500gb HDD 43gb gözüküyor.

Bu konuyu okuyanlar

KontYasAk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar. Benim 500gblık bir harici HDDm var. Bu 500gblik HDDyi PCye bağladığımda 43gb olarak gözüküyor. Ama bu HDDnin 350gbsi dolu olduğunu biliyorum. HDD açıldığında 43gbnin 43gbı da boş gözüküyor. Bu konuda bana yardım eder misiniz? Disk yönetimi kısmında da 43gb olarak gözüküyor ama alt tarafta 465gb olarak gözüküyor.
HDD.PNG

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
İçine girip özelliklerine baktığında yada bilgisayarım üzerinde iken o hdd üstünde sana ne kadarlık kapasite gösteriyor?

KontYasAk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O hdd yi başka bir pc de bitlocker tarzı bir şeyle şifrelediniz mi?
Yok hayır. Zaten şimdiye kadar bir benim PCmde birde tamirinin Pcsinde çalıştı. Telefonumda açmaya falan çalıştığımda "Disk bozuk. Düzeltmek için biçimlendirin. " diyor. Ama ben içindekiler gitsin istemiyorum.
Bir ayrıntı daha: ben bu HDDyi yaklaşık 20 sene önce aldım. Ve yaklaşık 2 ay öncesinde açılmama sıkıntısı vardı. Onu bir şekilde yaptırdık. Denediğimde başarılı bir şekilde çalışıyordu. Daha sonrasında da açmıştım. Sıkıntı yoktu. Ama şimdi açmaya çalıştığımda bu sorun çıkıyor.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Yok hayır. Zaten şimdiye kadar bir benim PCmde birde tamirinin Pcsinde çalıştı. Telefonumda açmaya falan çalıştığımda "Disk bozuk. Düzeltmek için biçimlendirin. " diyor. Ama ben içindekiler gitsin istemiyorum.
Bir ayrıntı daha: ben bu HDDyi yaklaşık 20 sene önce aldım. Ve yaklaşık 2 ay öncesinde açılmama sıkıntısı vardı. Onu bir şekilde yaptırdık. Denediğimde başarılı bir şekilde çalışıyordu. Daha sonrasında da açmıştım. Sıkıntı yoktu. Ama şimdi açmaya çalıştığımda bu sorun çıkıyor.
linux altında bakın bence windowstan daha istikrarlı olacağını söyleyebilirim ,flash diske kurulan bir sürüm indirin ordan bakıp kurtarma araçları ile geri çağırabilirsiniz diski belkide .20 senelik bir disk belki 43 gblık alan dışındaki yer raw yada bad sektör olmuşta olabilir konrol etmek gerekli (=

KontYasAk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
linux altında bakın bence windowstan daha istikrarlı olacağını söyleyebilirim ,flash diske kurulan bir sürüm indirin ordan bakıp kurtarma araçları ile geri çağırabilirsiniz diski belkide .20 senelik bir disk belki 43 gblık alan dışındaki yer raw yada bad sektör olmuşta olabilir konrol etmek gerekli (=
Çok özür diliyorum. 20 yazmışım. Kusura bakmayın. 10 sene önce olucaktı.

20 sene önce HDD mi vardı?

KontYasAk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Birde burda raw demişsin. Raw nedir?