6 Gb Ekran Kartı BattleField 18 FPS

Bu konuyu okuyanlar

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
1 senedir amd kullanıyorum işlemcimde ekran kartımda amd ve açıkcası pişmanım. Heralde ben iyi modelini almadım ama amd nin performansı ortada 7660G+7670M var hatta sorunlu bile diyrebilirim ama sorun amd de bence çünkü performansı alamıyorum yazılım konusunda berbat windows 7 ve 8 iken fena değildi ama 8.1 e ne zaman güncelledim ki Allah belamı verdi. Ekran kartını dahi görmüyor

7670M yerine 7600 series diye görünüyor ve dahili olan ekran kartının hafızasını görüyor. sizce bunu nasıl düzeltebilirm yardım edebilecek olan var mı ???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu arada ekran kartının güncel olması bişey değiştirmiyor mesela yukarıdaki mesajda benim 'Neee birisi .....' diye başlayan yorum. güncel ekran kartı her zaman iyi değildir ben sırf bf3 rahat oynamak için ssd almıştım ve ekran kartıda o zamanlar en günceli 13.11 filanken ben 8.5 i yükledim çünkü amd bf3 için max. performans için o sürücüyü çıkartmış eğer internette araştırırsan eski sürüm bi ekran kartı driveri yüklemen daha yüksek performans almana olanak sağlayacaktır hiç merak etme.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1 senedir amd kullanıyorum işlemcimde ekran kartımda amd ve açıkcası pişmanım. Heralde ben iyi modelini almadım ama amd nin performansı ortada 7660G+7670M var hatta sorunlu bile diyrebilirim ama sorun amd de bence çünkü performansı alamıyorum yazılım konusunda berbat windows 7 ve 8 iken fena değildi ama 8.1 e ne zaman güncelledim ki Allah belamı verdi. Ekran kartını dahi görmüyor 7670M yerine 7600 series diye görünüyor ve dahili olan ekran kartının hafızasını görüyor. sizce bunu nasıl düzeltebilirm yardım edebilecek olan var mı ???
Hocam driverlerinizde sorun var o yüzden.Bioshock Infinte'yi Ultrada oynaran bir kart buAMD sitesinden değilde kendi üreticinin sitesinden güncelleyin

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hocam driverlerinizde sorun var o yüzden.Bioshock Infinte'yi Ultrada oynaran bir kart buAMD sitesinden değilde kendi üreticinin sitesinden güncelleyin

eyvallah sağol da yine aynısı oluyor. Yeniden güncelledim sistemi ama hala aynı hatta deneme amaçlı gta 4 te 7670m i kapatıp girdim oyuna yine aynı 30 fps bişey alıyorum 7670m i açıncada aynı değerleri alıyorum acaba ekran kartını kullanamıyor muyum ??

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eyvallah sağol da yine aynısı oluyor. Yeniden güncelledim sistemi ama hala aynı hatta deneme amaçlı gta 4 te 7670m i kapatıp girdim oyuna yine aynı 30 fps bişey alıyorum 7670m i açıncada aynı değerleri alıyorum acaba ekran kartını kullanamıyor muyum ??
Hocam ben kapatınca 2 fps alıyorum hd7670 m isorun şurda hd 7660g yi de kapatsam aynı 2 fps alıyorumİkisi açık olunca en azından 18 falan

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hocam ben kapatınca 2 fps alıyorum hd7670 m isorun şurda hd 7660g yi de kapatsam aynı 2 fps alıyorumİkisi açık olunca en azından 18 falan

Peki senin ayarlar low da mi yoksa high de felan mi çünkü ben Tekinide acsamda kapatsamda sabit

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şu an format attım ve 1366x768 de aşağıdaki ayarlarda sıfır kasma var sadece bazen anlık fps düşüsü oluyor oda lowa düşürnce hiç olmadı
(Eski sürücü yüklü)
LcHXm23.png

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Şu an format attım ve 1366x768 de aşağıdaki ayarlarda sıfır kasma var sadece bazen anlık fps düşüsü oluyor oda lowa düşürnce hiç olmadı
(Eski sürücü yüklü)
LcHXm23.png

