(64gb) iphone7mi 6s mi

sizce hangisi bütçede sıkıntı yok

• iphone 7 64gb

Kullanılan: 15 93.8%
  • iphone 6s 64gb

Kullanılan: 1 6.3%

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
6S TE OİS VAR OPTİK GÖRÜNTÜ SABİTLEYİCİ YOK ;)

Cihazlarin teknik detaylarini daha iyi inceleyin. Ois ozelligi iphone 6s plus modelinde mevcut. 6s modelinde mevcut degil. Bahsettiginiz sey zaten ois demektir. Yani;

Ois: Optical Image Stabilization demektir.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Konuyu ois varmi yokmu diye saptirmaya gerek yok.

Konu hakkindaki gerekli bilgiye haiz olan arkadaslar zaten anladilar beni.

Mobil cihazlarki goruntu sabitleme teknolojileri hakkinda eksik bilginiz mevcut. Bunu en kisa surede tamamlamanizi tavsiye ederim.

Ois temeli sudur. Adi ustunde optik olarak bir goruntu sabitleme teknolojisi barindirir. Ana kamera govdesi icinde goruntu sensorune dusmeden gectigi lens ve merceklerde 4 eksenli bir hareketlilik saglayan bir mekanizmadir ois. (Genellikle 4 eksenlidir.) Bu hareketlilik saglanmasi ile goruntu sensore daha goruntude hicbir oynama kiprdama (sarsinti, titresim) yokmus gibi duser. Bu sayede islenen goruntu ekrana titresimsiz bir halde yansitilir.

Sizin bahsettiginiz sey ise Dis olarak tanimlanabilir. Yani dijital goruntu sabitleme. Bu teknolojide ise ana lens govdesi icinde mercek ve lensi hareket ettiren bir mekanizma yoktur. Boylece cmos sensore dusen goruntude kipirdama vardir. Dis sayesinde ise yazilimla saglanan bir titresim onleme vardir.

Yani ois donanimsal bir goruntu sabitleme teknojisidir, dijital image stabilizasyon ise yazilimsal bir goruntu sabitleme teknojisidir.

Sahsi kanaatimde ois daha basarilidir.

Ois ornegi bugun bircok cihazda mevcut. Iphone 6s plus ve ustu, samsung'un yakin zamanda cikmis amiral gemilerinin tamami gibi.

Dijital goruntu sabitlemeyi suanda sony kullaniyor. Sony buna stady shot adini veriyor. Sony nin kullandigi bu titreme onleyici sistem yazilimsaldir.

İphoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
artık bataryaya takılmıyorum ama şuan da 32 gb az mı video çok çekmem 2-3 oyun olur instagram ve whatsapp tan başkasını kullanmam ve de biraz fotoğrafa dayanır mı 32 gb
--- Gönderi Güncellendi ---
6S'de OİS yok.
6S'in çektiği videolar sarsıntı olarak rezalet.
haklısın

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
artık bataryaya takılmıyorum ama şuan da 32 gb az mı video çok çekmem 2-3 oyun olur instagram ve whatsapp tan başkasını kullanmam ve de biraz fotoğrafa dayanır mı 32 gb
haklısın
Hocam sadece bunları yapacaksanız neden bu kadar para veriyorsunuz.1800 TL ye 64 GB Xiaomi Mi 6 var.1950 TL ye 128 GB versiyonu var.6S ve 7 den her türlü daha iyi bir cihaz.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Ben sizin yerinizde olsam 6s Plus alırım daha iyi batarya ve büyük ekran için

İphoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben sizin yerinizde olsam 6s Plus alırım daha iyi batarya ve büyük ekran için
7 daha hızlı ve daha yüksek performanslı kamerası da daha iyi 6 s plusa göre
Hocam sadece bunları yapacaksanız neden bu kadar para veriyorsunuz.1800 TL ye 64 GB Xiaomi Mi 6 var.1950 TL ye 128 GB versiyonu var.6S ve 7 den her türlü daha iyi bir cihaz.
hocam bunun sebebi android telefonlar 2-3 yıl ölüyor ama biz temiz para ver 5-6 yıl kullan yani o yuzden 7 istiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 daha hızlı ve daha yüksek performanslı kamerası da daha iyi 6 s plusa göre
hocam bunun sebebi android telefonlar 2-3 yıl ölüyor ama biz temiz para ver 5-6 yıl kullan yani o yuzden 7 istiyorum
3 yıl oldu 6 öldü 5-6 Yıl iphone kullanmak yalan android amiral gemisi alır 3-= sene kullanırsın.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Sorunun cevabı iphone 7 ama iki cihazlada paranı yazık edersin.Onun yerine android cihaz almanı öneririm.S8 alabilirsin xz1 alabilirsin

Little Finger

Asistan
Reaksiyon puanı
19
o günler belki geride kalmış olabilir ama ios stabilliği kaybetmedi hala samsungtan daha iyi
Samsung'u kastetmiyorum.3700tlye aldığın ip7 plusun 2300tllik oneplus 5 den daha sorunlu olduğunu söylüyorum.Ayrıca nickinden belli zaten ayfoncu olduğun.Seninle tartışmıycam.