi '' Dahhhaaaa iyiside vardııığ biz mi seçmeeedüüük''. Sen biraz bilinçli olsaydın haklarına sahip çıkabilseydin diğer ülkeler gibi bu ülkeyi yöneten adamlar ben ne yapıyorum diye bunları düşünürdü, Ponçik ayakkabı kutularının içindeki doları değil
Ondan oncekilerde ayarı tutturabilselerdi insanın şuyuna buyuna karismasalardı şuan bunlar olmazdı başta.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ülkemiz insanları en üst seviye cihazları satın alma huyundan vazgeçerse üst seviye cihazların fiyatı düşer.
Tam hatırlayamadığım bir teknoloji editörü(büyük ihtimal Teknoseyir'den Murat Gamsız) bir videoda şunları diyordu. '' iPhone 6S'e ilk geçenlerin çoğu iPhone 4-5-5S kullanıcıları değil iPhone 6 kullanıcıları''
iPhone 6 kullanıcısı 6S'e geçen ilk kullanıcı oluyorsa Note 5 kullanıcısı Note 7'ye geçen ilk kullanıcı oluyorsa. Z5 kullanıcısı XZ'ye geçen ilk kullanıcı olursa, en yüksek ürünlere artan talep durmazsa o fiyatlar arttıkça artar.
Sen bir firmanın en yüksek ürünün hararetle alıyorsan o firma fiyat azaltmaz. Kullanıcı elindeki cihazın değerini bilecek en az 2 sene kullanacak firmaya para kazandırmayacak ki firma ürünü satamadığında mecburen fiyat düşürsün.
İşin başka bir rezalet tarafı da şu ülkemizde rezalet bir vergi sistemi var. Bu ülkede elmas ile yata %0 özel tüketim vergisi varken, cep telefonuna %25 özel tüketim vergisi var. Böyle rezalet durumlar var. Ne yapıyorlar anlamıyorum zengine tecavüz etmeye gücü yetmiyor bize mi tecavüz ediyorlar.
Evet bugün başımızda olan yönetim bir çok şey yapmış olabilir. En azından hastahaneler iyileştirildi ben yaşım çok da büyük olmamasına rağmen ülkedeki gelişimin farkındayım fakat anasaını satayım bu vergilerin adaletsizliği ne böyle.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Amerika'daki asgari maaşla çalışan bir adam bir maaşıyla 2 tane s8 alabiliyor. Burada asgari maaşla çalışan bir adam 2 aylık maaşı ile 1 S8 alamıyor. Ama Amerika da yaşayan bir mühendis,doktor iphone 6 ile geçinirken, Türkiyede asgari maaşla çalışan Mustafa amca Iphone 8 için para biriktiriyor :D

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Abi sakin benim yaşım kaç başım kaç beşikte mi protesto edem :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ondan oncekilerde ayarı tutturabilselerdi insanın şuyuna buyuna karismasalardı şuan bunlar olmazdı başta.
Öncesi veya sonrası önemli değil. Önemli olan vatana hizmettir.
Nasıl zamanında türlü badireler atlatan Türk devleti dini dili ırkı toplanıp sonrada elimizdeki yetersiz ekipmanla dünyanın en büyük teknolojisine sahip düşmanları denizin dibine gönderdiysek şimdide adam akıllı birlik olup bilimde atılım yapıp diğer ülkeleri yakalamamız lazım.
Suriyeli savaştan kaçan korkaklara besliceğimize kendi ülkemizin evlatlarını en iyi sekilde eğitim verip ülkeyi kalkındırmak lazım. Ama nerde anca lafta kalıyor. Biri herşeye dini karıştırır biri diğer taraftan atar tutar biri de gider baştakine yaranmak için herşeyi yapar. Siyaset düğüm oldu. Eğitim resmen askıda kaldı. Şu saatten sonra büyük bir adım atmazsak 50 yıl sonra rezalet bir halde olmamız an meselesi

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Nasıl zamanında türlü badireler atlatan Türk devleti dini dili ırkı toplanıp sonrada elimizdeki yetersiz ekipmanla dünyanın en büyük teknolojisine sahip düşmanları denizin dibine gönderdiysek şimdide adam akıllı birlik olup bilimde atılım yapıp diğer ülkeleri yakalamamız lazım.
Suriyeli savaştan kaçan korkaklara besliceğimize kendi ülkemizin evlatlarını en iyi sekilde eğitim verip ülkeyi kalkındırmak lazım. Ama nerde anca lafta kalıyor. Biri herşeye dini karıştırır biri diğer taraftan atar tutar biri de gider baştakine yaranmak için herşeyi yapar. Siyaset düğüm oldu. Eğitim resmen askıda kaldı. Şu saatten sonra büyük bir adım atmazsak 50 yıl sonra rezalet bir halde olmamız an meselesi
Bence 0 fazladan yazmışsın.

