7.1 Kulaklık Tavsiyesi (200 ve altı)

Bu konuyu okuyanlar

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Merhabalar,

200 TL sınırına sahip bir bütçe ile kulaklık almak istiyorum. Kulaklıkta aradığım şey portatiflik, RGB'li ya da heybetli, hoş tasarım değil.

Kulaklıktan gelen ses yüksekliği de önemli değil. Rahat duyabilmem yeterli, yüksek seste oyun oynayan veya müzik dinleyen birisi değilim.

Gelen ses net olsun, mikrofondan giden ses net olsun benim için yeterli.

James Donkey 710, 711 ve Medusa kulaklıklarına baktım. Fiyatlarına göre az çok iş yapıyorlar gibi. Aralarından hiç birini denemediğim için pek bir şey söyleyemem. Gönlüm Arctis 3'te, ona da bütçe çıkaramıyorum.

Sizin önerileriniz nelerdir?

Teşekkürler.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Arctis 3 kullanıyorum ve sanal 7.1 olarak en iyi sesi veren kulaklık diyebilirim önceden monster pusat virtual kulkanıyordum ama 7.1 çok fazla iyi değildi basslarını özledim ama

---- Mesajlar birleştirildi ----

Gamepower markasında bakabilirsin yeni çıktı ama hemen kendini konuşturur oldu
https://www.incehesap.com/gamepower-medusa-7-1-surround-gaming-kulaklik-fiyati-37770/?gclid=Cj0KCQjwguDeBRDCARIsAGxuU8bdMU6pvTRzCn9sN3vIZ5qq9OW0CpVAaKSO_60GtYGrlIVFU3yC8G8aAuZfEALw_wcB

Birde hocam hangi tür oyunlar oynuyorsun üzerinden pubg roe fortnite türünü roe veya pubg yı beraber girebiliriz dicektim yaş kaçtı bu arada

https://www.qpbilisim.com.tr/sades-snuk-71-oyuncu-kulakligi

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Bu fiyatta 7.1 lerden fazla bişey bekleme önemli olan surroud olması prof oyuncular bile 7.1 yerine surroudda oynar

Bu
Arctis 3 kullanıyorum ve sanal 7.1 olarak en iyi sesi veren kulaklık diyebilirim önceden monster pusat virtual kulkanıyordum ama 7.1 çok fazla iyi değildi basslarını özledim ama

Gamepower markasında bakabilirsin yeni çıktı ama hemen kendini konuşturur oldu
Gamepower Medusa Siyah 7.1 Gaming Kulaklık - incehesap.com

Birde hocam hangi tür oyunlar oynuyorsun üzerinden pubg roe fortnite türünü roe veya pubg yı beraber girebiliriz dicektim yaş kaçtı bu arada

Sades Snuk 7.1 Oyuncu Kulaklığı
Bu Kulaklıklığı en önde düşün en iyisi bu cünkü

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Aklıma ne eser ise onu oynarım. Tomb Raider'den başlarım, bölümü geçemeyince sıkılır PUBG'ye girerim, beceremeyince gider LoL'e girerim. Onda da takımın boş boş hareketlerini görünce kulaklığı devredışı bırakır, arkadan bir müzik açıp foruma girer rahatlarım.

Beraber PUBG girmek isteyeceğini düşünmüyorum. Cephaneyi toplayıp bi yerde ölüyorum başkası almış oluyor. Cennette yerim var, çok katkım dokunuyor diğer oyunculara.

Surround'ın önemli olduğunu biliyorum ama Sanal da olsa 7.1 deneyimini de hissetmek istiyorum ayrıca.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Çok fazla 7.1 sesi alamicaksın bu bir öncelik monster da arkadan gelen veya ilerde üst katta olan birini karşında gibi hissedebiliyorsun ve şuan bütçede kulaklık dada aynı sorun olacağınıda biliyorum onun için bu bütçede kulaklıkdan fazla bişey beklemeyin

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bu bütçede 7.1'den çok faydalanamayacağımın farkındayım. Sanırım gönlüm olsun diye sanal da olsa 7.1 desteği de olsun istiyorum :D

Sanırım Medusa alacağım. Mikrofon performansının başarılı olduğunu düşünüyorum araştırmalarım sonrası.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Medusa olur sades de iyi bir marka onuda düsünebilsiniz

