47" LG LED TV için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu konuyu okuyanlar

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 47" LG TV almayı düşünüyorum. Piyasada fiyat olarak da uygun birkaç model var.Sizinde tavsiye edebileceğiniz modeller varsa çok faydalı olur.Fiyat olarak da limitim 2200 civarında.

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle LB olan modeller yeni ve webos var içlerinde diğer LA lar ise eski modeller buna göre bakmanızı öneririm.

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle LB olan modeller yeni ve webos var içlerinde diğer LA lar ise eski modeller buna göre bakmanızı öneririm.

LB ve LA farkı hakkındaki bilgi için çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Peki sizin bi TV tavsiyeniz var mı?

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben alacak olsam ips panelli uygun birşey alırım çünkü dahili uydu alıcı hariç diğerleri bir işime yaramayacak yada param varsa sıkıntı değilse en güncel olan LB nin numarası yüksek olanına kıyardım parayı =)

Genelde alırken aa oda olsun buda olsun wifi olmazsa olmaz deniyor sonra öyle tüplü tv gibi işlevi oluyor. Zaten telefonlar bilgisayarlar yeterince akıllı onu kumandadan hadi facebook bakayım diyeceğime telefondan bakar tv deki dizi yada filmide kaçırmam.

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben alacak olsam ips panelli uygun birşey alırım çünkü dahili uydu alıcı hariç diğerleri bir işime yaramayacak yada param varsa sıkıntı değilse en güncel olan LB nin numarası yüksek olanına kıyardım parayı =)

Genelde alırken aa oda olsun buda olsun wifi olmazsa olmaz deniyor sonra öyle tüplü tv gibi işlevi oluyor. Zaten telefonlar bilgisayarlar yeterince akıllı onu kumandadan hadi facebook bakayım diyeceğime telefondan bakar tv deki dizi yada filmide kaçırmam.

IPS panelli olması zaten benim de tercihim olacak. Fakat hala bi karar verebilmiş değilim.Geçen gün tüm elektronik mağazaları gezdim 620,640 ve 670 fiyat olarak iyi ama senin de dediğin gibi WEBOS olması iyi olur.Aslında WI-FI falan olmasa da olur ama nerdeyse hepsinde var.Ben iyi bi 3 boyut ve maçlarda topun arkadan yansıması gibi bi durumla karşılaşmak istemiyorum.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Bu konuyu görüp şöyle bir televizyonlara bakayım dedim. Bir süredir de aklımda olan LG 55LA660S siparişini biraz önce verdim :D

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
ben 47LB670V modelini teknosadan 2489 a aldım.. indirimdeydi tabii ki..

tv yi kurdurdum, web os denilen sistem fena değil, tv gayet başarılı.. kendi uydusunun kanal geçişleri yine yavaş olsa da gayet başarılı bir tv.. ben bu modeli öneririm, ilk zamanlarda alışmak için biraz zaman harcamanız lazım, sihirli kumandası çok iyi..

g2 telefonum var, mhl ve miracast özelliğini kullanıyorum sorunsuz..

teknosada şuan 2800 bu tv.. yine güzel bir kampanyayla alabilirsiniz..

mağazada küçük geliyor insanın gözüne, eve girince devasa birşey oluyor..

tam kurcalama fırsatı bulamadım, dün gelip kurdu lg servisi :D memnun kalırsınız, bir bakın derim tv ye..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu konuyu görüp şöyle bir televizyonlara bakayım dedim. Bir süredir de aklımda olan LG 55LA660S siparişini biraz önce verdim :D

hayırlı olsun o zaman, keşke bi LB falan alsaydınız, LA larda yetersiz bellek hatası çıkıyor zırt pırt.. 2013 modellerin hepsinde öyle..
LB serisinde biraz daha kararlı çalışıyor.. olur da 55 odanıza büyük falan gelir 47LB serisini düşünmenizi öneririm..

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
[MENTION=106215]LifeStyle[/MENTION] 55" LB serisi çok pahalı. Bu model Teknosa internet mağazasında şu anda 2999TL, o yüzden aldım zaten :) Salona koyacağım için 55" olsun istedim.

