8 GB ram var ama 6 GB gözüküyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

emre5589

Asistan
Dediğim gibi 8 GB tek slot ram takılı fakat Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere basınca 6 GB yazıyor. Anakarti guncelledim ondan sonra oldu acaba onla alakası olabilir mi? İslemcim Ryzen 5 2400G

Acaba screenshot atabilme şansın var mı? Durumu böylece daha kolay şekilde çözebiliriz.

Harici ekran kartınız yok ise! Anakarta tümleşik ekran kartınız o 2gb rami çalıyor olabilir (=
Haklısınız. @emre5589 Laptop mu kullanıyorsunuz masaüstü bilgisayar mı? Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız harici ekran kartınız var mı yoksa anakart'da dahili olarak mı var?

emre5589

Asistan
Masaüstü bilgisayar ekran kartı işlemcinin içinde ayrı olarak ekran kartı yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Harici ekran kartınız yok ise! Anakarta tümleşik ekran kartınız o 2gb rami çalıyor olabilir (=
Bunu engellemek için ne yapabilirim

Acaba screenshot atabilme şansın var mı? Durumu böylece daha kolay şekilde çözebiliriz.
Şuan fotoğraf atamıyorum malesef.

Sorun anlaşılan yazılım kaynaklı bir sorun. Çok klasik olacak ama temiz kurulum yaparsanız belki sorun düzelebilir.

AmbaSSadoR

Profesör
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
Masaüstü bilgisayar ekran kartı işlemcinin içinde ayrı olarak ekran kartı yok.

Bunu engellemek için ne yapabilirim

Şuan fotoğraf atamıyorum malesef.
engelleyemezsiniz sistemde harici ekran kart olmadığı için mecbur mevcut ramden alacak (=

emre5589

Asistan
Arkadaşlar birde size şunu danışmak istiyorum; Benim bu bilgisayarıma ASUS x550jk laptopu takas yapsam olur mu sizce
Bilgisayarının özellikleri: Ryzen 5 2400g (3.6 Ghz)
A320M PRO VD/S
GSKIL 8 GB
1 TB HARDİSK
Takas edeceğim laptop ta Intel core i 5 işlemci GTX 850m ekran kartı 500 GB HDD 12 GB ram varmış. Sizce takas yapayım mı?

stat counter