7 PLUS sarı ekran ve işlemciden gelen ses rezilliği

Bu konuyu okuyanlar

eray34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba,
3 gün önce iphone 7 plus satın aldım. 4 k video çekimi esnasında işlemciden cızırtı sesi geliyor ve ekranı sarı. evet bildiğiniz ekranı sarı. bir önceki kullandığım 6s ekranı daha beyazdı. zorlu center apple storeye götürdüğümde bana bunun normal olduğunu apple ın 3 farklı panel kullandığını söylediler. bununla ilgili yazı aldım ekte paylaşıyorum.
resmen rezillikten başka bir şey değil. ayıplı ürün ve hiçbir şey yapmadılar.
arkadaşlar görüşleriniz nedir ? ben bu durumda ne yapabilirim ?

apple store den aldığım yazı

Son düzenleme:

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Omo opplolon sorvoso çok oyo[emoji19]
Çok kötü. Yani bu kronik bir hataysa ve apple kabullenmiyorsa çok yazık.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Ayıplı mal değil. Biraz araştırsan bulacaksın ne olduğunu velveleye vermeye gerek yok. Bende ekranı pembe yapabiliyorum buda ayıplı ozaman :)
Ayarlar-genel-erişilebilirlik-ekran kolaylıkları gir düzelt istediğin gibi

eray34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ayıplı mal değil. Biraz araştırsan bulacaksın ne olduğunu velveleye vermeye gerek yok. Bende ekranı pembe yapabiliyorum buda ayıplı ozaman :)
Ayarlar-genel-erişilebilirlik-ekran kolaylıkları gir düzelt istediğin gibi
o ayarı biliyorum ama o dediğin ekran kalitesini tam anlamıyla düzeltmiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
bu da 6s ve 7 plus ekran farkı. bariz ortada. ayrıca 2 ayrı 7 plus ile karşılaştırma yapınca da aynı sonuç çıkıyor

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
o ayarı biliyorum ama o dediğin ekran kalitesini tam anlamıyla düzeltmiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
bu da 6s ve 7 plus ekran farkı. bariz ortada. ayrıca 2 ayrı 7 plus ile karşılaştırma yapınca da aynı sonuç çıkıyor

fotoğrafları nereden yüklüyorsan açılmıyor. buraya direk yüklemeyi deneyebilirsin

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Türkiye de götürebileceğiniz en iyi yere götürmüşsünüz zaten.Isınma sounlarının genel olarak bir bahane olduğunu düşünüyorum çünkü günümüzdeki telefonlar o kadar güçlü ki zaten ısınmaması gibi bir durum olamaz.Dediğiniz gibi 4k da takılmalar ısınmalar durumlarınıda hiç duymadım şuana kadar.Belki donanımsal değil yazılımsal olabilir.Çünkü bazı iphone 6s lerde bir ara kamera uygulaması donuyordu.Apple bunu bir yazılım güncellemesiyle çözdü.Yani eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız Apple güncellemesini beklemelisiniz.

eray34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekte. sanırım telefondan gözükmüyor ama pcden gözüküyor

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-02-19 at 11.27.17.jpeg
    WhatsApp Image 2017-02-19 at 11.27.17.jpeg
    42.9 KB · Görüntüleme: 620
  • IMG_1975.JPG
    IMG_1975.JPG
    2.4 MB · Görüntüleme: 761

eray34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kolaylıkları menüsüne girip orayı fotoğraflar mısın? Görüp yardımcı olalım
ekran kolaylıkları menüsüne girdiğimde yoğunluğu sıfıra indirip renk özünüde %55-60 arası yapıyorum en uygunu o. fakat o zamanda ekran çin malı ekran gibi oluyor. yani sanki ekran yan sanayi bir ekranla değişmiş gibi mavimsi. tam olarak iphone orjinal ekran kalitesini yakalamıyor.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bu sorunlar hepsinde var hemen velveleye vermeyin ortalığı.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Geri ver telefonu ozaman yakalayamıyorsa. Kullanmanın bir manası yok söylediğin gibi ise

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Hiç bir sorun yok. Çünkü 7 nin paneli daha sarımsı olmasının sebebi renk doygunluğunu daha canlı vermesi için yapıldı. İşlemci yük altında ses çıkarıyor bu bütün haber sitelerinde haberi yapıldı. İşlemciden dolayı değişim yapmazlar bütün iPhone 7 lerde bu sıkıntı var.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
ha birde orjinal ekran görüntüsü nasıl :) ben bilmiyorum şahsen bir anlatıverin hayrına :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Apple bir şey yapmıyorsa Tüketici Hakem heyetine başvurabilirsiniz.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Tıs tıs tısss ....
O değilde android bir cihazın işlemcisinden böyle bir ses çıksa ortalığı yakar yıkardınız. Elma olunca en az 3 3.5 milyar milyonnn verince insanın gözüne perde iniyor tabi :D

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Tıs tıs tısss ....
O değilde android bir cihazın işlemcisinden böyle bir ses çıksa ortalığı yakar yıkardınız. Elma olunca en az 3 3.5 milyar milyonnn verince insanın gözüne perde iniyor tabi :D
Başka yerde tatmin et kendini hadi.

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
kardeşim aynı problem tüm iphone 7 lerde mevcut. ekran sarılığını bende ayarlardan halletim, öyle çin malı gibi fln durmuyor. belki senin cihazda bir problem vardır. beğenmediysen iade edebilirsin. 14 gün içerisinde bu hakkın var.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Yanlış okumayı geçsin okumadığın şeyleri söylüyorsun. Benim bişey aldığım yok ki mübarek :D Güldürdün yahuu

Son mesajlar