600 TL'ye ekran kartı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Tobey Parker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar arkadaşlar konuyu şöyle açıklayayım bilgisayarıma bir adet ekran kartı ve ram almayı düşünüyorum ram konusunda çok sıkıntı yaşamadım ama ekran kartı konusunda baya yaşadım yok darboğaz olayı falandır baya soru işareti birikti kafamda açıkçası.
Şimdi arkadaşlar benim oynadığım oyunlar işte PES 19,FIFA 19,PUBG falandır bunları bana oynatsın yani.Şimdi kafamdaki soru işaretlerini de söylemek istiyorum.
-Şuan da kullandığım bilgisayar üzerine bu aldığım şeyleri takarsam sorun yaşar mıyım?
-Darboğaz olayı bilgisayarımı ne kadar etkiler?
-Bir de ramlerde olan mhz miktarı performansı ne kadar etkiliyor? Başlıca bunlardan ibaret.
Donanım hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığımdan bu bilgilerinize ihtiyacım var.
Siz sormadan da bilgisayarımda kullandığım işlemci ve anakartı yazayım.
İşlemci:İntel Core İ3 2100cpu 3.10GHZ
Ana Kart:pEGATRON ipxsb-h61
Şimdiden okuduğunuz veya cevapladığınız,ilgi gösterdiğiniz için de çok teşekkür ediyorum saygılarımla... Bir de bu konu hakkında bir kere daha yazmıştım bana OEM RX 460 önerildi siz ne düşünüyorsunuz sizce nasıl bir ekran kartıdır? Daha iyilerini alabilir miyim?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
oem 460 hala satışta ise hiçkaçırma hemen al. İşlemciden biraz darboğaz olsa da pek önemli değil.
Ramlerin mhz hızı bu sisteme etkili olmaz.

Enes Özel

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Aliexpress'ten kargoyla birlikte yaklaşık 68 dolara GTX960 geliyor yani hiç sipariş etmedim ama müşteri değerlendirmeleri iyi yönde istersen bir araştır fakat güç kaynağın kaç watt ? anakartınla uyumlumu şu 2 soruya bir bak. GTX960 Aliexpress

Tobey Parker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorumun için teşekkür ederim yorumunu beğendim ama ne yazık ki bilgisayarımdan uzak olduğum için cevaplama fırsatı bulamadım hala da uzağım bu watt ekran kartını etkileyen bir faktör mü?

Enes Özel

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Watt etkileyen bir faktör derken Watt çoksa ekran Kartı daha iyi çalışır diye birşey yok bu sadece ekran kartının istediği wattı besleyen güç kaynağı yeterlidir. Bu ekran Kartı için kaliteli 400-500w arası güç kaynağı yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum