6 GB RAM 128 GB'lık Dahili Hafızaya Sahip S8+ Hindistanda Satışa Başladı

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
y32NQN.jpg

Güney Koreli teknoloji devinin telefon pazarına sunmuş olduğu muhteşem çerçevesiz ekranlı Galaxy S8 modelinin 6 GB RAM 128 GB dahili hafıza seçeneğini ilk olarak kendi ülkesinde piyasaya sunmuştu.
Hindistan basınında çıkan haberlere bakacak olursak 6 GB'lık varyant Hindistana yayılmış durumda.

Zira piyasaların yoğun bir şekilde 6 GB RAM'e sahip varyant bekletisine Samsung bu varyantın
satışına start verdiğini açıklamıştı.
Böylece içinde bulunduğumuz ay'ın ilk gününde Hindistan piyasalarında satışa sunulan 6 GB 128 GB'lık Galaxy S8+ varyantı şimdiden adından sıkça söz ettirmişe benziyor. Haliyle bu model çıkış varyantına nazaran ciddi bir fiyat artışıyla raflardaki yerini almasıyla fiyatlar konusunda tepki alması gecikmedi.

Hatırlanacağı üzre birçok otorite tarafından Samsung; S8/S8+ modelinin gerek ülkemiz gerekse diğer ülkelerde ki fiyat politikası çokça eleştirilmişti. Anlaşılan o ki Samsung bu eleştirilerden ders çıkarmış değil. Çünkü aynı durum eleştirisi Hindistanda daha büyük harflerle dile getiriliyor.

Hindistan'ın nüfusu, ekonomisi, çarpık kentleşmeye birlikte modern dünyadan uzak birçok yerleşim yerine sahip olmasını, bunun yanında kazanç ve işsizlik boyutu göz önüne alındığında Samsung'un ne denli bir hata içerisinde olduğunu kestirmek güç olmasa gerek.

Renk seçenekleri konusunda yalnızca Midnight Black rengi ile satışa sunulacak.
Ayrıca söylenenlere bakılırsa kısa zamanda Bixby asistanı kısa sürede Hindistan da işlev görecek duruma geleceği söylenmekte.

Çıkış modeli ile arasında tek farkı RAM ve dahili kapasitesi dışında geri kalan özelliklerinde hiçbir değişiklik olmadığını belirterek bilmeyenler için tekrardan özellikleri hatırlatmakta fayda var.

Infinity Display Ekran teknolojisi, Dual Piksel Teknolojisine Sahip 12 MP arka ve f1.7 diyafram açıklığına sahip 8 MP ön kamera, 3.500 mAh pil, USB Type C portu, IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklılık.

İyi Forumlar ...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung yok 6Gb ram yok 128 depolama ile uğraşacağına az yeni Note ile uğraşssın. S8 zaten kendini kanıtladı hala bir S8i daha da üste çıkarma çabası.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Aynı fiyat ise biz üvey evlat mıyız :(

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Samsung yok 6Gb ram yok 128 depolama ile uğraşacağına az yeni Note ile uğraşssın. S8 zaten kendini kanıtladı hala bir S8i daha da üste çıkarma çabası.

Talep meselesi Murat.
Haliyle adamlar piyasaya tepkisiz kalamazlar.
Ki daha telefon çıkmadan birçok kesim sızıntılar dedikodularla birlikte böyle bir telefon beklemekteydi.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Kim nasıl bakıyor olaya bilmem ama karşılaştırmalardaki üstünlüğünü bizzat gördüğümden
ve nedensiz sempatimden ötürü exynos işlemciler nazarımda 1 numaradır.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Türkiye fiyatı 6000TL yaparlar sonra satış olmayınca birden 4000TL'ye çekerler.

S8'de insanları nasıl kazıklarını gördük.

4500TL'den satışa çıktı 1 ay olmadan 3700TL'ye kadar düştü.

Yazık günah bu kadar fahiş kâr marjı konulur mu?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye fiyatı 6000TL yaparlar sonra satış olmayınca birden 4000TL'ye çekerler.

S8'de insanları nasıl kazıklarını gördük.

4500TL'den satışa çıktı 1 ay olmadan 3700TL'ye kadar düştü.

Yazık günah bu kadar fahiş kâr marjı konulur mu?
Kimse kar marjı koymadı referandum sonrası dolar aratacağı düşüncesi ile Fiyatlar yüksek açıklandı dolar artmayınca 5000 olan fiyat 4500e çekildi(S8 Plus) İnternet siteleride her telefona yaptıkları gibi ilk ay içerisinde telefona ciddi indirimler yaptılar hatırlıyorum. iPhone 7 çıktığı ilk hafta 250-300 gibi bir indirim yemişti hepsi buradada.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Kimse kar marjı koymadı referandum sonrası dolar aratacağı düşüncesi ile Fiyatlar yüksek açıklandı dolar artmayınca 5000 olan fiyat 4500e çekildi(S8 Plus) İnternet siteleride her telefona yaptıkları gibi ilk ay içerisinde telefona ciddi indirimler yaptılar hatırlıyorum. iPhone 7 çıktığı ilk hafta 250-300 gibi bir indirim yemişti hepsi buradada.

