8 GB RAM (3.96 GB usable) Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tsuh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, sorun şu; Ara sıra oluyordu Ramleri çıkartıp takarak ve internetteki çözümlerin hepsini deneyerek bir şekilde halledebiliyordum sorunu. Fakat 2 gündür ne yaptıysam ne ettiysem düzelmiyor! İnternetteki tüm çözümleri denedim,Ramleri çıkarıp taktım tek kanal denedim yerlerini değiştirdim fakat düzelmiyor...
2 gündür sinir krizi geçiriyorum oyun falan açamıyorum FORMAT ATTIM,değişmedi,değişen bir şey olmadı lütfen yardım...
Desktop Screenshot 2018.08.19 - 14.11.53.00.png

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Cihazda 4Gb bellek yüklü diyor? Bellek arıza yapmış gibi. Uç kısımlarını silgi ile silmeyi dene.

tsuh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cihazda 4Gb bellek yüklü diyor? Bellek arıza yapmış gibi. Uç kısımlarını silgi ile silmeyi dene.
Diğer kullanamadığım 4 GB bellek, donanıma ayırılmış. Denetim masasının sağ alt kısmında yazıyor bak. Çözüm arıyorum 2 gündür. Bellek arıza falan yapmadı yeni sistem ve üstelik ilk defa karşılaşmıyorum bu hata ile. Arıza yapsa önce olduğu vakit düzelmezdi. Oksitlenme yapacak kadar eski değil.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Attığım SS'e baktın mı?
AMD Athlon X4 860k
Sadece görev yöneticisine dikkat etmişim özür dilerim. Ekran kartınızı göremedim açıkçası. Sistemdeki Ekran kartınıda söylerseniz sevinirimç. SS'te göremedim.
Cihazın belleklerini teker teker dener misiniz?
Açıkçası bu durum çok saçma. Herhangi bir yazılımsal müdahale ile düzelmiyor ise donanımsal problem aramalıyız.

tsuh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece görev yöneticisine dikkat etmişim özür dilerim. Ekran kartınızı göremedim açıkçası. Sistemdeki Ekran kartınıda söylerseniz sevinirimç. SS'te göremedim.
Cihazın belleklerini teker teker dener misiniz?
Açıkçası bu durum çok saçma. Herhangi bir yazılımsal müdahale ile düzelmiyor ise donanımsal problem aramalıyız.
Önemli değil :) Ekran kartım Zotac GTX 1050 2 GB (sisteme ayırılan 4 GB Ram'in 2'sini ekran kartı alıyor diye gözüküyor ama tahminimce hepsini o kullanıyor.) Bellekler şöyle oluyor, Bir RAM, direkt sisteme adanmış gibi duruyor(nasıl diyeceksen, tek kanal RAM deneyince 1 tane bellek tek modülde çalışıyor fakat 2. belleği yalnız takınca görüntü gelmiyor)
Gerçekten saçma...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Önemli değil :) Ekran kartım Zotac GTX 1050 2 GB (sisteme ayırılan 4 GB Ram'in 2'sini ekran kartı alıyor diye gözüküyor ama tahminimce hepsini o kullanıyor.) Bellekler şöyle oluyor, Bir RAM, direkt sisteme adanmış gibi duruyor(nasıl diyeceksen, tek kanal RAM deneyince 1 tane bellek tek modülde çalışıyor fakat 2. belleği yalnız takınca görüntü gelmiyor)
Gerçekten saçma...
2. bellek için dediğim şeyi yaparmısın?