533 liralık İntel i5 3750k mi 291 liralık AMD A10 5800K mı Cevap İçerde

Bu konuyu okuyanlar

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://www.youtube.com/watch?v=uAwoH7u_BLI

Videoda herşey ortada önce 3550 ile kıyaslamışlar sonra 3750k ile ve amd nin apu su olan a10 5800k açık ara önde özellikle gpu performansında...

İşlemci almayı düşünenlere yardım amaçlı açılmış bir konudur ve bu videodan sonra intel üretim ve satış stratejisini değiştirmediği sürece asla intel sistem kurmayacağım..

Saygılar.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
amd nin apu modelleri gerçekten çok başarılı :) bu aralar bu sistemlerden kurmaya başladık özellikle oyuncu kısmı değil de standart kullanıcı için çok başarılı :) zaten ati ekran kartı alarak ayrıca cf de yapabiliyorsunuz :) yalnız hala güç tüketimi konusunda intelden çok uzaklar :)

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amd nin apu modelleri gerçekten çok başarılı :) bu aralar bu sistemlerden kurmaya başladık özellikle oyuncu kısmı değil de standart kullanıcı için çok başarılı :) zaten ati ekran kartı alarak ayrıca cf de yapabiliyorsunuz :) yalnız hala güç tüketimi konusunda intelden çok uzaklar :)

biri gaming mi dedi ? :D http://www.youtube.com/watch?v=kLVrumedUOQ

bu arada güç tüketimi konusunda haklısınız ama bi inşaatı bir işçi ile yaptığınızı düşünün günlüğü 65 liradan 10 günde mi bitirmek istersiniz 100 liradan 7 günde mi ben şahsen 7 günü tercih ederim..

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Amd' nin yeni serisi çok iyi. En iyi anakartı al derim sistemine. Yanına bir de crossfire yapabileceğin iyi ekran kartı alırsın, oynayamayacağın oyun kalmaz.
Ben Amd' den memnunum, tavsiye de ederim.

virüslü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biri 533 lira biri 291 lira :D sonuç ortada işte daha konuşmaya ne gerek var?

virüslü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o kadar sığ düşünüyorsunuz yani ? her fiyatı yüksek ürün iyi olcak diye birşey yok adamlar bunu kanıtlamış yaptıkları testlerle

siz benim yazdığımı yanlış anlamışsınız. ben burda fiyat farkının bariz olduğu halde amdnin daha iyi olduğunu kasteddim.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Tabiki Amd fiyat/performans da AMD den şaşmam hoş gerçi başka işlmeci üreten firmada yok ya bu ikisinden başka :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
i5 islemciler i3 e gore yavas bir terslik var bu islemcide

evrenbkz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben i5 işlemci kullanıyorum gayet memnunum neden bu kadar kötülüyosunuz anlamıyorum elbette amd iyidir ama abartıyosunuz i5 çok kötü değil.

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bir apu ile ekran kartı ile kullanılması beklenen bir işlemcinin karşılaştırılması komik olmuş.her zaman olduğu gibi amd f/p olarak öndedir hatta standart bir kullanıcının ihtiyaçlarını tümü ile karşılar, zaten buna yönelik ürünler çıkartan bir firma.İş extreme seviyelere gelince hala intelin çok gerisinde kalıyor ve kullandıkları teknoloji intel'inkinden kötü.Üretim nanometrelerini düşürüp stabil ürünler sunduktan sonra zaten amdnin piyasa payını yükselteceği açık.İntel de bunu görüyordur ve ona göre stratejiler üretecektir zaten.Amd olmasaydı halimiz haraptı.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bir apu ile ekran kartı ile kullanılması beklenen bir işlemcinin karşılaştırılması komik olmuş.her zaman olduğu gibi amd f/p olarak öndedir hatta standart bir kullanıcının ihtiyaçlarını tümü ile karşılar, zaten buna yönelik ürünler çıkartan bir firma.İş extreme seviyelere gelince hala intelin çok gerisinde kalıyor ve kullandıkları teknoloji intel'inkinden kötü.Üretim nanometrelerini düşürüp stabil ürünler sunduktan sonra zaten amdnin piyasa payını yükselteceği açık.İntel de bunu görüyordur ve ona göre stratejiler üretecektir zaten.Amd olmasaydı halimiz haraptı.
Doğru söze ne denir, harfiyen katılıyorum.