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Amerika'daki asgari maaşla çalışan bir adam bir maaşıyla 2 tane s8 alabiliyor. Burada asgari maaşla çalışan bir adam 2 aylık maaşı ile 1 S8 alamıyor. Ama Amerika da yaşayan bir mühendis,doktor iphone 6 ile geçinirken, Türkiyede asgari maaşla çalışan Mustafa amca Iphone 8 için para biriktiriyor :D
Doğrudur hocam Amerika'da bir hocam var adam bilgisayar ve elektronik mühendisliğinde profesör elinde ise samsung A5 2015 modeli var eşinde S3 var.Oğullarının birinde telefon yok(7-8.sınıfa gidiyor).Diğeri Aerospace okuycak yeni üniversiteye gitmiş elinde orta seviye bi lg modeli var.Bu adam dünyaları kazanıyor yani en kötü desen 6.000 dollar maaşı var.Adamın yaklaşık 10 tane patenti var onlardan gelen kullanım ücretleriyle aylık en az 10.000 dollar geliri var ya.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Hakikaten ha bizden fazla hakları var ben simdi ygs lys ye calisip 2 sene sonra hayirlisi ile uniye gidecem bunlar sinavsiz sorgusuz hoop en azindan yardim edeceksekte bunlari alirdik bir site gibi bir yere ipsiz sapsizida en azindan bizim milletimize zarar vermezdi birde bunlari fabrikalarimizda calistirirdik iki uc bisey ver yatacak yerde ver kole gibi calissin vatan savunamayacak kadarda kic korkulari yoksa kole gibi fabrikada karin tokluguna calissinlar en azindan bizim ekonomiyi kaldirirlardi

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Doğrudur hocam Amerika'da bir hocam var adam bilgisayar ve elektronik mühendisliğinde profesör elinde ise samsung A5 2015 modeli var eşinde S3 var.Oğullarının birinde telefon yok(7-8.sınıfa gidiyor).Diğeri Aerospace okuycak yeni üniversiteye gitmiş elinde orta seviye bi lg modeli var.Bu adam dünyaları kazanıyor yani en kötü desen 6.000 dollar maaşı var.Adamın yaklaşık 10 tane patenti var onlardan gelen kullanım ücretleriyle aylık en az 10.000 dollar geliri var ya.
Bu verdiginiz ornek sadece bir istisna yabancılarda bizim kadar alıyor sadece biz sürünerek alıyoruz.

Dolar-->3.6 vergi %20 maaşlar düşük olunca:(

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Hakikaten ha bizden fazla hakları var ben simdi ygs lys ye calisip 2 sene sonra hayirlisi ile uniye gidecem bunlar sinavsiz sorgusuz hoop en azindan yardim edeceksekte bunlari alirdik bir site gibi bir yere ipsiz sapsizida en azindan bizim milletimize zarar vermezdi birde bunlari fabrikalarimizda calistirirdik iki uc bisey ver yatacak yerde ver kole gibi calissin vatan savunamayacak kadarda kic korkulari yoksa kole gibi fabrikada karin tokluguna calissinlar en azindan bizim ekonomiyi kaldirirlardi
Adamlar savaşda büyümüş adalet hukuk nedir bilmiyor insan yaklaşmaya korkuyor direk buçak çekiyorlar konyada kaç kişi buçaklandı bu şekilde...

Bir kısım buçaklıyor bir kısım gül dağıtıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok saçma ya elektronik eşyalar çok pahalı artık çekilmez bir duruma gelmiş. Üniversite için bir cihaza ihtiyacım olacak büyük ihtimal iPad Pro alayım dedim TL o kadar değersiz ki cihazın 10.5'i 3000 TL. Adamlar bu cihazı 649 dolara alıyor.
Ya harbi tekrar tekrar bakıyorum da acınacak haldeyiz.
Adamların 80 birim para ödediği Apple Pencil bizde 500 birim para

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Bu verdiginiz ornek sadece bir istisna yabancılarda bizim kadar alıyor sadece biz sürünerek alıyoruz.

Alsa bile bilincleri var o konuda bizimkiler istirilmis elmayi gorunce kuduruyolar laf dinleyen kim
Çok saçma ya elektronik eşyalar çok pahalı artık çekilmez bir duruma gelmiş. Üniversite için bir cihaza ihtiyacım olacak büyük ihtimal iPad Pro alayım dedim TL o kadar değersiz ki cihazın 10.5'i 3000 TL. Adamlar bu cihazı 649 dolara alıyor.
Ya harbi tekrar tekrar bakıyorum da acınacak haldeyiz.
Adamların 80 birim para ödediği Apple Pencil bizde 500 birim para
Hocam sakin alma haketmiyor bulamazsin ama surface prolardan bulursan onlardan al cok daha kullanisli

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Hocam Emin ol onlar bizim kadar almıyor.Hadi aldı diyelim adamın ihtiyacı olduğu için alıyor.Parasının(emeğinin) değerini biliyor.Yani ben yaşadığımda gördüğüm kadarıyla çok fazla yeni kullanan var yok değil ama eski yettiği için değiştirip kullananda bi o kadar fazla.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Alsa bile bilincleri var o konuda bizimkiler istirilmis elmayi gorunce kuduruyolar laf dinleyen kim

Hocam sakin alma haketmiyor bulamazsin ama surface prolardan bulursan onlardan al cok daha kullanisli

Yahu neye göre daha kullanışlı? Surface dediğin cihazlar en az 5000 TL güç olarak iPad Pro A10X ile çoğunu hatta hepsini solluyor büyük ihtimal kalem de daha gelişmiş. Surfaceleler daha iy iolsa bile 2 katı fiyatında ve tek avantajları Windows'un uygulama desteği

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Yahu neye göre daha kullanışlı? Surface dediğin cihazlar en az 5000 TL güç olarak iPad Pro A10X ile çoğunu hatta hepsini solluyor büyük ihtimal kalem de daha gelişmiş. Surfaceleler daha iy iolsa bile 2 katı fiyatında ve tek avantajları Windows'un uygulama desteği
Ben kalem ve portlar anlaminda dedim ayrica yurt disi fiyatlari o videolarda gordugun gibi ipad ile esit hatta daha ucuz hem bir bilgisayar sayilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...