Sevindim hocam :D hangi işletim sistemini yukledin bende de 8.1 var sorun oluyo

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Ekran kartı sürücüleri güncelle
Format at
Hardiskte sıkıntı olabilir.
Gb büyük olunca ille oyunları müthiş hızlı çalıştıracak değil çekirdek hızı motor saat hızı bellek veri hızı gibi şeyler gb'tan daha önemli

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sevindim hocam :D hangi işletim sistemini yukledin bende de 8.1 var sorun oluyo
Hocam normalde 8.1 güncelleyecektim recovery ile attım ama sizde sorun olduğunu duyunca vaz geçtim 8 var ama tüm updateleri yapılı
Bilgisayarın markası nedir hocam

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hocam normalde 8.1 güncelleyecektim recovery ile attım ama sizde sorun olduğunu duyunca vaz geçtim 8 var ama tüm updateleri yapılı
Bilgisayarın markası nedir hocam

Lenovo Z585 benim cihaz ama tam performansı alamiyorum bende de 8.1 var keşke Guncellemeseydim

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Lenovo Z585 benim cihaz ama tam performansı alamiyorum bende de 8.1 var keşke Guncellemeseydim
İşlemciniz AMD A10 olduğu için Lenovonun kendi sitesinden başka driver güncellemesi yapmayın uyumsuzlar.Bizdekiler ile millettekiler farklı amd işlemcilerin + amd kartlarının sadece üretici sittesinden güncelletin diyor amd sitesinde

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İşlemciniz AMD A10 olduğu için Lenovonun kendi sitesinden başka driver güncellemesi yapmayın uyumsuzlar.Bizdekiler ile millettekiler farklı amd işlemcilerin + amd kartlarının sadece üretici sittesinden güncelletin diyor amd sitesinde

Bende ordan yaptim ama bi değişen yok pek

Barış Sezen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GB önemli değil :D :D bit önemli :D :D Kaç bit? :D

GPU-Z İndirerek öğrenebilirsin.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O değilde çoğu kişi inanmayacak ama az önce ultrada oynadım.Hemde savaş olmayınca yağ gibi aktı.Şu anda acayip şaşkınım nasıl oldu bilmiyorum :D Vay be
Forever AMD!

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
O değilde çoğu kişi inanmayacak ama az önce ultrada oynadım.Hemde savaş olmayınca yağ gibi aktı.Şu anda acayip şaşkınım nasıl oldu bilmiyorum :D Vay be
Forever AMD!

Aslında bende de oluyor Crysis 2 gibi bi oyunu high ayarlarsa gözler görülür şekilde kasmayacak şekilde oynadım. Nfs MW 2012 ve Run felan oynadım sıfır kasma ile ama simdi niye Gta 4 de bu kadar düşük fps veriyo anlamadım :) harbidende güçlü aslında ekran kartı ama windows 8 - 8.1 belası yüzünden verim alamiyoruz

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aslında bende de oluyor Crysis 2 gibi bi oyunu high ayarlarsa gözler görülür şekilde kasmayacak şekilde oynadım. Nfs MW 2012 ve Run felan oynadım sıfır kasma ile ama simdi niye Gta 4 de bu kadar düşük fps veriyo anlamadım :) harbidende güçlü aslında ekran kartı ama windows 8 - 8.1 belası yüzünden verim alamiyoruz
Şöyle diyeyim hocam GTA4 Crossfire desteklemiyormuş ondan dolayı fps düşükmüş

komolokko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle iyi günler. Bu sorun hakkinda ekran kartini iyice bir temizle bendede gtx680 vardi ve ayni sorunu yaşiyordum. Toz yüzünden fan dönmüyordu ve isinop performans azaliyordu.sende temizle bu arada 2 tane ekran karti varmiş arkadaşin dediği gibi düşük olan kullaniliyordur belki.gamebooster felan kullan ve ssdnin fps ile alakasi yok.eğer bütün oyunlarda bu sikinti varsa anakartta uyumlu olmaya bilir. Değiştirdiğin halde yine ayni sorun varsa geçmiş olsun pc ölmüş demektir:)

Bu arada kardeşimin pcde amd hd 4600series var ve full ayarlarda 21fps alıyor:D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91

İlk defa ekran kartımın birine önerildiğini görmek gurur verici :mrgreen:

jeacanest213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
plastation veya xbox la pc yi karsılastıranıda ilk defa görüyorum.