tyrael533

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu açan arkadaşa öncelikle teşekkür ediyorum.çok güzel bir video linklemiş.kulaktan dolma bilgilerle markanın tercih edilemeyecği bu videoda acıkca ortada.onun için araştırmak bu noktada önemini gösteriyor.birşeyi denemeden görmeden karar vermek doğru değil bence.artık günümüzün markalarında ki mantık öyle değiştiki, talep arttıkça markanın reklam parası müşterinin cebinden çıkar oldu.yani aynı işlemi görecek olan malın daha ucuzken sırf bilindik olmasından sebep başka markaya tercih edilmesi çok saçma.

Nack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Aynen çok doğru.

mammır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.youtube.com/watch?v=uAwoH7u_BLI

Videoda herşey ortada önce 3550 ile kıyaslamışlar sonra 3750k ile ve amd nin apu su olan a10 5800k açık ara önde özellikle gpu performansında...

İşlemci almayı düşünenlere yardım amaçlı açılmış bir konudur ve bu videodan sonra intel üretim ve satış stratejisini değiştirmediği sürece asla intel sistem kurmayacağım..

Saygılar.

Merhaba kardeşim forumdaki çoğu bilinçli arkdaşlarıma gönülden katılıyorum.. Pahalı olan iyi olacak diye bir kavram yok. Kaliteli olabilir. Ama bu da aradaki 242 TL vermeye gerekecek kadr değil. A10 APU'su gerçekten iyi sonuçlar veriyor. Radeon Ekran kartı ile sağlam bir konfig yapabilirsin.

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
konuda hep 3750k denmiş ama intelin öyle bir modeli yok sanırım? 3570K dan bahsediliyoruz galiba. birde bu videolarda gpu kalitesi karşılaştırılıyor. ekran kartı almadan idare etmek isteyenler için iyi seçim olabilir ama işlemci her yönden üstün amd ye göre..
i5 3570k modelini geçebilecek tek amd işlemci 8350 fx dir.. oda bariz üstünlük kuramıyor..

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
i5-3570k modeli 545[SUP],17[/SUP] TL
Fx-8350 modeli 454[SUP],12[/SUP] TL
Şuan fiyat olarak önde öyle değil mi? Neticede aradaki fark ucuz yollu bir su soğutma vs ediyor ya ram..
Grafik performansı vs pek çok savunuluyor ancak işlemciyi ne iş için kullanıyoruz? Örneğin ses ile ilgili işlerde
çok çekirdek çalıştırmak gerekir ki 8 tane olduğu için AMD açık ara öndedir. Ön bellek olarak AMD yine 10MB fazlası ile önde.
Tek çekirdek düşünüldüğünde oldukça yüksek bir çalışma hızı olan 4Ghz ile yine önde olan AMD. Güç tüketimi konusunda cep yakıyor tabiki ama çekirdekleri kullanım amacına göre şekillendirip tekrardan bir güç düzenlemesi yapılabilir eğer her watt lazımsa. Bu şekilde düşünüldüğünde AMD önde oluyor her türlü ki karşılaştırdığımız en pahalı modeliydi. Ben de seçimimi Amd den yana yaptım ve oldukça da tatmin edici bir işlemci.

asoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşin özü şu.
Bilgisayar alırken en iyisi olacak en pahalı olacak diye bir yol izlemek en yanlış yoldur. Ve gerçek şu ki bilgisayar kullanıcılarının bir çoğu bu şekilde düşünüyor. Hele birde donanım konusunda yeterli bilgiye sahip değilse en pahalısı en iyisi oluyor.
Bilgisayar alırken veya toplarken, yapacağınız işe göre en uygun uzun ömürlü ve fiyat olarak fazla kasmayacak ürünlere bakmanız tavsiyemdir. Örneğin evde oyun film vb uygulamalar için kullanacağınız bilgisayar fiyat açısından baktığınızda amd işlemcili bir pc işinizi fazlasıyla görecektir. En basitinden İ5 işlemcili bir pc ile Fx6 serisi işlemci arasında en azından 200 lira gibi bir fiyat oynuyor.