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Gamepower, james donkey gibi merdiven altı üretilip logo basılan çöp ürünleri tavsiye etmiyorum. CM MH320 alın derim.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Kanıt oldunuz mu ürünün çöp olduğuna? Tanıdığım 1 kişi var kullanan, kendisi memnun olduğunu söyledi. İnternet araştırmalarıma göre de yorumların en az yüzde sekseni memnun olduğunu belirtmiş.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Arctis 3, HyperX Cloud II gibi kulaklıkları ve bir kaç markayı daha denedim kulaklık kategorisinde. Farklı şeyler denemeyi seven birisiyim. Olur da bozulur ve servise gönderemezsem giden paraya üzülmeyeceğimi çok kesin bir dil ile söyleyebilirim. Gamepower'ın hiç bir ürününü deneyimleme fırsatım olmadı. Siparişini verdim. Yine de ileriyi düşünüp verdiğiniz tavsiyeler için sizlere çok teşekkür ediyorum. Kulaklık elime ulaştıktan sonra malzeme kalitesi, ses kalitesi, mikrofon kalitesi vs. deneyimlerimi hepinizle paylaşacağım. Sadece ilk deneyimlerim değil, uzun kullanımdan sonra da sorun yaşarsam ya da yaşamazsam gerekli bilgiyi paylaşırım.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Arctis 3, HyperX Cloud II gibi kulaklıkları ve bir kaç markayı daha denedim kulaklık kategorisinde. Farklı şeyler denemeyi seven birisiyim. Olur da bozulur ve servise gönderemezsem giden paraya üzülmeyeceğimi çok kesin bir dil ile söyleyebilirim. Gamepower'ın hiç bir ürününü deneyimleme fırsatım olmadı. Siparişini verdim. Yine de ileriyi düşünüp verdiğiniz tavsiyeler için sizlere çok teşekkür ediyorum. Kulaklık elime ulaştıktan sonra malzeme kalitesi, ses kalitesi, mikrofon kalitesi vs. deneyimlerimi hepinizle paylaşacağım. Sadece ilk deneyimlerim değil, uzun kullanımdan sonra da sorun yaşarsam ya da yaşamazsam gerekli bilgiyi paylaşırım.
Steelseries arctis 3 ile hyperx cloud 2 iyi kulaklıklar bahsettiğin kulaklıklar bu iki modelin çok altında bu bütçeler bahsettiğin gibi 7.1 kalitesini bekleme steelseries siberia 200 bile o kulaklıkların yanında üst düzey kalıyor..

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Biliyorum, yüksek bir beklentim yok :) Benim için en önemlisi mikrofon kalitesi. Onun da yeterli olduğunu görüyorum videolarda. Gerisi çok önemli değil.

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Coolermaster mh320 tabikide

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Sürekli önerilince onu da merak ettim :D Bir sonraki deneyimim kendisiyle olacak eğer ki o zamana eski bir teknoloji olarak kalmaz ise.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
GamePower Medusa kulaklığını 2-3 gündür deneyimliyorum.

ARTILARI

-> Kafaya çok güzel oturuyor, kafa bandı sayesinde ne çok sıkıyor ne de çok açıkta bırakıyor kafayı.

-> Uzun kullanımda kulağı acıtma gibi bir durumu yok, kesinlikle başı yormuyor.

-> Tasarımı minimalist sevenler için çok zarif.

-> Malzeme kalitesi 200 TL bandında gayet güzel, baş ile temas etmeyen yerler kulaklıktaki sağlamlık hissiyatını hissettirirken, temas kuran yerler ise yumuşak ve terletmeye neden olmaz bir yapıda yapılış.

-> Kulaklığın ses düzeyi gayet yeterli, duymakta zorluk çekme gibi bir durum yaşatmıyor oyun ve konuşmalarda.

EKSİLERİ

-> 7.1 deneyimini hissetmeniz çok zor, üzerinde yeterli geliştirmeler yapılmamış ve çok daha iyi yapılabilirmiş.

-> Mikrofon üzerinde bulunan küçük ışığı yazılım veya buton ile kapatamıyorsunuz. Bu nedenle çok karanlık bir ortamda bilgisayar başındayken, monitör siyah renge sahipken (Örneğin oyundan çıkarken, filmin karanlık bir sahnesindeyken) o ışık dikkat bozucu bir hal alıyor.

