43 yıl önce çalınan motosiklete trafik cezası geldi

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
43 yıl önce çalınan motosiklete trafik cezası geldi

ceza_406472.jpg

Manisa'da yaşayan ve yüzde 67 engelli raporu bulunan emekli öğretmen Ahmet Dallık'ın 43 yıl önce çalındığını iddia ettiği motosiklete bin 407 TL trafik cezası geldi.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan ve yüzde 67 engelli raporu bulunan emekli öğretmen Ahmet Dallık'ın 43 yıl önce çalındığını iddia ettiği motosiklete bin 407 TL trafik cezası geldi.

Bundan tam 43 yıl önce güvenlik birimlerine dilekçeyle başvurarak motosikletinin çalındığını beyan ettiğini ifade eden Dallık, geçtiğimiz günlerde gelen cezayla neye uğradığını şaşırdı.

Bundan tam 43 yıl önce güvenlik birimlerine dilekçeyle başvurarak motosikletinin çalındığını beyan ettiğini ifade eden Dallık, geçtiğimiz günlerde gelen cezayla neye uğradığını şaşırdı.

1969 model olan 45 AY 670 plakalı motosiklet geçtiğimiz günlerde Konya'da ele geçirildi ve yapılan sorgulamada Ahmet Dallık adına çıkan kayıt sonrası Dallık’a “Kullandırma” maddesi gereğince bin 407 TL ceza kesildi. Dallık, “Çalıntı motosikleti bulamayan devlet 43 yıl sonra bana ceza kesiyor” diye isyan etti. Dallık ayrıca, olayı adli mercilere intikal ettireceğini ve hukuken mücadelesine devam edeceğini ifade etti.

Gelen ceza karşısında şaşkına dönen emekli öğretmen Ahmet Dallık, “Motosikletimin ruhsatta rengi kırmızıydı, yakalanan motosiklet ise beyaz. Benim düşünceme göre motosikletimin plakası sürekli başka araçlara takılarak yıllarca kullanıldı. Çünkü 44 yıllık bir motosiklet bu zamana kadar çalışma ömrümü çoktan tamamlamış olurdu. Bir vatandaş olarak bu sorunun çözülmesi için olayı adli mercilere intikal ettiriyorum. Konuyla ilgili olarak hukuk mücadelesi başlatacağım” dedi.

KaynaK

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
buna şükredilebilir aslında. devlet hani bunun vergisi algısı derse iş ozaman kötü :)

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Plakayı neden iptal ettirmemiş ? Bu işlerle ilgili bilgim olmadığından soruyorum...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
buna şükredilebilir aslında. devlet hani bunun vergisi algısı derse iş ozaman kötü :)

kesinlikle katılıyorum, bürokrasi hazretleri işi farketmemiş olabilir, eğer farkederse anasından doğduğuna pişman ederler adamı valla! :D

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
:clap: türkiye diye tahmin etmiştim

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fikra gibi yeminle.... ;) insallah hukuk mucadelesini kazanir :( sacmalik da bi yere kadar. :)

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
524
Böyle şeyler herkesin başına geliyor komşumun yıllar önce trafikten çıkarttıgı ve hurdaya gönderdiği arabasına bu yıl aşırı hızdan ceza geldi.

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Belgeleri saklamanin faydasi iste eger sakladiysa elinde kaniti vardir.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bi tanıdığıma "Seyir halinde araç kullanmaktan" 500 küsür lira ceza geldi. Haklısınız buras Türkiye

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Burası Türkiye! değil canım kardeşim. Kahrolası BÜROKRASİ!

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
bir aracın çalınınca plakayı iptal ettirmek gerek yoksa bu durumdan kurtuluş yok.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Belgeleri saklamanin faydasi iste eger sakladiysa elinde kaniti vardir.

Belgeler olsa bile fayda etmeyebiliyor örnek adamın başına öyle bir olay geliyor adam belgeleri saklamis götürüyor belgeleri kuruma kurum diyorki bilmem kaç yılında bizim arşiv su bastı bütün belgeler kullanılmaz hale geldi gibi bir bahane ile adama borcu ödetirdiler

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Belgeler olsa bile fayda etmeyebiliyor örnek adamın başına öyle bir olay geliyor adam belgeleri saklamis götürüyor belgeleri kuruma kurum diyorki bilmem kaç yılında bizim arşiv su bastı bütün belgeler kullanılmaz hale geldi gibi bir bahane ile adama borcu ödetirdiler

o adamda biraz safmış sana diş gösteriyorlarsa sende diş gösterecen ödemiyorum deyip hukuk mücadelesi başlatmalıydı.

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böyle bir şey söz konusu olamaz.Elinde belgen var hakkını arayacaksın.

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Normaldir bu tür olaylarla sık sık karşılaşıyoruz vergi dairelerin ihmalkarlığıdır.Sisteme girmedikleri için unutuluyor olan vatandaşa oluyor

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1998 de noter kanalı ile sttığım motesikleti alan şahıs trafikten üzerine almamış. Yalnız ben noter sözleşmesini vergi dairesine ve trafiğe dilekçe ile kopyasını göndermiştim vergisi alan şahıs üzerine geçmiş fakat trafikte hala benim üzerimde görünüyor. Geçenlerde trafik banada yazı göndermiş böyle böyle diye gittim masraf çıkardılar bende sattığım araca ne diye masraf edeyim dedim dönüp geldim, iyiki noter satış senedini saklıyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bi tanıdığıma "Seyir halinde araç kullanmaktan" 500 küsür lira ceza geldi. Haklısınız buras Türkiye
Seyir halinde araç kullanmak nedir,
araç zaten seyir halinde kullanılmaz mı ?

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunlar paralel devlet içindeki elemanların vatandaşı yıldırma politikaları. eski defterleri açıp vatandaşa acı çektirmeye çalışıyorlar.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yada daha kolayı ortada çok boş ayakkabı kutusu var

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Üzüldüm , büyük ölçüde kendi hatası .

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Polis memuru seyir halinde cep telefonu kullandı yazacakken muhtemelen yanlışlıkla yazdı. Bu da bize haber ve eğlence oldu. :)

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bizede yilbasi sabahı 8 ay önce sattigimiz arabanın cezası geldi trafik geç gönderiyor sjsjxjxj