Ben distribütörlük sektöründeyim. Her şeyi biliyor gibi neden alıntı yapıyorsunuz anlam veremedim. Hoş siz sıfır km arabalarda da bayilerin 500-1000TL kâr ettiğine inanan kesimsiniz sanırım. :)

Türkiye yabancı firmaların distribütörlüğünü yapanlar için bir cennettir. Fabrikadan daha çok kâr marjı elde ediyorlar her sektörde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben distribütörlük sektöründeyim. Her şeyi biliyor gibi neden alıntı yapıyorsunuz anlam veremedim. Hoş siz sıfır km arabalarda da bayilerin 500-1000TL kâr ettiğine inanan kesimsiniz sanırım. :)

Türkiye yabancı firmaların distribütörlüğünü yapanlar için bir cennettir. Fabrikadan daha çok kâr marjı elde ediyorlar her sektörde.
Ben kar etmiyor mu dedim ? Veya 1000-2000 mi kar ediyor dedim. Samsungdan çok apple kar ediyor merak etmeyin. Laf söylenecek biri varsa o da Appledır.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Ben kar etmiyor mu dedim ? Veya 1000-2000 mi kar ediyor dedim. Samsungdan çok apple kar ediyor merak etmeyin. Laf söylenecek biri varsa o da Appledır.

Tamam yahu gece gece Apple kuyruk acısı olan bir üyeyle tartışmak istemiyorum. Al birini vur ötekine hiç bir firma umurumda değil benim.

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence artık S serisinin plus modelleri varken Note serisine gerek kalmadı zaten donanım olarak aynı çıkıyordu note modelleri tek fark kalem

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence artık S serisinin plus modelleri varken Note serisine gerek kalmadı zaten donanım olarak aynı çıkıyordu note modelleri tek fark kalem
Ne alakası var hocam ?
İris tarayıcı note 7de geldi kamera için yeni görüntü işlemcisi Note 7de geldi
Kavisler Note 7de mukemmelleşti.
Note serisi gerekli

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

Note serisinin gerçek anlamda bilinçli bir kitlesi var bunu gerek s pen işlevi gerekse
büyük ekranı dolayısıyla birçok gazetecinin mühendisin tercih nedeni.
Adamlar s pen i süs diye bırakmadıkları bir gerçek.
Diğer yandan normalde donanım anlamında galaxy serilerinden
1-2 basamak ileri olması (tabi samsung bu durumu değiştirmezse) dolayısıyla Note serisini en tepe model konumuna getiriyor.

Kısaca galaxy in büyük kullanıcı kitlesi note serisininde kendine has kitlesi bulunmakta.
Samsung'un bu modeli öldürmesi ayağına sıkması tabirinine denk düşer.

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yani aslında anlamak ve anlatmak istediğim S modeli tamam da S Plus ya da Note modelinden birisi anlamsız geliyor bana ekran boyutları ve donanım neredyse aynı kalem farkı var note serisi devam edecekse plus çıkarmalarını anlamlandıramıyorum bunu eleştriyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
yani aslında anlamak ve anlatmak istediğim S modeli tamam da S Plus ya da Note modelinden birisi anlamsız geliyor bana ekran boyutları ve donanım neredyse aynı kalem farkı var note serisi devam edecekse plus çıkarmalarını anlamlandıramıyorum bunu eleştriyorum
Büyük ekran isteyip kaleme para vermek istemeyen var. Özel olarak para verip almak isteyen var.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

Haklılığınız yok değil zira Samsung sadece müşterilerini baz alarak inovasyon yapmıyor.
Zira apple ın phablet pazarına girip başta Note kitlesinden ve diğer büyük ekranlı android kullanıcı kitlesinden kendine müşteri çekmek için girişmesi dolayısıyla Samsung böyle bir çözüm getirdi.
Samsung'un Galaxy serilerinde phablet modeline yakın ekran boyut oranını sunma hamlesi
çok satış grafiğine bakılırsa çok doğru oldu.

Pazar koruma ve genişletme olarak yorumlamak daha doğru olur.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Note çıkarmak varken 6gb ram, 128 depolamalı s8+ neden?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Note çıkarmak varken 6gb ram, 128 depolamalı s8+ neden?

Talep.
Bilhassa Guney Kore'liler çok istiyormuş.
Note8 arefesinde doğru bir hamlemi değilmi tartışmasına açık bi durum.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
2-3 sene kullanım için bu telefonlara bu kadar para verip alıp napıyorsunuz merak ediyorum. Sırf elimde olsun belki lazım olur hava atar çevreme gösteriş yaparım mantığı. Mesajlaşmak ve internete girmek dışında napıyosunuz??? Mantıklı bi açıklama yapın bu kadar fahiş bi fiyata telefon almanın mentalitesini anlayayım

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
2-3 sene kullanım için bu telefonlara bu kadar para verip alıp napıyorsunuz merak ediyorum. Sırf elimde olsun belki lazım olur hava atar çevreme gösteriş yaparım mantığı. Mesajlaşmak ve internete girmek dışında napıyosunuz??? Mantıklı bi açıklama yapın bu kadar fahiş bi fiyata telefon almanın mentalitesini anlayayım
Su geçirmezlik bazen hayat kurtarıyor.
Kamera dslr kalitesinde çekiyor.
Yazılım daha kaliteli oluyor.
Kalp nabız ölçer
Performans vs. Vs.

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Telefon kim ne derse desin direk 6 GB ram ile gelmeliydi (64'lük) 4 GB ramin bir çok defa yenilemesi ile karşılaştım belki yazılım ile halledilir ama 6 olsa çok iyi olurdu. Samsung büyük ihtimalle (hatta kesin) Note8 için bekletiyor 6'yı.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Buraya gelirse 5500 veya 6000 tl'den girer.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
buraya gelmez bence :)