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben 47LB670V modelini teknosadan 2489 a aldım.. indirimdeydi tabii ki..

tv yi kurdurdum, web os denilen sistem fena değil, tv gayet başarılı.. kendi uydusunun kanal geçişleri yine yavaş olsa da gayet başarılı bir tv.. ben bu modeli öneririm, ilk zamanlarda alışmak için biraz zaman harcamanız lazım, sihirli kumandası çok iyi..

g2 telefonum var, mhl ve miracast özelliğini kullanıyorum sorunsuz..

teknosada şuan 2800 bu tv.. yine güzel bir kampanyayla alabilirsiniz..

mağazada küçük geliyor insanın gözüne, eve girince devasa birşey oluyor..

tam kurcalama fırsatı bulamadım, dün gelip kurdu lg servisi :D memnun kalırsınız, bir bakın derim tv ye..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hayırlı olsun o zaman, keşke bi LB falan alsaydınız, LA larda yetersiz bellek hatası çıkıyor zırt pırt.. 2013 modellerin hepsinde öyle..
LB serisinde biraz daha kararlı çalışıyor.. olur da 55 odanıza büyük falan gelir 47LB serisini düşünmenizi öneririm..

Peki hocam LA ile LB arasında kararlılık farkı var diyorsun. kanal geçişlerinde de fark var mı. LA serisini netteki araştırmalarıma göre 3-4 sn sürüyor diyorlar.

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
LS modelleri hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar. Özellikle de kullanıp test etmiş olanlar.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Peki hocam LA ile LB arasında kararlılık farkı var diyorsun. kanal geçişlerinde de fark var mı. LA serisini netteki araştırmalarıma göre 3-4 sn sürüyor diyorlar.

LB serisi 2014 serisi webos lu olanlar, LA serisi 2013, LW serisi de 2012 serisi olanlardır..

illa ki webos un getirileri var, hem güncel telefon hem ıps ekran, yeni olduğu için sıkıntıları var ama aşılacaktır diye düşünüyorum, mhl ve miracastlı tv lazım bana (g2 kullandığım için) almışken güncel tv alalım dedim..

her cihazın içindeki hd uydu alıcısı yavaş işliyor.. sen yine git yerinde incele, bak bakalım kullanabilecek misin webos u, ilk zamanlar sıkıntı yaşasam da yeni yeni bişiler öğreniyoruz :D

2489 a almıştım o fiyata alınabilecek en iyi tv bana göre..

55LA serisine bakıyordum, almışken büyük alayım diye, ama gördüm ki 47 tam bana göreymiş..

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
LB serisi 2014 serisi webos lu olanlar, LA serisi 2013, LW serisi de 2012 serisi olanlardır..

illa ki webos un getirileri var, hem güncel telefon hem ıps ekran, yeni olduğu için sıkıntıları var ama aşılacaktır diye düşünüyorum, mhl ve miracastlı tv lazım bana (g2 kullandığım için) almışken güncel tv alalım dedim..

her cihazın içindeki hd uydu alıcısı yavaş işliyor.. sen yine git yerinde incele, bak bakalım kullanabilecek misin webos u, ilk zamanlar sıkıntı yaşasam da yeni yeni bişiler öğreniyoruz :D

2489 a almıştım o fiyata alınabilecek en iyi tv bana göre..

55LA serisine bakıyordum, almışken büyük alayım diye, ama gördüm ki 47 tam bana göreymiş..

Bende ölçüleri iyice araştırdım. Bende senin gibi 55 düşünüyordum ama bana göre en uygumı 47". Yerinde de çok inceledim ama uydu geçişine bakamadım. Ama şu tv seçme işi çok sıkıntılı. Bir an önce karar vermek lazımmmmm

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hala karar verebilmiş değilim arkadaşlar.Model konusunda çelişkilerim var.

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkdaşım Eğer 200 TL saha çıkabilirsen.. 2014 ürünlerinin gelmesinden dolayı şuan LA serileri çok uygun fiyatlarda 47LA740S gibi bir tv 2.499 TL'ye alınabiliyor şuan ve harika bir tv kesinlikle.. direk 200 Hz panel var..

http://www.bimeks.com.tr/urun/128238/lg-47la740s--120-ekran-3d-led-tv.aspx

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim.İş seyahatinden dolayı doğru düzgün nete giremedim.Mesajınızı yeni gördüm.Bu yüzden de hala TV alamadım.
Senin de dediğin gibi LA serilerinin fiyatları bayağı iyi.740 ve 660 şimdilik benim için de mantıklı görünüyor. Bütçeyi de biraz arttırdım.2400 TL bişey düşünüyorum.Bakalım hayırlısı.

caparso2002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar az önce 47 LB670V olan modelini aldım. http://urun.gittigidiyo...-3d-fhd-700hz-120098235

ürün 2299 Tl idi

%10 indirim çeki ile 2069 Tl ye indi

50 tl de word puan 2069-50=2019 tl

2019-40 tl avantajix=1980 tl ye geldi.

deniz bonus bulsaydım tadından yenmezdi :) ama bu fiyatada sevindim yine. Darısı sizlere

mu86

Asistan
Reaksiyon puanı
1