5500 TL Kasa tavsiyesi verebilir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Yigit46a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar pc toplayacağım monitör dahil pc toplayabilir misiniz?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635

Bütçeyi azıcık aşıyor ancak Gsync destekli monitör almak çok önemli.

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393

Bütçeyi azıcık aşıyor ancak Gsync destekli monitör almak çok önemli.
Gsync dediği aslında freesync ile uyumlu gsync . Yani freesync alacağı herhangi bir mönitörde gsync destekliyor .

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Gsync dediği aslında freesync ile uyumlu gsync . Yani freesync alacağı herhangi bir mönitörde gsync destekliyor .
Hayır durum o kadar basit değil.Her free sync destekleyen monitör Gsync desteklemiyor maalesef.Nvidia nin destek verdiği monitörleri sıraladığı bir liste var ve en ucuz free sync olup Gsync destekleyen monitör zaten Gsync özelliği olan minitorle aynı fiyatta hatta daha pahalı.

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Hayır durum o kadar basit değil.Her free sync destekleyen monitör Gsync desteklemiyor maalesef.Nvidia nin destek verdiği monitörleri sıraladığı bir liste var ve en ucuz free sync olup Gsync destekleyen monitör zaten Gsync özelliği olan minitorle aynı fiyatta hatta daha pahalı.
Eskiden desteklemiyordu . 1 senedir destekliyor ama . Gsync zaten ayri bir parçayla sağlanıyor freesync gibi yazılımsal değil bu nedenle tam gsync monitöler aşırı pahalı . Freesync özelliğiyle sağlanan gsync nin tam adı gsync basic ve bu tüm freesync monitörlerle sağlanıyor . O dediğin liste yalan dolan . Aynı özellikli monitör nasil oluyorda biri listeye giriyor diğeri girmiyor ? Tamamen reklam . Bende gamepower moni var freesync destekli . Çatır çatır gsync açıp kullanabiliyorum .

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Eskiden desteklemiyordu . 1 senedir destekliyor ama . Gsync zaten ayri bir parçayla sağlanıyor freesync gibi yazılımsal değil bu nedenle tam gsync monitöler aşırı pahalı . Freesync özelliğiyle sağlanan gsync nin tam adı gsync basic ve bu tüm freesync monitörlerle sağlanıyor . O dediğin liste yalan dolan . Aynı özellikli monitör nasil oluyorda biri listeye giriyor diğeri girmiyor ? Tamamen reklam . Bende gamepower moni var freesync destekli . Çatır çatır gsync açıp kullanabiliyorum .
Peki bahsettiğin bu gsync basic ve normal gsync in arasında bir fark var mı ?Madem yazılımla yapılabiliyordu neden ekstradan bir donanım kullanıldı diye bir soru geldi aklıma,dolayısıyla basic daha geride bir teknoloji olsa gerek diye düşünüyorum.
Bir de bunun garantisi nedir,yani kaç monitörde denedin ?Şimdi birisine öneririm free sync monitör Gsync açamaz kötü olur o açıdan soruyorum.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Peki bahsettiğin bu gsync basic ve normal gsync in arasında bir fark var mı ?Madem yazılımla yapılabiliyordu neden ekstradan bir donanım kullanıldı diye bir soru geldi aklıma,dolayısıyla basic daha geride bir teknoloji olsa gerek diye düşünüyorum.
Bir de bunun garantisi nedir,yani kaç monitörde denedin ?Şimdi birisine öneririm free sync monitör Gsync açamaz kötü olur o açıdan soruyorum.
Hepsi açıyor açılmama diye bir şey yok . NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors bu linkteki listeye bakarsan viewsonic in attığın model monitörü listede göremezsin . Liste nvidia nın listesi .

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
C24G1 monitörü önerebilirim bende. Ama hazır sistemleri tavsiye etmiyorum.
Hazır sistemlerin çoğunda Gigabyte B450M S2H kullanılıyor ve kart fiyatına göre çok kötü değil.Evet overclock performansı pek yok ama yine de belli bir miktar overclocka imkan tanıyor.Kişi overclocku dibine kadar zorlamayacaksa bence bu anakart yeterli gelir.Hazır sistemler toplama bilgisayarlara göre son dönemlerde daha karlı olmaya başladı,hepsi değil ancak çoğu çok iyi.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Ben hiçbir zaman önermedim, önermeyeceğimde. Zamanında anakartı çok düşük tutmayıp yaparlarken önerebiliyordum. Ama şimdi alternatif değiller benim için. Tercih meselesi.