4000-5000 TL bilgisayar tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

voxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar herkese oyun için 4000-5000 tl arası laptop bakıyorum tavsiyeleriniz nelerdir?Ayrıca FreeDOS alırsak eğer işletim sistemi kurmak ve driver kurmak kolay mıdır?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sadece oyun için ise masaüstü öneririm.Yani sürekli bir yere taşımanız zorunlu değilse laptop almak pek mantıklı olmaz.Laptop fiyatları performansına göre çok pahalılar.
Mesela örnek vereyim,aşağıdaki laptop 5000 TL fakat içerisinde GTX 1050 Ekran kartı var,bu oyunlarda full ayar sağlamayacaktır sana.
Abra A5 V16.1 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD GTX1050 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar ABRA A5 V16.1 Monster | Trendyol
Ancak aşağıdaki masaüstü bilgisayar üstteki laptopu ezer geçer,arada büyük bir fark var.Bir kaç geliştirmeyle 5000TL ye tamamlayıp daha daha üstün yapabiliriz.
DADG2/R5 2600/Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

voxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam laptop almak zorundayım.Monster hariç başka ne önerebilirsiniz.

voxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkürler hocam.Başka önerisi olan varsa yazabilir mi?Sevinirim,bu günlerde indirim varken

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
5100 liraya Hp omen 15 dc001nt var şu an trendyol da indirimde. Kaçırmayın derim, pişman olmazsınız kendimde kullanıyorum kısa bir süredir yeni aldım. Çok memnunum şu ana kadar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
HP alacaksan Pavilion serisinden uzak dur ısınıyor çünkü. Onun yerine arkadaşın söylediği HP Omen modeline bakabilirsin.

voxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için.

vikvik46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam merhaba ben HP-Omenin şu laptopunu aldım , şu anda kargoda elime ulaşmadı fakat bu forumdan @van dicj adlı arkadasım sağolsun yardımcı olmuştu. Laptopun ısınma sorunun olmadıgını ve bu fiyat bandında gerçekten güzel ve kullanışlı bir laptop oldugunu söylemişti.
Ürün bu HP Omen 15 . Ayrıca daha önceden bir hp laptopunuz varsa , 480 TL geri ödeme yapıyorlar. Konu ile ilgili bilgi için google a hp geri iade yazmanız yeterli. Ayrıca başka sitede aynı laptop 5100 TL HP OMENN 15

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşların da dediği gibi pavilion serisi bana da sıcak gelmiyor. Yanlış anlaşılmasın ben öyle kendi çapımda anlayan bir insanım ve kendi kullandığım laptopu tavsiye ettim. Kendi kullanmadığım bir şeyi kolay kolay bu işten fazla anlamadığım için tavsiye edemem.

Kısaca sizin için omen serisini deneyimim kadarıyla özetleyeyim.
SSD kesinlikle olmalı, bilgisayarın açılışında ssd bulunmayan eski laptopuma göre baya bir hız farkı var. Kullanım farkı da var. Ben okulum için kullandığım Adobe programlarını falan ssd ye kurdum mesela kesinlikle daha hızlı çalışıyor. Dolayısıyla ssd şart.

Bir başka konu HP laptopların ısınma sorunu olduğu efsanesi. Ki aslında efsane değil bu durum nette onlarca örneği mevcut. Bende biraz çekinerek bu laptopu satın aldım. Buraya yazdım araştırdım, yabancı forumlara baktım vs ve bilgisayarın böyle bir sorunu olmadığını görerek satın aldım. Kendi deneyimlerim sonucunda da evet bilgisayarda herhangi bir ısınma sorunu yok. Bilgisayar ısınmıyor demiyorum, tabii ki her laptop gibi bu da ısınıyor ama kesinlikle fazla ısınmıyor olması gereken kadar ve performansı düşüren bir ısınma söz konusu değil.

Oyun deneyimi bakımından ne kadar ekmek o kadar köfte durumu söz konusu. 1050 ti e
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesajımın tamamı gelmemiş sebebini anlayamadım kusura bakmayın bu mesajda devam edeyim şimdi fark ettim.

Oyun deneyimi olarak yukarıda başladığım gibi. 1050 ti ekran kartı var ve bu oyun laptopların da giriş seviyesi olarak görünse de günümüzde aslında beklentilere cevap verebilen bir kart. Kendi adıma da gönül isterdi ki daha fazla bütçem olsaydı da biraz daha iyisini alsaydım ileriye dönük ama bu fiyata günümüz koşullarında bu kartta iyi iş çıkarıyor. Gta 5, pubg gibi oyunlar oynadım ve bir sıkıntı yaşamadım. Grafikler gayet iyi ve IPS ekranı sayesinde daha iyi bir deneyim sunduğu kesin.

Tasarım konusuna gelirsekte bu göreceli bir şey ama bence rakiplerinin çok önünde bir tasarıma sahip. Kesinlikle göze hoş geliyor ve bilgisayar klavyesi vs olsun keyif veriyor.

Uzun lafın kısası ben memnunum ve tavsiye ediyorum. Umarım sizde her ne modeli alırsanız alın memnun kalırsınız. Yalnız omen almaya karar verirseniz bugün o indirimi kaçırmadan sipariş verirseniz sizin için daha iyi olur. İndirim bittiğinde yüksek ihtimalle laptop 5400 liradan satılmaya devam edecek. Hayırlı olsun tekrardan alacağınız bilgisayar.

Son düzenleme:

voxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim.Şimdilik aklımda hp omen var başka tasviyesi olanları da bekliyorum.

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Alacaksanız indirimin bitmesine az kaldı, kaçırmayın derim.