8. sınıf öğrencisiyim matematik problemlerini çözemiyorum ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

S-O-U-L

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Denemelerde genellikle 2 veya 3 doğru oluyor kendimi 5-6 doğruya nasıl yükseltebilirim.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Antrenmanlarla matematik alarak temelini kontrol etmelisin. Lisedeyim ve temel şu an olarak çok önemli temelin iyi olmazsa konuları çözemiyorsun. Çok geçmeden al bence

MÜPTEZHELL

Asistan
Reaksiyon puanı
93
allah kurtarsın bende 8 sınıftayım antremanlar matematik al o güzel ve ögretici ben antremanlar 1 i çözüyorum çarpma bölmelerde hızlandım senin fikrim ister 1 alırsın ister 8 sınıf alırsın 8(1 DEDİGİM 1 SINIF DEİL)

Reaksiyon puanı
150
Birazda okuduğunu anlama giriyor işin içine ve tekrarda önemli matematik nankör derstir tekrarlamazsan uçar gider..

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
İlk önce soruyu anlayacaksın. Sonra orta seviye bir kaynak alacaksın ve çözmeye çalışacaksın çözemediğini öğreneceksin. Bu arada problemleri çözerken en az sayıda bilinmeyene indirmeye çalış. Mesela bir çiftlikte 80 tane tavuk ve tavşan varsa tavuğa x dediysen tavşana y demek yerine 80-x demek gibi.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Temel önemli, okuduğunu anlaman lazım, hızlı ve akıcı okuman lazım, mantıklı düşünmen lazım. Bence biraz geç kalmışsın.

MÜPTEZHELL

Asistan
Reaksiyon puanı
93
ben denemelerde 1 soru yapsam kurban kesicem bazı denemelerde zor sorular oluyo benim deneme zor :d

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Dostum, bence bunu yeni fark etmedin. Keşke daha önce bunu sorgulayıp çözümü arasaydın çünkü sınava oldukçça az süre var ama örnek sorulara ve çözümlerine göz atman faydalı olacaktır.
(@AliBaki fark ettim ve düzenledim.)

Son düzenleme:

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Matematik dahil tüm dersler artık iyi okuyup anlamaya dayalı yeni nesil sorulardan oluşuyor. Bazen 1 soru 1 sayfadan oluşuyor.
İyi okuyup anlamadıktan sonra matematik bilginle çözmeye geçemezsin

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Çalışan kazanır bende lgs ye giricem inşallah kim ne kadar emek verirse onun karşılığını alır yok öyle yatıp da lgs kazanmak

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Dersi dinlemek yerine arkadaşlarınla muhabbet ettiysen müstahak. Herkes hak ettiğini elde etmeli...
Buradan bu sonucu nasıl çıkardın merak ettim doğrusu? Okuldaki bir kaç istisna dışında sanki hocalar çok iyiymiş de öğrenci dinlemiyormuş gibi.

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Temelin varsa, pratik yap, zorlandığın bölümü ele al, mesela, üçgenler, ilk önce bir youtube kanalı izle, sonra bunu kendin rakamları değiştirerek çözmeye çalış. bunu denersen ilerlersin

Reaksiyon puanı
390
Matematik soruları çözebilmek, çok soru çözmek ve formül ezberlemek den geçiyor. Yanlış yaptığın her sorunun çözümünü inceleyip anlamaya çalış. Yapamadığın soruların da formüllerine bakarak yapmaya çalış. Bu şekilde zamanla formülleri ezberleyip soruları daha rahat çözebilirsin.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Matematik soruları çözebilmek, çok soru çözmek ve formül ezberlemek den geçiyor. Yanlış yaptığın her sorunun çözümünü inceleyip anlamaya çalış. Yapamadığın soruların da formüllerine bakarak yapmaya çalış. Bu şekilde zamanla formülleri ezberleyip soruları daha rahat çözebilirsin.
Yeni sistemde gerekli formüller sorunun başında veriliyor yani öyle bir sorun kalmadı iş soruyu kavramaktan geçiyor!

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Çalışan kazanır bende lgs ye giricem inşallah kim ne kadar emek verirse onun karşılığını alır yok öyle yatıp da lgs kazanmak
Doğru eğer günde yarım saat çalışıp çözemedim diyorsan çözememen normal
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni sistemde gerekli formüller sorunun başında veriliyor yani öyle bir sorun kalmadı iş soruyu kavramaktan geçiyor!
Evet artık ezberleyen değil anlayan kazanıyor

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Doğru eğer günde yarım saat çalışıp çözemedim diyorsan çözememen normal
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet artık ezberleyen değil anlayan kazanıyor
Ayn öyle benim matematigim çok iyi olimpiyatlara falan katıldım bunu ise çok çalışmama borçluyum

S-O-U-L

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Benim sadece mat kötü diğer herşey iyi