6500 TL ye kadar C# için laptop

Bu konuyu okuyanlar

earslanoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.

6500 TL ye kadar bir laptop arıyorum gerçekten bir haftadır kafayı yemek üzereyim.Mevcut kullandığım laptop ACER ASPIRE 5755G(i7 2670QM 8 gb Ram GT630M Ekran kartı 128 gb SSD) modeliydi.2011 yılında aldım ve bu zamana kadar hiç arıza yaşamadım.Performans yönüyle beni hiç üzmedi fakat grafik yönüyle aldığım günden beridir üzüyor diyebilirim.

Laptop almamdaki amaç,
c# yazılım geliştiricisiyim.Yüklü veritabanları ile çalışıyorum ve c# ta proje geliştiriyorum.Pek fazla oyun oynayan biri değilim oynayacağım tek oyun LOL'olur.(Üniversite dönemlerinde bilgisayarım çok düşük fpslerle oynattığı için içimde ukta kaldı :).)Öncelikli hedefim performans ağır oyunların hiç birini oynayacağımı sanmıyorum.Genelde hep algoritma,veritabanı,yapay zeka ve bulanık mantık projelerinde kullanıcam.Grafik olarak tek kriterim lolde yüksek fps ve ısınma sorunu yaşamadan oyun oynayabileyim :D

İlk olarak moonster almaya niyetlenmiştim.Fakat araştırdığımda internet yorumlarının %80 i aldıkları ilk hafta çok bazı problemler yaşamışlar.Ölü piksek sorunları batarya sorunları ısınma fan sorunları gibi.Bunları okuyunca gerçekten baya bir soğudum yeni alınan bir şeyde bu kadar problem çıkması benim hevesimi oldukça kıracaktır.
Link : Abra A5 V13.2.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

İkinci olarak aynı fiyat aralığında daha öncede kullandığım marka ACER NITRO 5 e baktım.Kendi kullandığım laptopta sıcaklık konusunda pek memnun değildim.Yorumlardada ısınma sorunu yaşayanları,ekran kalitesinin kötü oluşunu 30ms tepki süresi olan panel kullanmaları(donanım hakkında fazla bilgiye sahip değilim fakat kötü olarak okudum.)acere karşı yargılıydım biraz daha soğuttu diyebilirim.
Link:Acer Nıtro 5 I7-8750h 8gb 256ssd 4g*1050tı Fhd144hz An515-52-7535 - n11.com

Üçüncü olarak dell markasına baktım dell hakkında fazla bir bilgim yok fakat donanımsal pek memnun kalmadıklarını gördüm.

Şuan almayı düşündüğüm laptop Asus ROG FX504 8750h işlemcisi 8gb ram (alırsam 16 gb ye arttıracağım.)GTX1050 ekran kartı 256 GB SSD 1TB Hdd var.Yorum olarak tabiki kullanıcıyı hiç zaman memnun edemezsiniz kötü yorumlar mevcut.Fakat soğutma sistemiyle vs. diğerlerine göre bende öncelik kazandı.

Esnaflık yapıyorum ve gerçekten hiç bir zaman tam bir kitleyi memnun edemeyeğinizi çok iyi biliyorum fakat genel anlamda memnuniyet önemli tabiki ihtiyaçlarım doğrultusunda.Konu hakkında yorumlarınıza çok ihtiyacım var eski bilgisayarım beni veritabanı sorgularında çok yavaşlattığı için acilen yarın laptop almam gerekiyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
16 gb ram ve 8750H ,SSD. herşey tamam. Asus, fena durmuyor.Asus laptoplarda en son bi İ7 6700hq lu makina kullanmıştım. Pek ısınma görmemiştim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Alacağın yorumlar kişisel görüş ötesine gitmeyecek. Çünkü herkesin en iyi durumda iki bilgisayarı var. (Eskisi ve yenisi) ve bir tek kullandığı hakkında yorum yapabilecek. Mesela bende en ucuzundan bir tane var ve ben memnunum. Kullanacağın veri boyutunu dikkate alarak İ5 işlemcili ve en az 12 GB, mümkinse 16 GB Ram'li bir cihaza bak. Günümüzün ekran kartları sanırım her şekilde senin oynayacağın oyunları destekler. Bileşenlerin yeni sürümler olmasına dikkat et. Bazen eski donanımlar araya sıkıştırılıyor.

earslanoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim sanırım asusta karar kılıcam.Fakat genelde bu bilgisayarları oyun amaçlı kullandıkları için performans yönünden bilemiyorum.Eski bilgisayarımda'da önceliğim işlemci ve ram olmuştu iş açısından memnun etti i7 8750H ve 16 gb ram 256 gb ssd olan Asus şuan tercihim.Kullanıcıları varsa yorumlarını bekliyorum.

earslanoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ne açıdan önenirsiniz Tulparı ? Çünkü bir tanıdığım 26 bin Tl ye Tulpar aldı ve iade etti beklentini hiç karşılamadı.O donanıma göre gerçekten rezalet diyordu.(Kendisi üst seviye bir bilgisayar mühendisi.).

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Hocam ne açıdan önenirsiniz Tulparı ? Çünkü bir tanıdığım 26 bin Tl ye Tulpar aldı ve iade etti beklentini hiç karşılamadı.O donanıma göre gerçekten rezalet diyordu.(Kendisi üst seviye bir bilgisayar mühendisi.).
26 bin TL'ye Tulpar almak affedersiniz şaşkınlık biraz.
Giriş seviyesi ürünleri başarılı Monster'ın merak etmeyin.

earslanoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ölü piksel vs. sorunlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

earslanoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Moonster'ı o konuda çok iyi duydum.Ne sıkıntı yaşanırsa yaşansın herkes servisten çok memnun.Fakat 6-7 bin tl para verdikten sonra ürünü sürekli servise gönderip bekleme korkusu beni vazgeçirdi hocam.Şuanlık tercihim Asustan yana olacak ürünü aldığımda performans arayan arkadaşlar için bilgi veririm.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Asus daha eskisi kadar kaliteli ürünler üretmiyor orta ve düşük fiyat bandında hemde servisinin laptop konusunda pek iyi olduğu söylenemez. Dell G3 serisine bak derim.

earslanoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hiç dell düşünmüyordum sizin yorumlarınızı gördükten sonra diğer konularda dell'e bakmaya başladım gidip geliyorum çevremde hiç dell kullanan yok markaya çok uzağım.Ama geçmişten kaliteli olduğunu biliyorum.

Konu hakkında bilgisi olanlar için, bu tür laptoplar gaming olarak geçiyor aynı bütçede oyuna yönelik olmayıp tamamen performans odaklı bilgisayar bulmak mümkün mü ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Windows içinden de Windows'un nelere öncelik veremesini istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. (Etki olarak çok az fark ediyor benim gibi düşük seviye bilgisyarı olanlarda)