7000 tl bütce ile oyun bilgisayarı toplama

Bu konuyu okuyanlar

alpereno7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
merhabalar arkadaslar

intel i5 9600k mı intel i7 9700k mı almalıyım ?
Tridentz RGB DDR4-4133 CL19 dc- 16 GB RAM.
Custom sıvı sogutma ile cift radyotor cift tank ile sogutma düşünüyorum.
anakart olarak z390 serisi anakart almak istiyorum hangi marka almalıyım ?

sizce ?

1- işlemci olarak ne almalıyım ?
2- Ram Tercihim iyimidir ?
3-custom sıvı sogutma kullanmayı düşündüğüm için nasıl bir kasa almalıyım onerileriniz nedir ?
4- ekran kartı olarak ne almalıyım ne onerirsiniz ?

yardımlarınızı bekliyorum güzel bir oyun bilgisayarı toplamayı dusunuyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
7000 TL bu tarz bir sistem için çok az. Bu bütçedeki bir bilgisayar için custom sıvı soğutma gereksiz. Şuan Intel'den ziyade Ryzen işlemciler çok daha iyi konumda. Bu tarz bir sistem öneririm. Black Friday zamanı bu ürünleri farklı sitelerden(özellikle Hepsiburada, Trendyol, N11) iyi takip edin derim indirimle 7000 TL altına bile kapatabilirsiniz.

alpereno7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
7000 TL bu tarz bir sistem için çok az. Bu bütçedeki bir bilgisayar için custom sıvı soğutma gereksiz. Şuan Intel'den ziyade Ryzen işlemciler çok daha iyi konumda. Bu tarz bir sistem öneririm. Black Friday zamanı bu ürünleri farklı sitelerden(özellikle Hepsiburada, Trendyol, N11) iyi takip edin derim indirimle 7000 TL altına bile kapatabilirsiniz.

cevapladıgın için teşekkür ederim cok güzel bir sistem onerisinde bulunmuşsunuz.

ben intel kullancısıyım hiç amd sistemle kullanmadım tercihimi intel tarafında yapıcam

video render ve yüksek kapasiteli oyunlar oynuyorum.

ssd disk, m2 ,rgb fan gibi malzemeleri yurt dısından getiricem.

ben antalyada yasıyorum ve cok sıcak oluyor burası evın içi 45 50 dereceyi gordugu için custom sıvı sogutma sistemi düşündüm.

buna uygun bir kasa arıyorum custom sıvı sogutmaya uygun bir kasa onerirmisin ? cift tank ve cift radyotor sıgacak şekilde ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
cevapladıgın için teşekkür ederim cok güzel bir sistem onerisinde bulunmuşsunuz.

ben intel kullancısıyım hiç amd sistemle kullanmadım tercihimi intel tarafında yapıcam

video render ve yüksek kapasiteli oyunlar oynuyorum.

ssd disk, m2 ,rgb fan gibi malzemeleri yurt dısından getiricem.

ben antalyada yasıyorum ve cok sıcak oluyor burası evın içi 45 50 dereceyi gordugu için custom sıvı sogutma sistemi düşündüm.

buna uygun bir kasa arıyorum custom sıvı sogutmaya uygun bir kasa onerirmisin ? cift tank ve cift radyotor sıgacak şekilde ?
Custom sıvı soğutma normale göre daha iyi soğutmuyor ki estetik olarak çok daha iyi bir görünüş sağlıyor. Ayrıca custom sıvı soğutma bir bebek gibidir sürekli ilgi ister onunla uğraşmak bana kalırsa gereksiz. 360mm bir sıvı soğutucu işinizi görecektir fazlasıyla. Özellikle video render alıyorsanız Ryzen tercih etmelisiniz zaten. Ryzen 3700X 8 çekirdek 16 izlek bir işlemci, video render performansı i9-9900K ile yakın o derece diyeyim. Ryzen 3900X alırsanız uçarsınız zaten. Aynı zamanda editörlük de yaptığım için son zamanlarda kullanıcıların en çok Ryzen işlemci tercih ettiğini söyleyebilirim. Siz galiba 7000 TL ile işlemci, ekran kartı, anakart, kasa ve soğutucu almak istiyor.

alpereno7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Custom sıvı soğutma normale göre daha iyi soğutmuyor ki estetik olarak çok daha iyi bir görünüş sağlıyor. Ayrıca custom sıvı soğutma bir bebek gibidir sürekli ilgi ister onunla uğraşmak bana kalırsa gereksiz. 360mm bir sıvı soğutucu işinizi görecektir fazlasıyla. Özellikle video render alıyorsanız Ryzen tercih etmelisiniz zaten. Ryzen 3700X 8 çekirdek 16 izlek bir işlemci, video render performansı i9-9900K ile yakın o derece diyeyim. Ryzen 3900X alırsanız uçarsınız zaten. Aynı zamanda editörlük de yaptığım için son zamanlarda kullanıcıların en çok Ryzen işlemci tercih ettiğini söyleyebilirim.

cevap'ın ve ilgin için çok teşekkür ederim :)
ryzen tarafını biraz inceleyeceğim

ben bilgisayarımı bebek gibi severim :D 15 günde bakımını yaparım zaten gorsel acıdan ve estetik için custom sıvı sogutma seçtim.
sadece benim tek bir ihtiyacım kaldı sadece bana custom sıvı sogutma uygun bir kasa onerirmisin güzel ust on fan panelleri olan tamperli bir camı olan bir kasa güzel gorunuşlu ? :)

ne tavsiye edersin şimdiden teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.KARTI,anakart,işlemci,soğutucu,ram ve kasa .
Hepsi ,5 parça mı, alınacak.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
9700k için olabilir. 9600K zaten render için zayıf kalır.
5 parça bakınayım. :)

alpereno7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
9700k için olabilir. 9600K zaten render için zayıf kalır.
5 parça bakınayım. :)

cok teşekkür ederim ilgin için Güzel bir kasa istiyorum Fiyat 1500 2000 tl ye kadar verebilirim kasaya.
damperli cam olmasını istiyorum custom sıvı sogutma için.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
b.PNG

Full tower kasa olarak da,

XIGMATEK OVARTAKE 6x120mm FAN + RAINBOW LED BAR USB3.0 GAMING KASA - Vatan Bilgisayar

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Full tower bi kasa. Çok büyük yani.
Sende araştıracak olursan full tower kasa olarak bakmalısın zaten. Diğer kasalar olmaz.