-> LoL gibi oyunlarda mikrofonun karşıya ses vermesi için ihtiyaç duyduğu desibel seviyesini düşük tutarsanız, karşıya konuşmaz iken zırlama sesi gibi bir ses gittiğini söyledi arkadaşım, kendim duymadığım için net bir şey söylememeliyim. Ayarı biraz daha yüksek tutarsanız sorun kesiliyor.

-> Ses kısma, ses açma, mikrofonu aktif/deaktif etme gibi tuşlara aydınlatma koyulmamış.

Genel olarak 200 TL'ye üzüldüğümü söyleyemem. Benim için beklentilerimi karşıladı. Daha iyi olabilir miydi? Evet.

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Uzun kullanım deneyelimlerimi paylaşayım dedim. Yaklaşık 2 aydır GamePower Medusa kullanıyorum. Mikrofon kalitesini kesinlikle çok beğendim, konuştuğum herkes sesimin çok net ve pürüzsüz geldiğini söylüyor.

Bana gelen sese gelirsek ses gayet kaliteli (bütçesine göre), ses yüksekliği de sonuna kadar yeterli. 7.1 deneyiminin yeterli olduğunu söylemek biraz zor ama PUBG gibi oyunlarda çok rahat ses kasabiliyorsunuz o konuda şüpheniz olmasın. Gerçekten beklediğimden daha iyi bir performans gösteriyor ama yeterli mi tartışılır.

Mikrofon kısmındaki ışık bir yerden sonra rahatsız etmiyormuş, Mikrofonun pek hareket etmemesi de dert olmuyor zamanla ona da alışıyorsunuz rahatsızlık hiç vermiyor.

Mute tuşu ve ses yükseltme/kısma tuşlarının olduğu kontrol bölümünün iyi olmadığını söyleyebilirim. Sürgülü bir top olabilirmiş ve o tuşları yaptınız bari tuşlara ufak da olsa bir ışık ekleyin ki karanlıkta neye bastığımızı görelim değil mi :)

Onun dışında bozulma vs. durumlara gelecek olursak en ufak bana mısın demiyor. O yüzden servis ile ilgili hiç bir sorun yaşayamayacağım için firmanın teknik servisi ile alakalı yorumda bulunamıyorum. Asıl önemli olan kısım da bu zaten biraz..

Uzun kullanım deneyimlerim de böyleydi. İyi forumlar :)

lumbrajack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun kullanım deneyelimlerimi paylaşayım dedim. Yaklaşık 2 aydır GamePower Medusa kullanıyorum. Mikrofon kalitesini kesinlikle çok beğendim, konuştuğum herkes sesimin çok net ve pürüzsüz geldiğini söylüyor.

Bana gelen sese gelirsek ses gayet kaliteli (bütçesine göre), ses yüksekliği de sonuna kadar yeterli. 7.1 deneyiminin yeterli olduğunu söylemek biraz zor ama PUBG gibi oyunlarda çok rahat ses kasabiliyorsunuz o konuda şüpheniz olmasın. Gerçekten beklediğimden daha iyi bir performans gösteriyor ama yeterli mi tartışılır.

Mikrofon kısmındaki ışık bir yerden sonra rahatsız etmiyormuş, Mikrofonun pek hareket etmemesi de dert olmuyor zamanla ona da alışıyorsunuz rahatsızlık hiç vermiyor.

Mute tuşu ve ses yükseltme/kısma tuşlarının olduğu kontrol bölümünün iyi olmadığını söyleyebilirim. Sürgülü bir top olabilirmiş ve o tuşları yaptınız bari tuşlara ufak da olsa bir ışık ekleyin ki karanlıkta neye bastığımızı görelim değil mi :)

Onun dışında bozulma vs. durumlara gelecek olursak en ufak bana mısın demiyor. O yüzden servis ile ilgili hiç bir sorun yaşayamayacağım için firmanın teknik servisi ile alakalı yorumda bulunamıyorum. Asıl önemli olan kısım da bu zaten biraz..

Uzun kullanım deneyimlerim de böyleydi. İyi forumlar :)
yorumlarının tümünü okudum gerçekten baya beğendim reis senin sayende güzel bilgi aldım bu ürünü hangi siteden aldın çünkü başka sitelerde arızalı çıkabiliyor.

irelia73

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam 200 lira skalasında Bloody G520-G530 modellerine de bakmanı öneririm. Şüpheyle yaklaşıyordum ilk ama denedikten sonra baya beğendim. Fiyat-performans olarak çok okey ?